Прокуратура через суд вимагає повернути Всесвятську церкву в Почаєві у власність держави
Прокурори Кременецької окружної прокуратури звернулися до Господарського суду з позовом про повернення у власність держави пам’ятки архітектури національного значення — Всесвятської церкви в Почаєві.
Про це повідомила пресслужба Тернопільської обласної прокуратури.
— Прокурори встановили, що у 2018 та 2022 роках державні реєстратори селищної ради Кременецького району та однієї з міських рад незаконно внесли зміни до реєстру. Внаслідок цих дій релігійна організація «Почаївська Свято-Успенська Лавра» отримала право приватної власності на храм, який за законом має належати державі, — йдеться у повідомленні.
Об'єктом спору є Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Всесвятська), розташована на історичному монастирському цвинтарі (вул. Липова, 43). Це унікальна споруда 1773 року, зведена у стилі пізнього бароко за кошти фундатора Миколи Потоцького.
Прокуратура вимагає скасувати неправомірні рішення реєстраторів та забезпечити Міністерству культури та Тернопільській ОВА можливість вільно розпоряджатися державним майном.
Суд відкрив провадження у справі.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що судитимуть чиновника з Тернопільщини за розтрату 400 тисяч з бюджету.
Читайте також:
У забудовника з Чорткова через суд прокуратура вимагає 1 млн 183 тис грн на розвиток громади
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Степан Романовичтільки кончені дегенерати можуть віру забороняти