Протистояння «екоготелю»: в суду є нові докази

Протистояння «екоготелю»:  в суду є нові докази
  • Історія протистояння небайдужих тернополян та тих, хто хоче забудувати територію, що колись була парком Нацвідродження, триває декілька років.
  • Від протистояння біля будівельного майданчику, активісти перейшли в судову площину. Там, схоже, успіхи кращі.
  • Останнє підготовче засідання у справі в міськрайонному суді відбулося 18 липня. 

Мова про будівництво так званого «екоготелю», який згодом охрестили «академією футболу». Ділянку, нагадаємо, виділили в 2012 році комунальному підприємству «Тернопільбудінвестзамовник». Згодом КП уклало інвестиційну угоду. Почались підготовчі та будівельні роботи. Вся виділена територія – 60 сотих. Половина зайнята асфальтованою ділянкою, а ось решта – деревами. Всю цю територію, до 2012 року (саме тоді міська рада затвердила межі парку - авт) тернополяни вважали частиною парку. Активістів та небайдужих містян, у всій  історії обурювали дві обставини: обхід земельного аукціону та загроза зеленій зоні. Протистояти забудові було важко бо ж територію охороняли десятки ті тушок, а правоохоронці на це «закривали очі». Саме тому, зараз, тернополяни покладають надії на суд.

- Є дві паралельних справи, - розповідає позивач та одна з організаторів протистояння Юлія Мамчак. – В адміністративному позові ми скасовуємо містобудівні умови та обмеження забудови території, а також декларацію на початок будівельних робіт. В цивільному позові ми хочемо добитись знесення будівництва. Воно суперечить цільовому призначенню земельної ділянки, а також є порушення  в самому проекті землеустрою відведення землі. І це вже не припущення, а встановлений факт.

Цей факт встановили столичні фахівці під час експертизи призначеною в адмінсуді. В документі експерти зазначили, що об’єкт, який зараз на стадії будівництва – зовсім не те, що може бути на землі. Цей «козир», переконані прихильники збереження парку, може допомогти отримати законне рішення на знесення об’єкту. Судове засідання щодо знесення призначене на 22 серпня 15.30 в міськрайонному суді.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Олеся Лт
    Дивує те, що будувати немає більше де? Якого милого в парк пхатися? Збудуйте навпроти якщо так на природу хочеться. Нашим багатіям взагалі кришу зносить
    Андрій Петришин reply Олеся Лт
    Олеся Лт, дах їм зносить від безнаказаності,
  • Ната Ли
    Дуже сподіваюсь,що суд буде на боці правди !!!А правда пооягає у тому,що паркова зона,це є паркова зона!!!Легені міста!
  • Герасимчук Ростислав
    Судячи з останніх подій в нашій країні суди тепер неадекватні
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:11 Зеленський дозволив провести парад у Москві. Є офіційний указ Президента України 22:00 100 років виповнилося довгожительці з Хоросткова 21:00 З 15 років — мопед, з 17 — автомобіль: що тернополяни думають про можливі зміни для водіїв play_circle_filled photo_camera 20:00 Тернопільські спортсмени встановили рекорди Європи та здобули нагороди на чемпіонаті з пауерліфтингу photo_camera Від читача 11:18 вчителька Наталя Перехрист пройшла конкурсний відбір і увійшла до експертної ради за напрямом Гранти Президента України для молоді 19:00 Чи безпечна полуниця в Тернополі та які зараз ціни: перевірили журналісти «20 хвилин» play_circle_filled photo_camera 18:00 23-річного чоловіка підозрюють у розбійному нападі 17:30 На сесії погодили продаж на аукціоні земельної ділянки на вул. Стуса 17:00 Судитимуть жителя Тернополя, який за 30 тисяч доларів обіцяв «вирішити питання» із військовою службою 16:30 Тернополяни вимагають відкрити центральний стадіон для мешканців з 6:00 до 22:00 16:05 В Україні запустили систему, яка показує, скільки заробляють у різних професіях 15:35 На бульварі Шевченка нетверезий водій збив знак і в'їхів в будівлю 15:05 Розширили перелік категорій мешканців, які можуть скористатися послугами «Мобільного кейсу» ЦНАП 14:30 4000 євро за «туберкульоз» і 13 300 євро за переправлення через кордон: викрили лікарку зі спільниками photo_camera 14:00 У Чортківському ліцеї висадили сад пам'яті про полеглого Захисника photo_camera 13:30 Купив «інвалідність» дружині через Telegram: за спробу ухилення від мобілізації чоловік піде під суд 13:00 Понад 16 мільйонів передбачили на оновлення тротуарів для безбар’єрного простору в Тернополі 12:30 Розпочались виплати березневого кешбеку за пальне 12:00 У Чорнобильській зоні відчуження після падіння безпілотника — масштабна пожежа photo_camera 11:36 У центрі Тернополя пожежа в будівлі (оновлюється) play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up