- У ніч на 14 грудня у приймальне відділення до Університетської лікарні привезли чоловіка у стані алкогольного сп’яніння. З ним приїхала «група підтримки». У якийсь момент один з чоловіків почав буянити, влаштував сварку й розтрощив пластикові двері у приймальному відділенні та оглядовій. Усе це підкріплено фото та відеодоказами, - повідомили на офіційній сторінці у Facebook закладу "Тернопільська університетська лікарня". - Дані зафіксувала поліція. За такий акт вандалізму даній особі загрожує лише мінімальний штраф і нічого більше…
Окрім того, лікарі закладу розповідають, що горе-пацієнт з друзями дозволяли собі застосування сили та нецензурні вислови до медиків.
Як повідомляють у прес-службі патрульної поліції в Тернопільській області, повідомлення на лінію 102 надійшло 14.12 близько 3:15 ночі.
- 34-річний чоловік, перебуваючи з ознаками алкогольного сп‘яніння, вів себе агресивно та порушував громадський порядок, - йдеться у повідомленні. - На чоловіка патрульні склали постанову за ст.178 КУпАП (Поява у громадському у п’яному вигляді) та протокол за ст. 173 КУпАП (Дрібне хуліганство ).
Розмір збитків наразі не встановлений. МИ спробували дізнатися у лікарні, який рахунок виставлять пацієнту. Однак там суми наразі не називають. Лише розповіли, що їх має відшкодовувати винуватець. Якщо він добровільно не погодиться це зробити, лікарня може подати на нього цивільний позов до суду. З іншими питаннями сказали звертатися до юриста лікарні. А той, на жаль, спілкуватися з журналістами сьогодні, 17 грудня, не мав змоги.
Відкритим також лишається питання: чи в безпеці тернопільські медики? Чи є охоронці у лікувальних закладах, які при потребі можуть надати допомогу? Про це - у наступних публікаціях.
З інтернету ми дізналися, скільки приблизно можуть коштувати металопластикові двері. Ціна стартує від 2500 грн. Б/У можна купити дешевше. Хоча в даному випадку може йти мова лише про заміну скла.
Що робити у випадках, коли на лікарів нападають пацієнти, ми запитали і в юриста. Коментар додаємо.
- Лікарні - це заклади із підвищеною небезпекою виникнення конфліктів. Особливо - приймальні відділення. Перше, що мають зробити медики у незрозумілих ситуаціях, - це викликати поліцію.
Є ще один нюанс. Якщо пацієнти чи відвідувачі під час нападу мають намір заволодіти наркотичними чи іншими речовинами, які зберігаються у лікарнях та є обмеженими в обороті, це інша справа. Тут вже кримінальна відповідальність. В інших випадках таким агресивним пацієнтам може загрожувати лише адміністративна відповідальність за порушення громадського порядку та переривання роботи медиків. Алкогольне сп'яніння у цьому випадку слугує обтяжуючою обставиною.
Кожен пацієнт має право відмовитись від оглядів, але якщо людина проявляє особливий цинізм чи зневагу до медпрацівників - це привід скаржитись правоохоронцям.
Напади на лікарів, як окрему категорію не кваліфікують якимось пунктами в законодавстві. Лікарям не рекомендовано самостійно вступати в сутички із пацієнтами, адже вони є цінними для суспільства та не мають піддавати своє життя та здоров'я загрозам. До приїзду правоохоронців варто ізолювати небезпечних пацієнтів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер