Що є в екстрених служб Тернопільщини для порятунку людей у разі прильотів

Що є в екстрених служб Тернопільщини для порятунку людей у разі прильотів
Фото ДСНС

«20 хвилин» перевірили, що мають екстрені служби Тернопільщини у своїх аптечках і автомобілях, виїжджаючи на порятунок людей. Запитали, чи проходять навчання з надання допомоги пораненим внаслідок прильотів. І якими навичками, потрібними під час порятунку людей внаслідок обстрілів та влучань, володіють. 

Атака рашистів 3 вересня у Полтаві, згідно з офіційними даними, забрала життя 55 людей, ще 328 отримали поранення. А мережа розривається повідомленнями, що надавати травмованим допомогу було фактично нічим і нікому.  Що екстрені служби не мали достатньої кількості засобів для надання першої медичної допомоги і зокрема якісних турнікетів. Про пекло в Полтаві і дуже болючими висновками у соцмережах поділився медик добровольчого батальйону «Госпітальєри» Ігор Ткачов, який першим опинився на місці прильоту і масового вбивства...

«20 хвилин» перевірили, що мають екстрені служби Тернопільщини у своїх аптечках і автомобілях, виїжджаючи на порятунок людей. Запитали, чи проходять навчання з надання допомоги пораненим внаслідок прильотів. І якими навичками, потрібними під час порятунку людей внаслідок обстрілів та влучань, володіють. 

Відео дня

 

У поліції — індивідуальні та автоаптечки

Поліцейські навчання проходять, службові автомобілі укомплектовані аптечками, а індивідуальні мають, аби передусім надати допомогу собі у разі влучань. Проте використовують препарати і засоби для порятунку цивільних людей у разі потреби, повідомив «20 хвилин» Олексій Криворучко, заступник начальника управління кадрового забезпечення ГУ НП в Тернопільській  області. 

— Щодо навчання, кожен поліцейський протягом навчального року, який триває від 15 січня до 1 вересня, щороку проходить заняття з домедичної підготовки, — повідомив Олексій Криворучко. — Щомісячно кожен поліцейський на платформі Освітній портал Нацполіції, окрім службової підготовки, проходить тестування з домедичної підготовки. Крім того, що два роки кожен поліцейський проходить навчально-тренувальні збори в тренінговому центрі ГУ НП в області. Де так само практично відпрацьовують дії в різних ситуаціях, зокрема й накладання турнікетів. 

Інструктори тренінгового центру, які навчають поліцейських, проходили підготовку за кордоном та  в різних центруах України, запевняють у поліції. Також додають, що частина поліцейських пройшли курси домедичної допомоги на базі медуніверситету — зокрема, і щодо накладання турнікетів. 

— Щодобові наряди, які виїжджають на всі повідомлення, забезпечені аптечками, де є турнікет, кровоспинні препарати, бинт для тампонування ран, бандажі і ножиці – основне, що потрібно, — каже Олексій Криворучко. — Вони їм потрібні, аби передусім надати допомогу собі. Якщо перестрілка і тебе поранили, — передусім ти маєш надати допомогу собі і вижити, аби допомогти іншим. У кожного працівника наряду є власна аптечка. Але, як правило, поліцейські на місці події. користуючись власними аптечками, надають допомогу людям, які її потребують. Також в кожному авто є сертифікованими автомобільні аптечки.  

 

Що є у патрульних?

В управлінні патрульної поліції запевняють, що кожен поліцейський забезпечений індивідуальною аптечкою, яка містить усе необхідне для надання домедичної допомоги, зокрема турнікет. Крім того, у кожному службовому автомобілі є аптечка, укомплектована турнікетом та іншими необхідними засобами.

Що є в аптечках у патрульних

1. Турнікет – для зупинки артеріальної кровотечі.

2. Гемостатичний бинт – для швидкої зупинки кровотечі.

3. Бинти та марлеві серветки – для перев’язки ран.

4. Антисептики – для дезінфекції ран (йод, перекис водню).

5. Ножиці медичні – для різання бинтів та одягу.

6. Медичні рукавички – для захисту під час надання допомоги.

7. Оклюзійна пов'язка – для герметизації рани на грудній клітці.

8. Знеболюючі препарати – для зменшення болю в екстрених ситуаціях.

9. Ізраїльський бандаж – для забезпечення надійної фіксації та тиску на рану.

— Всі патрульні пройшли відповідну підготовку та отримали сертифікати, — повідомила «20 хвилин» в.о. старшого інспектора патрульної поліції в області Віталія Щупляк. — Поліцейські регулярно проходять повторні курси та тренінги з надання домедичної допомоги, які проводяться у медичному університеті або інструкторами Червоного Хреста.

 

Що в авто у рятувальників 

Рятувальники, які здебільшого приїжджають на місце події першими, мають власні індивідуальні аптечки та укомплектований усім необхідним автомобіль, повідомив речник головного управління ДСНС в області Сергій Данілін.   

— В індивідуальних аптечках, в кожного рятувальника на службі, є перев'язочні матеріали, турнікети, кровоспинні. У разі поранення кожен має надати собі допомогу, — пояснив Сергій Данілін. — Окрім цього, у кожному пожежному автомобілі, який приїжджає на місце події, є запас медикаментів, починаючи від перев’язочного матеріалу і закінчуючи дефібрилятором. 

