Садять дерева з табличками на підтримку ЗСУ. Ціна різна, а розрахунків у міськраді… немає

Посадити дерево на різних локаціях у місті з іменною табличкою на підтримку ЗСУ коштує по-різному. Ми запитали у міськради, чому, і попросили калькуляцію та документи. Нам відповіли через місяць (!), що розрахунків… немає.
«20 хвилин» раніше писали про те, що до редакції звертався батько студентки та обурювався, що з дітей збирають готівку і не дають рахунки, аби бачити, куди саме перераховують кошти. З працівників комунальних установ, студентів збирають готівку, аби висадити дерева з іменними табличками на різних локаціях у місті.
Дерева — від 15 до 30 тис. грн
— Там і справді немає чітких пояснень, кому і на що збирають кошти, а також відсутній рахунок, на який можна задонатити. І форма прохання здати кошти більш нагадує примусову. І це все нагадує партійні методи комуністичних часів, скаржиться тернополянин.
Тоді ми зверталися за коментарем до директорки закладу. Вона повідомила, що адміністрація коледжу не має жодного стосунку до зборів, все ініціатива студентів. Та надала редакції документ, підписаний керівницею управління освіти. Там йшлось, що «на виконання доручення міського голови та з метою підтримки ініціативи «Підтримай ЗСУ — посади іменне дерево», пропонуємо долучитися до акції», — бачимо у документі.
До редакції також неодноразово зверталися працівники комунальних підприємств, та розповідали, що збори на цю акцію — «добровільно-примусові». Проте, побоюючись, що можуть втратити роботу чи мати неприємності, люди не хочуть про це говорити публічно.
За умовами акції, можна обрати місце та породу дерева, яке саджатимуть. Скажімо, висадження катальп на Дамбі Тернопільського ставу, липи на вул. Коперника чи на вул. Патріарха Мстислава обійдеться у 15 тис. грн. Посадити катальпу на вул. Руській чи Юліуша Словацького, або Патріарха Йосипа Сліпого, — потрібно задонатити 20 тис грн. За донат у 30 тисяч гривень можна висадити клен гостролистий на вул. Листопадовій, або сливу Піссарда на вул. В’ячеслава Чорновола. За посаджену катальпу або липу на Михайла Грушевського, а також за тюльпанове дерево з вашою табличкою на вул. Петра Конашевича-Сагайдачного, поблизу Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, також треба задонатити 30 тис. грн.
Умови і як долучитися, опублікували на сайті міськради.
Розрахунків… немає
Як повідомили редакції у міськраді, у ці суми входить вартість саджанця, його доставка, висадження, виготовлення та встановлення іменної таблички, а також подальший догляд за деревом.
Ми надіслали запит до міськради, де просили надати копії документів та інформацію, а також повну калькуляцію вартості кожного дерева певної породи. Запитували також, чому суми різняться, залежно від локації висадження. Хто і на підставі яких рішень органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування затверджував тарифи? Просили надати також інформацію чи відомості про розрахунки є на офіційному сайті міськради.
Хоча із затримкою, але нас повідомили про продовження строку розгляду даного запиту до 20 робочих днів.
Згодом ми таки отримали відповідь: збір добровільний, тому кожен учасник акції здійснював добровільний внесок. А калькуляції і розрахунків ніхто не проводив.
— Метою благодійної акції «Підтримай ЗСУ – посади іменне дерево» є добровільний збір коштів на потреби Збройних сил України, а тому кожен учасник здійснював добровільний внесок, повідомив у відповіді на запит заступник міського голови Владислав Стемковський. — Для акції обрано локації у центральній частині міста, а посадковий матеріал визначено відповідно до існуючого озеленення конкретної вулиці.
Зокрема, на різних локаціях у рамках вищевказаної акції було висаджено дерева порід катальпа бігнонієвидна, липа, слива Піссарда, клен гостролистий «Друммонді», тюльпанове дерево, відповів заступник міського голови. Для різних локацій запропоновано різні суми внесків, виходячи із їх розташування (віддаленості від центру), необхідності проведення комплексу підготовчих робіт для висадження дерева (зокрема, робіт із корчування пнів, стану посадкового місця та необхідних розмірів посадкової ями, потреби у додатковій доставці родючого ґрунту).
— Оскільки внески учасників у рамках акції є добровільними та здійснюються з благодійною метою, то потреба у розробленні та затвердженні відповідних тарифів відсутня, — відповів Владислав Стемковський.
Про що ще мовчать у міськраді
Та зазначив, що акцію проводять не вперше і садитимуть дерева й надалі, бо до міськради і управління ЖКГ «надходять численні звернення від мешканців міста та суб’єктів господарювання, які висловлюють бажання приймати участь у акціях на підтримку ЗСУ і надалі».
Тобто у міськради немає жодних розрахунків — ані скільки коштує кожне дерево, у скільки обходиться виготовлення табличок, скільки вартують роботи із корчування пнів, як і хто оцінює стан посадкового місця та необхідних розмірів посадкової ями, хто і як визначає потреби у додатковій доставці родючого ґрунту — нічого?
А тернополяни й надалі донатитимуть готівкою, аби потім посадовці стали до знимки на фоні закупленої техніки та обладнання «від міськради»?..
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Акція «Підтримай ЗСУ – посади іменне дерево» спрямована на допомогу українським захисникам
https://ternopilcity.gov.ua/news/89488.html
А для надала і його подільників та їм подібної мерзоти просто спосіб набити горлянку.
От тому ніяких розрахунків, ніяких пояснень... А що вони вам мають пояснювати, що Настя в Маямі бідує?