Партнер рубрики Події

Рік з дня трагедії на санній трасі: чому досі не знайшли винних у смерті 14-річної школярки

Рік з дня трагедії на санній трасі: чому досі не знайшли винних у  смерті 14-річної школярки

Як дізнались «20 хвилин», слідство у справі досі триває, санна траса закрита, перебуває під арештом, а тренерка, у якої займалась Діана, звільнилась з роботи. Чи працює досі секція, у якій займалась школярка? Розповідаємо деталі. 

24 травня минув рік з часу трагедії, яка трапилась на Кременеччині: на санній трасі під час тренування загинула 14-річна Діана. 

 

Швидка приїхала за 7 хвилин

Під час спуску по санній трасі, нагадаємо, відламався фрагмент дерев’яної дошки і травмував  14-річну спортсменку. Ушкодження виявилися несумісними із життям. Дев’ятикласниця загинула на місці події. Трагедія на санній трасі трапилася на Кременеччині. Повідомлення про це надійшло на лінію 102 24 травня 2023 року о 16.40 від лікаря бригади екстреної медичної допомоги і слідчо-оперативна група. На місце пригоди виїжджала слідчо-оперативна група, повідомили у відділі комунікації головного управління Нацполіції в області.

Відео дня

— У ході перевірки поліціянти встановили, що нещастя трапилося під час тренувань в селі Млинівці на території Кременецької обласної дитячої спортивної школи із санного спорту, які проходили під наглядом тренера закладу, — повідомили у поліції. 

Як тоді дізналися «20 хвилин», швидка приїхала на місце за 7 хвилин. У цьому нас запевнив керівник Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександр Ріпка. Медики намагались дістатись до місця трагедії якомога швидше, каже він. Проте, коли прибули, лише констатували смерть дитини. 

 

Що говорить тренерка

Як з’ясували «20 хвилин», тренерка Анжела Майборода, під час тренування групи якої сталось нещастя, вже звільнилась з роботи. Її сестра і далі тренує юних спортсменів.  

Тоді Анжела Майборода розповіла «20 хвилин», як усе було. 

—  Допускає на тренування директор бази Анатолій Малищик. Перед тренуванням ми, як завжди, приїхали, взяли санки, — згадує тренерка Анжела Майборода. —  Я пішла готувати спортсменів у вагончик — роздала шоломи, комбінезони, маски, рукавиці, провела інструктаж — все, що необхідно. 

Після того, як перевірили санки, а діти одягнулись, тренерки пішли обходити трасу. Візуально все було добре, каже пані Анжела. За її словами, вона пішла перевіряти в одну сторону, її сестра Світлана — в іншу. 

—  До тренування все було добре, та й під час... Спілкувались, я запускала спортсменів, — каже вона. — Діана стартувала з точки, де стартують діти до 10 років і молодші. Ми не піднімаємо вище дітей, якщо у них є помилки, аби тільки піднімати. Спочатку нехай вчаться. Ні — будуть звідти кататись доти, доки ситуація не зміниться. Запустила Діану. Світлана стояла нижче по трасі, я зверху. Я почула, як Діанка з’їхала, і крик від сестри, що траса закрита (ймовірно, що більше дітям спускатись не можна - прим. авт). 

Тренерка каже, побігла до того місця, зрозуміла, щось сталось і дорогою викликала швидку.

—  Це реально нещасний випадок. Ми, як тренери, робили все, що від нас залежить, — запевняє Анжела Майборода. — Щоразу інструктаж, перевірка санок, проходили трасу, виконували. Що саме сталось – не знаю. Цьому має розбиратись слідство. Ми більше нічого не можемо зробити… З родиною спілкувались. А слідство зробить висновки. 

 

На якому етапі слідство

Наразі санна траса не працює — є арешт і заборона на проведення як будь-яких занять, так і будь-яких ремонтних робіт, повідомив редакції речник поліції Тернопільщини Сергій Крета. Тому що поки немає результатів всіх необхідних експертиз. 

Натомість є будівельно-технічної експертиза, яка підтвердила, що дана траса не відповідає необхідним вимогам, потрібних для її повноцінної та безпечної експлуатації. 

— На основі висновків цієї будівельно-технічної  експертизи вже призначена експертиза безпеки життєдіяльності, яка, власне, і буде визначати роль того, кому буде оголошена підозра в цьому кримінальному провадженні, — повідомив Сергій Крета.  

