На прощання з вбитою діячкою Іриною Фаріон організовують безкоштовний транспорт з Тернополя

Прощання з відомою мовознавицею та громадською діячкою Іриною Фаріон відбудеться 22 липня у Львові. З Тернополя міська рада організовує безкоштовний траспорт.
Про це повідомили в Тернопільській міській раді.
— Чин похорону вбитої 19 липня Ірини Фаріон розпочнеться в понеділок, 22 липня о 14:00 в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Колишню мовознавицю, депутатку і громадську діячку поховають на Личаківському кладовищі, — йдеться у повідомленні.
На прощання з відомою діячкою буде організований безкоштовний транспорт з Тернополя до Львова.
Усі бажаючі можуть записатися за телефоном Цілодобової гарячої лінії +380674472919, або 1580 (зі стаціонарних телефонів).
Нагадаємо, увечері 19 липня колишня депутатка та доктор філологічних наук Ірина Фаріон померла у лікарні внаслідок важкого поранення. У поліції напад на Ірину Фаріон кваліфіковано як замах на умисне вбивство. Основні версії, які розглядають правоохоронці: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльність пані Фаріон. Не виключають, що вбивство має замовний характер.
Хто така Ірина Фаріон
Ірина Фаріон — відома українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка, народна депутатка України VII скликання і громадська діячка.
Народилася Фаріон 29 квітня 1964 року у Львові у родині вчительки та сантехніка.
У 1988-1989 роках Фаріон була членом КПРС. Сама ж вона пояснила потім, що це була вимушена міра виключно для наукового кар'єрного зростання і вступила вона туди, щоб руйнувати партію зсередини.
У 1996 році захистила кандидатську дисертацію та здобула ступінь кандидата філологічних наук. У 2015 році захистила докторську дисертацію.
З 2005 року Фаріон була членом Політради ВО "Свобода". У 2012-2014 роках була народною депутаткою України VII скликання від цієї ж партії. Також була головою підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти.
Фаріон відкрито виступала проти використання російської у публічних місцях, в освітніх закладах, офіційних заходах тощо.
Через свою радикальну позицію і критику російськомовних українців Фаріон неодноразово потрапляла у скандали. Торік вона в ефірі програми "Рандеву з Яніною Соколовою" жорстко розкритикувала російськомовних військових (зокрема з Третьої штурмової бригади, створеної на базі добровольчого формування "Азов").
Унаслідок гучного скандалу та протестів, її звільнили із "Львівської політехніки", де вона була професоркою кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук. Втім у травні цього року її поновили на посаді і суд призначив її виплатити 124 тисячі за вимушену перерву у роботі.
Фаріон розлучена, мала доньку, внучку та внука, повідомляє РБК-Україна.
Читайте також:
Вбивство Ірини Фаріон: які версії розглядає слідство
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Але цікаво, як швидко з неї намагаться зліпити святу жертву. А все її сепарські висловлювання, навіть проти дітей і військових вже забули? А на похорон допустять лише людей схвалювального нею сорту?
Вам нагадати її висловлювання про російськомовних військових? То нехай щиромовні з-під спідниць вилізуть, з-за кордону повернуться та їх замінять. І ТЦК не матиме проблем, і ви будете задоволені. Разом з Фаріон
А якщо в безкоштовному місця закінчаться, ви на похорон не поїдете?