Партнер рубрики Події

«Ракети проти мирного населення України»: що пише світова преса

«Ракети проти мирного населення України»: що пише світова преса

Перші шпальти світових змі про війну росії в Україні 16 січня 2023 року.

Головні теми видань:

  • <

    Відео дня
    /li>

Це просто не по-людськи – атака на Дніпро

Дніпро - розправа над сім'ями

Важкі ракетні обстріли України

США, «The New York Times» - «Дніпро оплакує десятки загиблих під час удару Росії»

У руїнах квартир — ознаки тактичного зсуву. Смерть легко знайти.

У міру того, як дим і пил піднімалися в дніпровське небо, легкий сніговий пил почав скупчуватися на п'ятьох постраждалих, які були витягнуті з-під завалів і розкладені в мішках для трупів на невеликій галявині поряд  із зруйнованим будинком.

Це були п'ятеро із 30 підтверджених загиблих внаслідок російського удару по цивільному кварталу — 79 осіб отримали поранення — і щонайменше 30 людей вважаються зниклими безвісти.

Навіть деякі з тих, кого витягли з-під руїн, які колись були їхнім будинком, здавалося, мали лише невпевнене уявлення про життя.

"У мене немає слів, у мене немає емоцій, я нічого не відчуваю, крім величезної порожнечі всередині", - написала в соціальних мережах 23-річна жінка Анастасія Швець.

Фотографія пані Швець із місця нападу викликала відгук в українців по всій країні. На ньому зображено молоду жінку, яка,  стискаючи плюшеву іграшку і золоту різдвяну гірлянд, стоїть серед руїн і чекає на порятунок.

Пані Швець отримала невелику рана на голові та синці на ногах. Але її батьки, як вона написала у перевіреному акаунті в Instagram, зникли безвісти. А її друг, який служив в українській армії, чотири місяці тому загинув у бою.

Удар у суботу по звичайному дев'ятиповерховому житловому будинку призвів до однієї з найбільших втрат серед цивільного населення далеко від лінії фронту від початку війни і викликав нові звинувачення Москви у військових злочинах.

Фото: Порятунок жінки з багатоквартирного будинку у Дніпрі, Україна, який було зруйновано російською ракетою у суботу.

Бахмут зіткнувся із запеклим штурмом

Наступальні плани, оборона міста вимагають балансу

Україна стоїть перед важким вибором, наскільки глибоко її збройні сили мають бути втягнуті в затяжні бої за місто Бахмут, оскільки Київ готується до нового контрнаступу в іншому місці на фронті, який вимагає збереження зброї, боєприпасів та досвідчених бійців.

Останніми днями Росія посилила свої атаки в цьому районі, розв'язавши запеклі бої, які підкреслили високу ціну битви. Російські найманці та звільнені злочинці з групи Вагнера рушили до сусіднього соледобувного міста Соледар і на дюйм наблизилися до Бахмута, взяття якого вислизало від них протягом кількох місяців, незважаючи на перевагу вогневої могутності та готовність пожертвувати військами.

«Коли ми вбиваємо п'ятьох із 10 їхніх бійців одразу, вони знову поповнюються до 10 протягом кількох годин», — сказав Андрій Крищенко, заступник командира батальйону підрозділу національної гвардії, дислокованого на півдні від міста.

Італія «Corriere della Sera» - «Десятки загиблих та зниклих безвісти у Дніпрі» "Ракети проти мирного населення України» 

«Москва: мета досягнута" 

 

«The Globe and Mail» - «Україна наполягатиме на отриманні у Канади бойових танків «Леопард», коли Німеччина погодиться»

Радник Зеленського каже, що Берлін має спочатку припинити опір реекспорту зброї.

Україна планує запросити у Канади частину своїх основних бойових танків Leopard-2, щойно Німеччина припинить заперечувати реекспорт зробленого нею озброєння.

