Порожні стелажі та закриті цілі відділи: чому з ринку масово йдуть підприємці

Порожні стелажі та закриті цілі відділи: чому з ринку масово йдуть підприємці
  • Як розповідають тернополяни – на ринку значно поменшало продавців. Через карантин та ризики з коронавірусом багатьом довелося змінити місце роботи. До того ж, значно поменшало і самих покупців.
  • Чи справді продавці масово йдуть з ринків, з'ясовував журналіст «20 хвилин».

Хоча під час «червоної зони» ринки можуть працювати, а громадський транспорт у місті продовжує рух – коронавірус неабияк нашкодив місцевим підприємцям, які мали свої місця на ринку. Тернополяни кажуть – багато продавців просто змінили місце роботи.   

Стелажі порожні, продавці звільняються

Багато тернополян їдуть за м'ясом на ринок, адже там є великий вибір і ціни нижчі, ніж в магазинах. Там майже всі стелажі та кіоски працюють. Покупців є багато.

- Про те, що підприємці масово йдуть з роботи в м'ясному павільйоні – то це не правда, - каже одна з продавчинь. – Є знайомі, які після того як ринок закрили на карантин змінили роботу, але майже всі повернулися. У нашому відділі все добре, а от на другому поверсі дуже багато людей пішли.  

Відео дня

На другому поверсі можна придбати все що завгодно – від риби і м'яса, до свіжого хліба. Є продавці, які торгують власною продукцією, а є і ті, хто продає фасовані товари. Однак там дійсно чимало стелажів пустіють. Продавці кажуть – клієнтів катастрофічно не вистачає. Іноді виходять в мінус.

- З ранку до обіду в мене не було ще жодного покупця, можете собі уявити? – каже продавчиня пані Наталя. – Дуже багато людей після карантину просто пішли, бо нема покупців. А за місце треба заплатити, вистояти увесь день. Багато стелажів пусті, а до карантину фактично всі кожного дня були заповнені і були постійні продавці. Зараз – пусто.

Зачинені і деякі кіоски. Інші продавці кажуть – колеги зачинились, бо працювали у збиток.

Рибний відділ порожній взагалі. Продавці пояснюють – причиною цього став не лише карантин - зламалась холодильна система, а грошей на ремонт немає. Свіжа риба лишилась всього у кількох продавців. 

- Підприємців немає, бо холодильники зламалися, тому рибний відділ пустує, - каже одна з продавчинь. – Ремонтувати або купувати нові за свій рахунок ніхто не може, бо це близько 100 тис гривень на одного підприємця. Я теж працювала там, але перебралась в інший відділ, де працює холодильник. З покупцями дуже важко, мало людей.

Більшість порожніх стелажів і на вулиці. Там люди продають зазвичай домашню продукцію. Це переважно пенсіонери та дрібні фермери. Хтось продає молочку, хтось – мед, хтось – биті горіхи, насіння та домашню олію. Скаржаться – людей поменшало, тому лишилось мало продавців.

- За один день ми маємо заплатити за місце 40 гривень, - каже продавець меду пан Степан. – Я живу в Петриках, продаю власний мед, прополіс, пилок. Дуже багато продавців просто кинули це діло, бо покупців немає. Це ж не лише гроші за місце треба заплатити. Потрібно доїхати, довезти товар, відстояти день і повернутися додому.  

Чи працює речовий ринок?

На речовому ринку, де продають одяг, взуття, посуд, іграшки, тощо – майже всі кіоски працюють. Однак і там покупців поменшало. Якщо на одяг попит є великий, то на побутові товари люди звертають уваги менше.

- Зараз осінь, люди почали купувати теплі речі, взуття, але людей мало, - каже одна з продавчинь. – Людям важко добиратися до ринку, не всі хочуть сідати в тролейбус чи маршрутку через карантин. Та і після карантину, самі розумієте, фінансове становище людей не покращилося.

Покупці на ринку є. Найбільше їх у відділах з одягом та взуттям. Там, де продають дитячі іграшки – немає нікого.

Чи змінились ціни?

