Раритетні листівки, продукція зниклих заводів Тернополя і не тільки: які речі продають на аукціонах

Раритетні листівки, продукція зниклих заводів Тернополя і не тільки: які речі продають на аукціонах

На сайтах онлайн-оголошень та аукціонів можна знайти чимало цікавих речей, які пов'язані з Тернополем різних періодів. Деякі предмети колекцій продають за десятки тисяч гривень. Серед них – документи, листівки, вироби закритих заводів, тощо. Дивіться, що та за скільки продають на аукціонах!

Ми проаналізували лоти на сайті Violity - інтернет-аукціоні з оголошеннями про продаж предметів старовини, антикваріату та колекційних екземплярів. Ми обирали ті лоти, які пов'язані з Тернополем. Лоти подаємо у порядку зниження ціни. 

Бон на 10 гривень

Найдорожчий лот, який ми знайшли, – бон 1919 року на видачу 10 гривень. Бон - документ, який видавали різні структури для подальшого обміну на гроші. Цей документ виданий Бюром обчислень міської ради. На ньому є печатка та підписом комісара міста. Він зберігся у хорошому стані. Продають його за 55 тисяч гривень. 

Відео дня

Папірці для сигарет

Це набір продукції фабрики «Будучність», яка діяла у Тернополі у 1920-1939 роках за часів Польщі. Оригінальну повну коробку з цигарковим папером «Калина» продають за 9000 гривень. Також в коробці є вкладка з описом продукції на якій написано: «Уживаючи паперці «Калина» підтримуєте одиноку в тій галузи нашу кооперативну фабрику та забезпечуєте варстат праці і хліб для нашого робітництва».

Натюрморт з тюльпанами

Картину українського художника, народного майстра живопису Віктора Макарова продають за 6800 гривень. Віктор Макаров жив та працював у Тернополі. Його роботи зберігаються у музеях міста та приватних колекціях громадян за кордоном.  

Фарфоровий сервіз

Продають і продукцію Тернопільського порцелянового заводу. Сервіз на 6 осіб в ідеальному стані продають за 3900 гривень. На заводській коробці збереглась радянська етикетка, де вказаний опис сервізу. Він має 15 предметів.

Фотолистівка з Підгайців 

Цю стару фотолистівку продають за 2580 гривень. Продавець вказує, що вона виготовлена в період 1900-1920 року, але точна дата невідома. 

Листівки часів Австро-Угорщини

Є чимало різних листівок з вулицями та спорудами Тернополя часів Австро-Угорщини 1867-1918 років. Цю листівку продають за 1900 гривень. На ній зображена тодішня вулиця Реальна, нині – вулиця Коперника. Листівка збереглась в хорошому стані.  

Тернополь, фото №2

Пляшка з краєвидами Тернополя

Це ще один виріб порцелянового заводу 1970-х років. Пляшка для напоїв прикрашена зображеннями різних споруд – Тернопільський замок, Обласний драматичний театр, Надставна церква,  Катедральний собор, «Білий дім». Продають комплект за 1200 гривень.

 

Афіша 

На афіші можна розгледіти напис «Тернопільське обласне управління культури. Тернопільська обласна державна філармонія». Надрукували афішу у Тернополі, а її оформлення розробив український графік Євген Удін, який був головою Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України. Художник проілюстрував та оформив чимало книг українського видавництва, зокрема чимало книг з дитячими казками. Кошту афіша 1200 гривень. 

Іграшкова машинка 

А це іграшка в оригінальній упаковці. Продають її за 250 гривень. На ній є наліпка «Тернопіль комбайн». Пластмасова машинка в ідеальному стані. Імовірно, нею ніколи не грались діти. 

А як вам такі ціни? Чи маєте раритетні речі вдома? Пишіть у коментарях! 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Александр Кравченко

    ЦІКАВИЙ МАТЕРІАЛ
  • Yaroslav Sereda

    Неймовірно красиві , і в то й час такі знайомі речі

keyboard_arrow_up