Михайло Подоляк, головний радник Президента України Володимира Зеленського, заявив The Globe and Mail, що Зеленський звернеться з проханням до прем'єр-міністра Джастіна Трюдо, коли бюрократичні перепони з Берліном будуть усунені.

Україна заявляє, що їй потрібно кілька сотень важких танків стандарту НАТО, щоб відтіснити російські війська, що вторглися, зі своєї території і покласти край майже 11-місячній війні. Однак канцлер Німеччини Олаф Шольц досі чинив опір тиску з метою дозволити реекспорт вироблених у Німеччині «Леопардів», побоюючись, що постачання танків НАТО Україні може призвести до ескалації конфлікту.

Проте пан Подоляк був оптимістичний щодо того, що уряд Шольця зрештою дозволить передачу «Леопардів» Україні. Польща та Фінляндія вже висловили готовність відправити в Україну кілька своїх танків "Леопард-2", якщо і коли Німеччина відмовиться від заперечень.

Канаді, яка має 82 Leopard-2, закуплені в Німеччині в 2007 році, буде запропоновано зробити те ж саме.

«Очевидно, що президент Зеленський, який має дружні стосунки з прем'єр-міністром Канади, попросить важкі танки. Перший крок з постачяння броні має бути за Німеччиною, тому що вона є власником технології. Це має відбуватися природним чином, і Німеччина має взяти на себе ініціативу в цьому процесі», - сказав Подоляк.

Даніель Мінден, прессекретар міністра оборони Аніти Ананд, не сказав, чи надасть Оттава ці танки, якщо Німеччина дасть добро. Він сказав, що пані Ананд перебуває у тісному контакті з міністром оборони України Олексієм Резніковим щодо вирішення найнагальніших потреб України у сфері безпеки.

"Канада продовжує підтримувати Україну, і ми визначаємо різні варіанти продовження надання Україні всебічної військової допомоги", - сказав Мінден.

Хоча за останній рік Німеччину неодноразово звинувачували в тому, що вона зволікає з наданням військової підтримки Україні, пан Подоляк сказав, що очікує, що Шольц незабаром дасть необхідну згоду.

 

Фото: Співробітник служби екстреної допомоги несе жінку, поранену внаслідок влучення російської ракети у житловий будинок у Дніпрі, Україна.

Іспанія «El País» - «Це бійня, вони наступають і йдуть по трупам»

EL PAÍS відвідує фронт у Бахмуті, де велика українська дислокація містить російських найманців Вагнера

У 20-кілометровому периметрі навколо Бахмута немає жодного гаю чи ферми, де б не стояли артилерійські підрозділи, замасковані бензовози чи танкові роти. Бої на фронті в цьому куточку Донецької області сьогодні є найзапеклішими за всю війну в Україні.

Росія хоче досягти своєї першої військової перемоги за півроку та після принизливих відходів, як-от з Харкова та Херсона, але українське підкріплення, яке прибуває, уповільнило просування найманців групи Вагнера.

Розгортання українських військових навколо Бахмута є колосальним, згідно з інтерв’ю, проведеним EL PAÍS минулих вихідних на фронті. Ось як це описує Богдан Кіган, солдат 77-ї ОМСБр: «Це бійня, посилають «вагнерівців», щоб завоювати позиції, а потім бригади регулярної армії наступають на їхні трупи». Вдалині видно Соледар, звідки чути стукіт автоматів і звуки вибухів.

Піддони, завантажені енергетичними напоями всіх можливих марок і смаків, складені на двох досі діючих АЗС у Костянтинівці, східна Україна. Близько двадцяти солдатів шикуються біля каси, щоб взяти повні сумки цих підбадьорливих напоїв і пачки тютюну. Вони одягнені у бойове спорядження, гвинтівка на плечах і каска в одній руці. Заправляють позашляховики, а звідти повертаються на Бахмутський фронт, за 11 кілометрів. Бій у цьому куточку Донецької області на сьогодні є найзапеклішим у війні.