Ми запитали у продавців і те, чи змінились ціни на їх товари. Як кажуть люди – на більшість товарів ціни лишились такі ж, як і до карантину. У зв'язку з тим, що ринок був на карантині і покупців стало менше ціни не піднімали. Однак на деякі товари ціни все ж зросли. Це олія, цукор, борошно, крупи.

- На ринку я став купувати значно рідше, - каже пенсіонер Володимир. – Мені потрібно доїхати в тролейбусі до нього від «шостого». Не хочеться зайвий раз ризикувати і контактувати з людьми в транспорті. Зазвичай я все купую в магазинах біля дому. На ринок і в супермаркети їду значно рідше і скуповуюсь на тиждень – два наперед.

На речовому ринку продавці запевнили – вартість одягу та взуття не змінилась. Ціни стараються не піднімати і на продукти, щоб не втратити покупців, яких і так мало.

А ви часто буваєте на ринку? Чи помітили, що продавців поменшало? Пишіть у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • Василь Жеребецький
    Олені ви всі на тих місцях де є ринки авто прод чи пром побудуються нові житлові масиви от для чого закривати а коронавірус цьому тільки на руку,а люди як були в тому Тернополі без робочих місць так і ще більше залишаться
  • кобра
    Фейсбук група від села до міста і не треба базру,там і так ніхто не вирощує сам продукцію,хіба перепродують на 300% дорожче
  • Володимир Кумановський
    Базар взагалі закрити всім йти в магазини там порядок чистота
  • Liudmila Lykyanova
    Я пропоную не скидати всю відповідальність за березень-травень на одну людину, а просто шукати вихід із ситуації. Найкращий - перевести всі торги в онлайн режим і доставку товару до покупців Новою поштою чи через Укрпошту. Продавець товару не першої необхідності - мед, риба, м'ясо, ковбаса, хліб, молочка залишає свій телефон на місці продажу ( ідеально було б залучити чи адміністрацію ринку, чи когось прийняти на роботу у службу нагляду за якістю товару) і вказує, що він може у такий то день привезти на продаж таку-то к-сть продукції з висновками сан лікаря або в нього можна забрати машиною таку-то к-сть продукції по такій ціні - одна ціна для забору продукціїї з дому і інша - з ринку. Не потрібно ні щоденні добирання, ні щоденні витрати на оплату місця.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:00 «На щиті» на Тернопільщину повертаються Герої Анатолій Свідер та Сергій Нестерук 08:03 Євро б'є усі рекорди: новий курс валют 22:00 У Львові провели унікальну операцію з пересадки пальця з ноги на руку пораненому військовому play_circle_filled 21:00 З гільз «проросли» квіти: у Тернополі діти створювали «вазочки надії» photo_camera Від читача 23:01 Концерт Abraham Kenny (Австралія) 20:05 Спадковий договір: хто може укласти і чим він відрізняється від заповіту? 19:07 Тернопільщина вже має нового прокурора. Що про нього відомо? 19:02 Запевняв, що це дочка, але навіть не знав її віку. Для кого збирає гроші чоловік у центрі Тернополя? 18:00 До мільйона від держави постраждалим від війни: хто може отримати і як подати заяву 17:20 Планували втечу через гори: жителів Тернопільщини спіймали на кордоні з Румунією 16:50 У рідному селі на Чортківщині зустріли воїна Миколу Лейбюка, який повернувся з полону 16:10 Коли у Сопільче встановлять оновлений водяний млин та скільки це коштуватиме: «20 хвилин»дізналися photo_camera 15:45 У «Дії» з’явиться функція скарг на держслужбовців 15:10 Маскували під далекобійників: тернополянин переправляв військовозобов’язаних за кордон 14:30 ​​​​У суді допитали ветерана, якого обвинувачують у побитті муніципального інспектора 13:56 Петриківському кільці Subaru врізався у відбійник: драгер показав 2,66 проміле 13:27 Зеленський підписав закон щодо відпусток військових 12:50 З прапорами, хлібом та сіллю у Чорткові зустріли Героя, який повернувся після двох років в полону photo_camera 12:15 На Дніпропетровщині раптово зупинилося серце рятувальника з Тернополя Богдана Черняка 11:50 Збитків на 2 мільйони: Головного інженера з Кременця підозрюють у забрудненні річки Іква
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up