Про земельні схеми і будівельні скандали: Сергій Зюбаненко відповів на запитання читачів

Очільник поліції прокоментував земельні схеми, згадав за справи щодо жорстокого поводження із тваринами, парковок і незаконної торгівлі на Шептицького. А також пояснив, чому затягують справи із незаконними забудовами
Очільник поліції Сергій Зюбаненко відповів на питання, які задавали у коментарях читачі «RIA плюс» і «20 хвилин». Здебільшого тернополян цікавили земельні питання та незаконні забудови. Цікавились читачі й стихійною торгівлею, коли дадуть раду валютникам, незаконним розміщенням тимчасових споруд, а також жорстоким поводженням із тваринами.
Земельні й будівельні скандали
Коли припиниться хаотична забудова кожного сантиметра землі в Тернополі?
Сергій Зюбаненко:
Ми маємо створити робочу групу, яка буде публічною, куди будуть звертатися громадяни щодо незаконних будівництв, щоб ці питання не замовчувались. Тоді буде результат.
Один з об'єктів незаконного будівництва на вулиці Братів Бойчуків демонтували завдяки оперативним зверненням тернополян та реагуванню поліції.
Чи будуть реальні результати боротьби із будівельно-земельно-тендерною мафією Тернополя та області? Чи будуть справи доведеними до суду, чи ми побачимо лише показові справи побутових злочинів з мізерними вкрапленнями справ по криміналітету?
Сергій Зюбаненко:
На прямий ефір надійшло чимало запитань, пов’язаних з незаконним будівництвом. Цій проблематиці ми приділяємо багато уваги. На даний час слідчі розслідують 4 кримінальних провадження щодо незаконного будівництва 13 об’єктів у Тернополі (вулиці Шпитальна, За Рудкою, Петриківська, Весела, Тернопільська, Білецька, Острозького та провулок Галицький). Ще 2 кримінальних провадження щодо двох об’єктів на вулицях Новий Світ та Морозенка розслідують дізнавачі Тернопільського райуправління поліції.
Я бачу дві основні проблеми: бере бізнесмен ділянку для індивідуального будівництва або для реконструкції. Отримує дозвільні документи — законні, — на два або три поверхи. Починає будівництво – і до нього питань взагалі ніяких немає. Потім ми бачимо, що з двох поверхів виходить чотири, п’ять. Звісно, що органи місцевого самоврядування мають реагувати в першу чергу. Звісно, незадоволені громадяни звертаються до поліції. Коли починаємо кримінальне провадження і призначаємо певні експертизи, вони можуть тривати роками. За цей час незаконно зводиться споруда, потім вона узаконюється іншими шляхами, — корупційними зокрема, і я не приховую цього. Добросовісні люди купують там квартири, і, коли доходить до того, що ми можемо вчиняти якісь дії — люди там вже живуть. Питання: що робити далі?
Інше – це забудовники, які мають величезні ресурси, будують споруди, маючи всі дозвільні документи, але це не подобається громадянам. Звісно, коли ми починаємо перевіряти, все з документами добре. Але ми так само маємо перевіряти і законність надання цих дозвільних документів. І знову тут поганий жарт грає час. Будівельно-технічні експертизи — це проблема державного масштабу, і вони тривають роками. А ДАБІ не можуть у військовий час приїхати і провести перевірку. Тобто, будувати ми можемо, а перевіряти ні.
Вже нарешті поліція має розпочати розслідування земельних схем міської ради? Коли поліція зверне увагу на три літні майданчики на бульварі Шевченка і вул. Кульчицької — літо закінчилось, будки вже треба знести, які розташовані на дорогах і тротуарах в порушення ПДР та пожежних норм.
Сергій Зюбаненко:
В даний час по даному факту Окружною прокуратурою м. Тернополя проводиться досудове розслідування та призначено ряд експертиз. Також працівниками управління патрульної поліції було складено адміністративні протоколи за розміщення літнього майданчика на проїжджій частині.
Поліція не бачить злочинів щодо тварин?
Чому поліція не розслідує справи про жорстоке поводження із тваринами? Чому не дотримуються кримінально-процесуального кодексу?
Чому доводиться неймовірними зусиллями через скарги, розголос або через суд добиватись відкриття кримінального провадження, навіть якщо є тіло тварини з підозрою на вбивство, а якщо слідчо-оперативна група таки приїде і напише протокол про вчинення кримінального правопорушення — тіло тварини вони не мають куди вилучити, щоб доправити на експертизу. Чому люди мають робити цю всю роботу замість поліції, тримати тіло тварини десь у своїй морозильній камері? І навіть тоді, коли ти добився внесення відомостей в ЄРДР, сам завіз тіло на експертизу і додав всі заключення до матеріалів справи — починається найцікавіший момент: зливання справи і максимальний мороз збоку слідчих, котрі не беруть слухавку, не відписують і взагалі розчиняються у повітрі...
Вже не говорю про численні порушення громадянами правил вигулу та утримання тварин і ігнор цього всього з боку поліції...
Коли у Тернополі поліція слідкуватиме і сприятиме виконанню законодавства у сфері захисту тварин? Всі хочуть до Європи, всі хочуть жити у правовій державі — а отже, не треба займати позицію, що от ми вирішимо всі проблеми з людьми і от аж тоді дійдемо до тварин, ці всі питання так само на часі.