На кожному іншому відрізку війни українське командування унеможливлює прямий доступ преси до цих боїв. У Бахмуті, навпаки, журналісти можуть спостерігати за стрільбою з залпового вогню «Град», переміщенням гармати НАТО M777 з одного місця на інше або колоною танків, які стоять на вершині пагорба, щоб навести вогонь на ворога. У Бахмуті військові занадто зайняті, щоб дбати про журналістів.

6 січня, напередодні православного Різдва, підрозділи Вагнера, приватні військові, оплачувані Кремлем, розпочали раптовий штурм Соледару, на північ від Бахмута.

Тепер у їхніх руках перебуває більша частина цього шахтарського міста — майже знищена руйнуванням — за винятком його західної околиці. У Москві запевняють, що вони повністю контролюють Соледар, але вчора український командир, який відповідає на кодове ім’я Мадяр, підтвердив зображеннями у своїх соціальних мережах, що український прапор досі майорить у районі Соледарських соляних копалень, на заході міста.

EL PAÍS був у суботу на другорядній під’їзній дорозі до Соледару з Баймута. І спокій солдатів, які там дислокувалися, і військовий рух цією дорогою, довжиною всього п’ять кілометрів, засвідчували, що західний фланг Соледара все ще в руках українських військ. Незважаючи на це, також було видно, що київські війська готуються до можливого відходу.

В околицях Красної Гори, містечка між Соледаром і Бахмутом, вантажівка розвантажувала протитанкові міни, які кілька загонів саперів мали відвезти до Соледару та Баймута – основної зброї для зупинки наступу танків і бронетранспортерів піхоти. Приблизно за 10 кілометрів від цієї точки на карті, в напрямку Краматорська, українці також обкопували оборонні позиції.

Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю запевнив, що в район направлено все можливе підкріплення. За останні 72 години просування росіян сповільнилося, українські сили влаштовують тактичні контратаки, щоб отримати кілька метрів у східному передмісті Бахмута, куди дійшли кремлівські війська.

Бій майже рукопашний, і ви можете боротися цілими днями, щоб взяти житловий будинок. «На полі бою у нас росіяни на відстані 40 метрів, це те, з чим я ще не зустрічався на цій війні», — розповідає Роман, солдат 17-ї бронетанкової бригади. Романа — прізвище він воліє не називати — півтора місяці тому розподілили до Бахмута. На передній частині бронежилета у нього є зарядні пристрої для рушниці; в одній руці банка Red Bull, передана йому колегою, а в іншій — сигарета. За його оцінками, цими днями він стріляє втричі більше, ніж коли приїхав у листопаді.

Російська артилерія падає всього за 50 метрів від місця, де стоїть Роман, але його помірність контрастує з нервами журналіста. Цей солдат кричить, спосіб спілкування нагадує те, що написав Сергій Жадан у своєму романі про війну на Донбасі «Будинок сиріт», де бійці відступаючого полку в Донецькій області кричать, бо вибухи бою зробили їх напівглухими.

Однією з найпоширеніших недостовірних відомостей минулого тижня є те, що місто Красна Гора, що поруч з Бахмутом, окупували росіяни. Про це повідомила розвідувальна група Osint, а також російське державне агентство ТАСС. Згідно з цими джерелами, найманці Вагнера змогли потрапити туди через відступ 17-ї бронетанкової бригади.

Фото: Українські військові вчора застосовували зенітний вогонь на фронті поблизу Бахмута.

«La Vanguardia» - «Десятки людей загинули внаслідок одного з найжорстокіших нападів Росії на мирних жителів України»

Київ просить у союзників зброю для перехоплення російських ракет Х-22

Результат російської атаки ракетою Х-22 по житловому будинку в Дніпрі в суботу – попередньо 29 загиблих, що робить її найбільшою за кількістю смертей серед цивільних за кілька місяців. 

Рятувальники витягли з-під завалів ще 73 поранених і розшукують 40 зниклих безвісти.

Автор Cергій Чернявський

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up