Самовільно «врізаються» в газомережу та «підкручують» лічильники: чим можуть обернутись порушення

Самовільно «врізаються» в газомережу та «підкручують» лічильники: чим можуть обернутись порушення

 Від початку року працівники Тернопільміськгазу виявили два випадки несанкціонованого втручання в роботу газової системи, сума збитків перевищує 122тис 329грн. 

Про це повідомили у  ПрАТ «Тернопільміськгаз».

— Самовільне втручання в систему газопостачання несе небезпеку для життя. Газ не пробачає помилок, тому будь яке втручання в роботу газових мереж — це завжди небезпека. У результаті несанкціонованого втручання в роботу газової системи, через приєднання самовільного газопроводу з метою несанкціонованого відбору природного газу, комерційний вузол не обліковує газ, що відбирається із системи. Таке втручання в роботу газової мережі приводить до викривлення даних обліку газу, а споживачі таким чином здійснюють крадіжку газу, — йдеться в повідомленні.

На зображенні може бути: водонагрівач

Відео дня

Усі виявлені несанкціоновані газопроводи були не герметичні та пропускали газ. При виявленні таких порушень працівники ПрАТ «Тернопільміськгазу» негайно усувають їх, аби унеможливити несанкціонований витік та зменшити небезпеку для життя споживачів. У разі виявлення порушень, які регламентує Кодекс ГРМ, на місці їх виявлення представник оператора газорозподільного підприємства складає акт про дане порушення.

Два випадки втручання в роботу мережі

Від початку року працівниками ПрАТ «Тернопільміськгазу» було виявлено два випадки несанкціонованого втручання в роботу газової системи, сума збитків перевищує 122тис 329грн. Всі були підтверджені експертизами.

Немає опису світлини.

Також серед втручань в систему газопостачання ПрАТ «Тернопільміськгаз» виявив п'ять випадків несанкціонованого втручання в роботу засобів вимірювальної техніки (лічильники газу).

Ознаки втручання в побутові лічильники виявляються при проведенні контрольного зняття показів газового лічильника, зняття лічильника на повірку. Додатково проводиться аналіз споживання газу за періодами, відповідно наявного газоспоживаючого обладнання площі та помешкання. Навіть оглянувши ззовні стан газового лічильника, можна легко помітити сліди втручання, такі як фарбування, подряпини, приєднані сторонні предмети.

Фінансові витрати як наслідок

Самовільне втручання у газові мережі загрожує порушнику фінансовими витратами.

На зображенні може бути: водонагрівач

Якщо перевірка підтверджує факт крадіжки газу, споживачу-порушнику припиняють подачу газу. Щоб знову відновити газопостачання порушнику, йому доведеться привести свою систему газопостачання до належного технічного стану, доведеться сплатити за послуги з припинення та відновлення, а також — за незаконно використаний газ.

Якщо порушник не сплачує нараховані збитки, питання стягнення вирішується в судовому порядку, і споживачу прийдеться покрити ще й судові витрати.

На зображенні може бути: водонагрівач

Якщо втручання було зроблене неприхованими засобами, то нарахування йде за півроку за максимальними потужностями, а якщо прихованими, — нарахування за два роки для населення, три роки – для юридичних осіб за максимальними потужностями. Розмір донарахувань залежить від кількості газоспоживаючого обладнання, площі помешкання, кількості мешканців. Відтак визначається розмір збитків, який вираховують індивідуально.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що  Крадіжка газу: на Тернопільщині затримали водія паливовоза  Застали порушника на місці злочину. чоловік з цистерни зливав газ і реалізовував його жителю Скалата за ціною, нижчою ринкової. 

Читайте також:

У Тернополі таксист викрав та продав мобільний телефон пасажира — поліція

У Теребовлі знайомий викрав у чоловіка понад 46 тисяч гривень з картки: уже оголосили підозру

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • V
    Дайте людям РОБОТУ ГІДНУ ЗАРПЛАТУ,Ніхто не буде крав!…….!!!!!!!
  • Михайло
    А ,,,ви,,, що Думали,що Тільки,,,ви,,,Умієте ОБЙОБУВАТИ  ???.?
  • Tamara Datskiv
    Свої своїх і це під час війни.

keyboard_arrow_up