Партнер рубрики Події

Псевдобанкір ошукав пенсіонерку з Чортківського району на 34 тисячі гривень

Псевдобанкір ошукав пенсіонерку з Чортківського району на 34 тисячі гривень

Мешканка Чортківського району втратила понад 34 тисячі гривень через шахрая. Поліцейські вже розшукують його.

Про шахрайську схему розповідають в поліції. Розпочато кримінальне провадження відповідно до ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.

До Гусятинського відділення поліції надійшло звернення від 60-річної жительки про те, що вона стала жертвою шахрайських дій. Зі слів заявниці, до неї зателефонував нібито працівник банку, який повідомив, що її рахунки заблокують, якщо не підтвердить свої персональні дані у телефонному режимі. Невідомий наголосив, що такі дії потрібно виконати, аби не отримати штраф. Жінка погодилась і надала аферисту усю необхідну інформацію. 

Також шахрай переконав заявницю у тому, щоб вона перерахувала свої кошти на запропоновану ним картку, аби здійснити активацію електронного гаманця. Потерпіла повірила псевдобанкіру і скинула понад 34 тисячі гривень на його рахунок. Коли ж гроші не повернулися, жінка зрозуміла, що її ошукали й звернулась до працівників поліції.

Відео дня

Зловмиснику загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років. Поліцейські вживають заходів, аби встановити особу, причетну до злочину.

Як не стати жертвою шахрайства з банківськими картками

  •  нікому не повідомляйте дані вашої банківської картки, особливо ПІН-код та CVV–код, навіть особам, які представляються працівниками банку;
  • запишіть у свій телефон номер “гарячої лінії” банку, клієнтом якого ви є і при виникненні підозри щодо шахрайства відразу телефонуйте з проханням заблокувати картку;
  • не розголошуйте коди, які приходять вам на мобільний телефон під час здійснення операцій з банківською карткою;
  • замовте у банку послугу смс-повідомлень щодо будь-яких транзакцій із вашого рахунку. Це дозволить оперативно реагувати на будь-які неправомірні дії з вашими коштами.

Запоріжцям нагадують, як не стати жертвою шахраїв - Офіційний сайт  Запорізької міської ради

Довідка
Стаття 190 Кримінального Кодексу України. Шахрайство
1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Нагадаємо, раніше «20  хвилин» повідомляли, що тернополянин через шахраїв втратив понад пів мільйона гривень. Чоловік переказав 269 тисяч гривень за інверторні батареї та акумулятори. За кілька годин чоловік зрозумів, що потрапив у пастку шахраїв та звернувся за допомогою до працівників поліції.

Читайте також:

Щоб врятувати сина з біди, мешканка Чорткова віддала 25 тисяч гривень

Тернополянин купував батареї, натомість — втратив понад чверть мільйона гривень

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up