Рибалки за свої кошти випустили у Тернопільський став тонну мальків: чи покращиться екологічна ситуація

Рибалки за свої кошти випустили у Тернопільський став тонну мальків: чи покращиться екологічна ситуація
  • На Тернопільському ставі рибалки провели зариблення водойми та просять інших риболовів не відловлювати мальків.
  • Який стан водойми зараз та чи варто було самовільно запускати рибу, дізнавався журналіст «20 хвилин».

Як розповідають деякі рибалки, останнім часом є проблема з кількістю риби у ставі. Тому спільними силами тернополяни уже кілька разів самостійно здійснювали зариблення.     

- У нас є клуб, який налічує близько 1800 учасників, – розповідає рибак пан Василь. – За ініціативою кількох активістів весною цього року зариблювали став за кошти рибалок. Минулого тижня рибалки зробили це повторно. Купили близько 700 кг щуки, 300 коропа і амура. Але дуже багато людей про це не знає і відловлює цю маленьку рибку.

Як пояснює пан Василь, близько 1800 рибалок лише долучилися до створеної групи у Viber. Але люди похилого віку та ті, хто не є є в месенджері, просто не знають, що поки рибу ловити не варто. На набережній ставу журналіст «20 хвилин» зустрів кількох рибалок, які не знали про зариблення, однак запевнили, що мальків відпускають.  

Відео дня

- Я пенсіонер і займаюся рибальством уже п’ять років, – розповідає тернополянин пан Михайло. – Я ловлю лише на одну вудку. Раніше риба була крупна, а зараз вся маленька. Якщо мала – відпускаю. Узагалі рибу потрібно добре готувати або солити, бо майже вся вона заражена паразитами.

Дехто з рибалок вважає, що зариблювати Тернопільський став не потрібно, а варто зайнятися очищенням водойми, і тоді риба сама буде добре плодитися.

- У теплі дні увесь став цвіте та заростає, – розповідає тернополянин Іван. – Потрібно якось воду обеззаражувати, щоб став був чистішим. Треба і заборонити ставити сітки, а бракон’єрів штрафувати. Скільки можна наловити риби вудкою, а скільки сіткою? Та і не треба забувати, що в нас тут постійно відбуваються чемпіонати з водно-моторного спорту. Це теж впливає на рибу.

Активісти також подали на громадський бюджет 2020 проєкт під номером 88 «Зариблення Тернопільського ставу». На це просили виділити 295 520 грн. Однак проєкт дублює заходи Програми розвитку водосховища «Тернопільський став – пункт 4.7.9»

У програмі розвитку водосховища «Тернопільський став» на 2017-2019 рр. йдеться, що для зариблення водойми з міського бюджету планували витратити близько 600 тис. грн. Але коштів не виділили, говорить директор КП «Об’єднання парків культури і відпочинку» Тернополя Микола Лесів.  Цього року, каже, провести зариблення не вдалося. Коли його планують проводити, поки що невідомо.

Наразі ми очікуємо коментар від міської ради стосовно планів щодо покращенню екологічної ситуації Тернопільського ставу.

 

Коментар експерта:

Орест Сінгалевич, еколог:

- Стихійні зариблення не завжди можуть дати позитивні результати. Це ніби і блага справа, але в даному випадку цього не варто робити, оскільки є багато рибних захворювань різного характеру. Кілька заражених осіб можуть завдати значних проблем усьому комплексу. Про рибний запас водойми важко щось сказати, оскільки це потребує спеціальних досліджень, які можуть бути проведені іхтіологічними установами або науковими природоохоронними установами, де є відповідні спеціалісти. Такі дослідження на Тернопільському ставі останнім часом не проводили. Тому не можна сказати, у якому стані репродуктивні особи. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • dream dream
    гарна новина для наших любителів сіток. спочатку браконьерів повигоняйте а потім вже зариблюйте.
  • Тернополянин

    Приєднуйся у Viber до КТР https://invite.viber.com/?g2=AQBarILvcA%2FcFEhcHEyhtdpyOHBqB4UFDwcdlYnTWsJ%2FFX6qEyQ335A3hXm%2BsGV%2F посилання на спільноту. Треба добавити що вага зарибка сягала  300-400 грам, а для багатьох це вже трофеї. Цілком згідний, що спочатку треба подбати про екологічний стан водойми, а вже тоді зариблювати. Тернопільський став - визітівка Тернополя, шкода, що місцевій владі просто насра..... на неї .

  • Andry
    Нічого проект не дублює. Програма стосується 2019 року. А громадський бюджет на 2020. Тому просто фіктивна відмова.
  • Мирослав
    Чи можливо якось долучитися до спільноти рибалок у Viber?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:00 Готуємо разом з Дмитрами Дмитровичами 10:00 Травень, відчувається як березень: коли чекати повернення тепла на Тернопільщину 09:00 «На щиті» повертається до рідного дому Захисник Андрій Жилан з Тернопільського району 22:00 Нові правила оплати лікарняних: що треба знати працівникам Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 21:01 Музика – моє світло у темряві: 13-річна слабозора тернополянка презентувала дебютні пісні 20:00 «Я змогла відчути себе вільною». Десять жінок у Збаразькій виправній колонії здобули фах перукаря photo_camera 19:00 У жителя Кременеччини вилучили гранати та набої 17:45 Довічне ув'язнення отримав житель Чортківщини, який убив матір та брата, який став на її захист 17:30 Ватикан оголосив дату офіційного вступу Лева XIV на престол 17:03 Можуть бути затори: на Дружбі облаштовують постійний кільцевий рух photo_camera 16:10 Біля видавництва «Збруч» встановлюють нові бордюри та укладають бруківку: на Торговиці ремонтують тротуар photo_camera 15:35 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 10-11 травня 15:00 Тернополянка викопала 100 кущів в парку, щоб обсадити дачу — поліція 14:03 «Ми Є»: в Українському домі музикою відзначили День Європи та підтримали ЗСУ photo_camera 13:15 Хто такий Лев XIV: ЗМІ дізналися цікаві факти про нового Папу Римського 13:02 «Діти кричали – наш Олежик повернувся!» З полону визволили 23-річного Олега Семчишина 12:17 43-річному чоловікові, який зберігав дитячу порнографію, оголосили про підозру 11:53 Частково ускладнений рух на дорозі регіонального значення у Шумську
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up