Пікет в ТНЕУ: представники радгоспу хочуть повернути свої землі

Пікет в ТНЕУ: представники радгоспу хочуть повернути свої землі
  • Колектив радгоспу «Тернопільський» вранці, 25 жовтня, пікетував ТНЕУ.
  • Люди вимагали у ректора Андрія Крисоватого, щоб їм повернули землі, які колись у них незаконно забрали. 

 

- Наша ініціативна група прийшла до ректора ТНЕУ щодо питання виділення навколишніх земель сіл Кутківці та Пронятин для працівників колишнього радгоспу, - каже пікетувальник Володимир Борецький. - Справа у тому, що ще у 1994 році, коли усі колгоспи приватизовували, то і наш Радгосп почали приватизовувати. Після початку приватизації за вказівкою обласного керівництва, на той час це був Косенко, зупинили приватизацію без згоди колективу.

За розпорядженням Кабінету Міністрів ці землі передали під навчально-дослідне господарство і їх приєднали до університету. Тоді, за словами пана Володимира, частина людей була незадоволена, бо були порушення. Люди спробували добиватись правди, але дехто змирився.

- Керівництво університету протягом усіх тих років дуже обіцяло, що купуватимуть техніку, людям виплачуватимуть заробітну плату, проте нічого не оновлювали, коштів не виділяли, - продовжує чоловік. - Господарство позбавили юридичного статусу, і три роки тому люди перестали обробляти землю. Її почали здавати в оренду, а гроші з неї йдуть невідомо кому. Здати відкрито ці землі в оренду не можна, тому оформляють договір про співпрацю.

Відео дня

Коли господарство позбавили юридичного статусу, то землю захотіли переписати на університет, пояснює Володимир Борецький.  І це було порушенням земельного кодексу України, бо навчальні заклади не сільськогосподарського профілю не можуть мати землю для такого виробництва. 

- Ми поставили питання, що раз така справа, що землею ніхто не займається, то нехай її віддадуть людям на приватизацію, -  пояснює чоловік. - У Міністерстві освіти сказали, що вони приватизації зробити не можуть, бо це не Міністерство сільського господарства. Тоді обласне керівництво, ми ходили до Степана Барни, запропонувало, що може видати 2 га під ОСГ (особисте селянське господарство).

Середній пай по області - 2,1 га. Земля, за яку воюють люди, має 1415 га. Загальна кількість претендентів на приватизацію землі по 2 га - 280 осіб. Тому люди хочуть, щоб їм віддали 588 га.

- У держгеокадастрі кажуть, що можуть видати ОСГ, якщо університет віддав би тих 588 га, а решту землі хай собі лишать, - каже пан Борецький. - Зараз така ситуація, що у Міністерстві сказали, якщо ректор ТНЕУ погодиться, то вони не проти. А ректор каже, що якщо Міністерство погодиться, то він не проти. І от вони між собою переписуються. Ректор надає неправдиву інформацію Міністерству.

Також люди ще збираються у прокуратуру, бо є дві кримінальні справи, які уже близько року не можуть розглянути і навіть хотіли закрити. 

- Ми навели факти, які вказують на злочин і от хочемо дізнатись рішення щодо нашого питання, - додає чоловік.

Очікувати на ректора ТНЕУ — Андрія Крисоватого пікетувальникам довго не довелось. 

- Є лист від Міністерства у якому є чітка відмова про приватизацію землі, я тепер знову їм написав, - пояснив пікетувальникам пан Крисоватий. - Ви кажете, що повинно бути чітко написано, що ми відмовляємося від землі. Від Міністерства має прийти відповідь, що вони делегують такі повноваження. Тільки є відповідь від Міністерства, я відразу ставлю питання на розгляд вченої ради. Університет не забирав землю, є розпорядження Кабміну, а відмінити цього розпорядження я не можу.

Наразі ми звернулись за офіційним коментарем до Андрія Крисоватого щодо цієї ситуації. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 Яким було кафе «Поплавок» у Тернополі: дивіться відео! play_circle_filled 20:20 «Другий день народження» — це уже буденність: війна очима артилериста 20:01 На проспекті Бандери збили 16-річного мотоцикліста 19:00 Нове будівництво біля храму на Київській. Що там буде — секрет? Від читача 15:56 Нацполіція проводить понад 200 обшуків у рамках спецоперації з ліквідації наркобізнесу в Україні 18:00 12 гектарів землі біля Почаєва повернули у власність громади, бо орендар не сплатив 24 тисячі 17:50 Аварія на Об'їзній: зіштовхнулися чотири автівки 17:20 «На щиті» повертаються Герої Іван Безкоровайний, Петро Каськів та Тарас Малюк 16:47 Чоловік з Тернопільщини, який отримав повістку, але відмовився від посади діловода в тилу, отримав вирок 16:10 Вишиті картини полеглого воїна Ярослава Кондришина представили до Дня вишиванки 15:40 Вишиванки у подарунок отримали малюки, які народились 15 травня у Тернополі photo_camera 15:10 Помер ветеран пожежної охорони з Тернопільщини Михайло Сушко 14:40 У вишитих сорочках та з портретами Героїв: в Українському домі фестиваль вишиванок photo_camera 14:07 У Парку Здоров’я затримали чоловіка з пилою: зрізував клени та сосни 13:30 Учень тернопільської гімназії Станіслав Дем’янчук переміг у Всеукраїнській олімпіаді з астрономії 12:50 Тернополяни у соцмережах хваляться вишиванками і вітають зі святом photo_camera 12:15 Тернопіль у вишиванках: містяни святкували попри негоду photo_camera 11:47 На Володимира Великого бачили дим та рятувальників: що сталося? 11:38 У Дністрі та Пруті очікують підняття рівня води 11:07 Переговори у Стамбулі: чи відбудеться перша пряма зустріч України та росії з 2022 року
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up