Після події журналісти «20 хвилин» побували на території спортивного об’єкту, де все трапилося. Він розташований в селі Великі Млинівці на Кременеччині. Нагадаємо, що така дерев’яна санна траса –  єдина в Україні. Згідно з відкритими даними, побудована на початку 1970-х років, площею 6 га, довжина траси: 1157 м, з перепадом висот 94 м та 15 поворотами. Максимальна розрахункова швидкість — 112 км/год, максимальний нахил активної частини — 20 %.

 

У кого траса на балансі?

Сама траса, як запевнили журналістів в облраді, перебуває у власності Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Юридичним засновником же Кременецької обласної дитячо-юнацька спортивна школа «Колос» з санного спорту,  яка по факту обслуговує санну трасу, є громадська організація «Тернопільське обласне фізкультурно-спортивне товариство «Колос» агропромислового комплексу». І зараз, як уточнили у поліції «20 хвилин» — перебуває на балансі ГО.

Поблизу санної траси ми зустріли тоді директора Кременецької обласної дитячої юнацької спортивної школи «Колос» Анатолія Малищика. Він повідомив, що спортивна база припинила роботу на невизначений термін. І там також очікували результатів перевірки та висновків експертів.  

Анатолій Малищик запевняв: траса регулярно проходила перевірку на початку весняного сезону. Її, каже, щоразу оглядають і перед початком занять. Як міг статися нещасний випадок – не знає. Він відмовився надавати будь-які документи, що підтверджують факт перевірки стану конструкцій і їх безпечність, мовляв, усі ці папери наразі у слідчих. І більше коментувати нічого не буде.

Ми намагались почути думку пана Анатолія через рік після трагедії, проте не змогли відшукати його контактів. Тому через публікацію пропонуємо зв’язатись з редакцією та відповісти на запитання журналістів. 

 

Немає дерев’яної — немає трагедій? 

Як розповіли мешканці Кременця, діти яких займаються у секції, і заняття, тренування тривають, а діти беруть участь у змаганнях.  

Проблемну санну трасу після трагедії неодноразово «заслуховували» на комісії з питань освіти, науки, фізкультури і спорту облради. Тоді відбулось кілька засідань, повідомив «20 хвилин» голова комісії Володимир Мисик. 

— Всім закладам, які займаються спортом, заборонили використовувати ту трасу, за результатами роботи комісії, ми посилили ознайомлення з технікою безпеки, — повідомив Володимир Мисик. Щодо навчання дітей і участі у спортзмаганнях — це відповідальність директору закладу. Обласна рада засновник. 

Володимир Мисик каже, в усній формі отримували пропозицію передати на баланс облради санну трасу. Але, каже голова комісії власну думку, — у час війни ремонт траси неможливий. 

— Не раз наголошували на унікальності цієї траси, бо вона одна чи одна з існуючих санних трас — дерев’яна, — каже Володимир Мисик. — Але може якраз тому її варто розібрати і побудувати за зразком однієї з європейських? Бо, як на мене, унікальність полягає лише в тому, що дерев’яна. Можливо, — немає дерев’яної — немає трагедій?  

Директор Тернопільської обласної дитячо-юнацької спортивної школи із зимових видів спорту Світлана Крикончук повідомила «20 хвилин», що секція існує, а тренерка покійної дівчинки звільнилась за власним бажанням. 

— Дітки займаються, секція діє, — все як і раніше, зимові види спорту так і були в нашій школі, просто займались на орендованій санній трасі, — пояснила Світлана Крикончук. — А зараз тренуються на базі 3 школи, і ми взяли в оренду тренажерний зал у Кременці. Поки так. Взимку юні спортсмени виступали на чемпіонаті України в Латвій,  молодші і старші беруть участь у змаганнях, діти хочуть займатись, є тренери-фахівці і висококласні спеціалісти — закривати цей вид спорту немає сенсу. 

Сестра Анжели Майбороди Світлана і далі працює, а її вихованці на олімпійських іграх і змаганнях різних рівнів здобувають чимало нагород і показують гарні результати. 

Ще у 2014 році «20 хвилин» писали, що Реконструкції та перебудови відповідно до міжнародних стандартів потребує санна траса у Кременці.

Даний факт слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань, відповідно до частини 2 статті 275 (Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд, що спричинило загибель людей) Кримінального кодексу. Триває слідство.

 

«20 хвилин» і надалі стежитимуть за змінами у цій справі та повідомлятимуть про все читачів. 

 

Читайте також: 

Трагедія на санній трасі на Кременеччині: під час тренувань загинула школярка

Діаночко, легеньких тобі хмаринок. Хто винен у смерті 14-річної дівчинки на санній трасі: подробиці

Стирчать цвяхи та гнилі дошки: ми перевірили, у якому стані санна траса, де загинула школярка

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up