Сергій Зюбаненко:
Справ щодо жорстокого поводження з тваринами щодо цієї заявниці є кілька. 28 вересня 2022 року працівники Тернопільського районного управління поліції ГУНП в області в ході моніторингу мережі «Фейсбук» виявили публікацію Людмили Ч. про те, що 24 вересня 2022 року невідома особа жорстоко поводилася із безпритульною собакою, що призвело до її загибелі в м.Тернопіль, вул. Білогірській, 18.
За даним фактом 28 вересня 2022 року внесено відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.299 КК України.
Відповідно до висновку експертів, смерть тварини стала наслідком обширних множинних внутрішніх кровотеч, що могло настати внаслідок отруєння. Згідно з покаами заступника директора Тернопільської регіональної держлабораторії Держпродспоживслужби, не виклчається, що отруєння собаки могло виникнути внаслідок вживання спорченої їжі чи її відходів, враховуючи те, що собака безпритульний.
30 грудня 2022 р. кримінальне провадження, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, закрито у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.
У січні 2023 р. до поліції надійшла ухвала суду щодо внесення відомостей до ЄРДР за ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 299 КК України. Того ж дня слідчий вніс відомості та розпочав досудове розслідування.
До Тернопільського міськрайсуду в Тернопільській області звернулася дана громадянка із заявою про те, щоб зобов’язати поліцію внести відомості до ЄРДР по факту того, що в приміщенні підвалу будинку № 57, що на проспекті Злуки в місті Тернополі, входи/виходи зачиненні та ньому перебувають троє котів. І, на думку заявниці, щодо тварин вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ст. 299 КК України.
Слідчі виїхали на місце та з’ясували, що двері в підвальне приміщення на проспекті Злуки, 57 були дійсно зачиненні. Але, оглянувши підвальне приміщення, вньому були відсутні будь-які трупи тварин чи знаряддя для жорстокого поводження з тваринами. Окрім того, у вказаному підвальному приміщення були наявні отвори, через які тварини могли вільно пересуватися.
Також допитано мешканців вказаного вище будинку, які вказували про те, що в приміщенні підвалу проживало декілька котів, але ніхто ніяких жорстоких дій з тваринами не вчиняв.
28 лютого 2023 р. після проведення всіх слідчих розшукових та процесуальних дій в кримінальному проваджені, в порядку ст. 284 КПК України, прийнято рішення про закриття у зв’язку із відсутністю складу злочину.
21 липня 2023 р. Людмила Ч. повідомила, що в підвалі будинку вул. Гузара, 15 виявлено тіло кота із ознаками жорстокого поводження та повідомила на лінію 102. Того ж дня опитали свідка, яка повідомила, що виявила тіло кота, але їй невідомо, хто це міг зробити. 25 липня завідувач відділу епізоотології та патоморфології Тернопільської регіональної державної лабораторії ДСУ в присутності лікарів ветеринарної медицини провели патологоанатомічний розтин трупа тварини та встановили діагноз. У справі призначили дактилоскопічну експертизу по факту виявлення слідів папілярних візерунків пальців та рук із пластикової пляшки, вилученої неподалік від місця виявлення трупа кота. Оперативникам надали доручення встановити особу підозрюваного та свідків-очевидців.
Про парковки, торгівлю і валютників
Наведіть порядок на вул. Шептицька, паркуються на тротуарах, неможливо пройти. Де наша поліція? Чого не штрафують?
Кришування валютчиків і нелегальної торгівлі на тротуарах, особливо непарна частина вулиці Шептицького вашими людьми?.. Спростуйте, може руки не доходять?
Сергій Зюбаненко:
Працівники патрульної поліції та муніципальної інспекції систематично проводять обстеження даної території, на порушників складають протоколи. З 1 січня до 1 жовтня 2023 р. по вул. Шептицького винесено 272 постанови за порушення правил зупинки/стоянки. На цій ділянці внесли зміни до розмітки, а також синхронізували роботу практично всіх світлофорів на даній ділянці, що дало змогу значно спростити та пришвидшити рух транспортних засобів. Відповідно, там працюють приватні парковки, працівники яких мають стежити за порядком паркування та залишення авто.
З приводу проведення незаконних валютних операцій, працівники поліції щоденно відпрацьовують це питання та у разі виявлення факту обміну складають адміністративні протоколи — таких є 48.
Щодо незаконної торгівлі, — працівники поліції спільно із працівниками муніципальної інспекції періодично здійснють відпрацювання даної території. А на злісних порушників складають адміністративні протоколи — таких вже є 398.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Анатолій Пасічника віз і нині там.... злочинці-забудовники добудують та узаконять і зароблять надприбутки, чиновники отримають свій куш, тернополяни матимуть спотворене місто. а забудовники матимуть зайву копійчину для договорнка із владою про нову будову, що суперчить Закону і здоровому глузду
-
Читач85Всі забули про будову в парку Національного відродження. Вже є рішення суду про незаконність цієї забудови,а вона і далі височіє в парковій зоні.А на Бр.Бойчуків будівля не знесена,стоїть собі в такому ж стані як і була.
-
Наталя ГупалоТакі справи розглядаю ть але є ше пияки в кожному районі наркомани що строять погоду. Бють співмешканок жінок. Обкрадають шахраї. Злочини на побутовому рівні через бідність хворби. Хабарі що дають лвкарям і так корупція в всіх органах.