Що є в аптечці авто рятувальників

Медичні засоби для тимчасової зупинки зовнішньої кровотечі та обробки ран: 

—джгут кровоспинний турнікет — 4 шт
—гемостатичний засіб у вигляді бинта для тампування — 4 шт
—бинт стерильний марлевий — 6 шт
—пов'язка для фіксації м'язів та суглобів — 5 шт
—пластир в котушці на нетканній основі - 5 м х 2,5 см — 2 шт
—лейкопластир бактерицидный не менше 1, 9 см х 7 см — 20 шт
—серветки марлеві медичні не менше 16х14 см — 20 шт
—серветка марлева медична з антисептиком — 20 шт
—гідрогелева протиопікова пов'язка різних розмірів — 10 шт
— пакет перев'язувальний індивідуальний — 4 шт. 

— Особовий склад чергових змін пройшли навчання з питань надання домедичної допомоги, — каже Сергій Данілін. — Ми не надаємо медичну допомогу. Наше завдання стабілізувати постраждалих і передати їх каретам швидкої допомоги. Оскільки ми одні з перших прибуваємо на місце надзвичайних подій, особовий склад постійно навчається і вдосконалює навички. Медпрацівники в штаті головного управління проводять курси з надання домедичної допомоги, а також запрошуємо спеціалістів і парамедиків. 

 

Одночасно — до 20 бригад і авто

У кожної бригади швидкої є одна укладка — так медики називають валізу, з якою приїжджають за викликом і де зберігають інструменти та препарати. В одній такій валізі є все необхідне, аби надати допомогу у трьох однакових випадках. Скажімо, трьом пацієнтам з інсультом, ще трьом з ампутаційними травмами, ще трьом — з ушкодженнями іншого характеру. Наповнені та повністю укомплектовані укладки в достатній кількості є в кожному пункті. І медики, які привезли пацієнта до лікарні, можуть повернутися на підстанцію та взяти нову партію ліків у пункті поповнення медикаментів. Та повернутися у разі потреби на місце надзвичайної ситуації. Про це «20 хвилин» повідомив генеральний директор КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олександр Ріпка.

— В укладках, з яким медики їдуть на виклик, є і знеболювальні, і протиопікові, і протитравматичні засоби — все необхідне, аби надати допомогу на місці події, якщо врахувати модель ситуації з наслідками атаки, яку ви запропонували, — каже Олександр Ріпка. — Всього є три однакових комплекти на випадки будь-яких травм чи захворювань. В пункті поповнення є достатньо засобів, щоб при поверненні машини на базу одразу укладку замінили. Там також є чотири турнікети, два ізраїльські кровоспинні бандажі, стерильна перев’язка, кровоспинні бинти старого взірця — це додатково. Є необхідна кількість знеболювальних сильнодіючих речовин.

Є також протиопікова укладка, до якої входять препарати та засоби, за допомогою яких рятуватимуть людей з опіками. 

Перед виїздом на надзвичайну подію медикам повідомляють приблизну кількість постраждалих. Відповідно, про потребу у медикаментах та засобах і кількості бригад. Коли приїжджають на місце події, спочатку займаються «сортуванням»  постраждалих. Це потрібно, аби визначити першочерговість надання допомоги. Першими рятуватимуть, якщо йде загроза життю. Другими — якщо є загроза здоров’ю. Лише потім всім, хто потребує допомоги медиків, зокрема й тим, у кого гостра реакція на стрес. 

Очільник швидкої наголошує, що однакові комплекти — це для трьох однотипних захворювань чи травм. Якщо у людини гостра реакція на стрес — допомогу нададуть набагато більшій кількості пацієнтів, які потребуватимуть. 

— Порятунок людей відбувається у взаємодії з іншими екстреними службами, — пояснив Олександр Ріпка. — У таких випадках оперативно створюється штаб, саме штаб розміщує медиків в безпечній зоні, такий порядок. Ми не маємо права заходити в зону ураження і небезпеки, яка нестиме загрозу і життю, і роботі медиків. Нас розмістили, ми займаємось сортуванням, далі наданням невідкладної допомоги. І тоді розвозимо постраждалих по медзакладам. 

Одночасно на місце події у разі потреби може прибути до 20 карет швидкої допомоги, каже Олександр Ріпка. Буде потреба — підтягуватимуть з районів, залучатимуть резерв. Кількість  бригад визначає штаб. 

 

Дії медиків тестує комп’ютер

Для таких потреб в є резерві один автомобіль швидкої, обладнаний великою кількістю нош, — більше десяти, шин і розчинів — там є все необхідне для надання допомоги травмованим пацієнтам. Таке авто виїжджає, коли велика кількість людей постраждали та отримали різного ступеню травми. 

Навчаються медики постійно, запевняє генеральний директор. Це відбувається на базі місцевого навчально-тренувального центру, — тут проходять навчання не лише медики, а й водії, аби могли надати допомогу на місці події лікарям та фельдшерам. 

— Всі 100% наших медиків пройшли найсучасніше навчання по «травмі», — каже Олександр Ріпка. — Велика частина медперсоналу проходила навчання від міжнародних організацій, які пройшли досвід і школу різних надзвичайних ситуацій, зокрема і військових конфліктів. До нас такі тренери приїжджали вже тричі від початку повномасштабного вторгнення. Завдяки цій організації ми отримали в подарунок обладнання. Це монітори пацієнтів, які дуже важливу роль відіграють в реанімації. Також нам подарували спеціальні манекени, на яких наші медики відпрацьовують надання допомоги в різних ситуаціях. 

Манекени приєднують до комп’ютерів, і навички відпрацьовують доти, доки комп’ютер не підтвердить бездоганні дії медика. Безперервне навчання — це пріоритет. Бо від професійності дій і майстерності лікарів залежить кількість врятованих життів, каже Олександр Ріпка.  

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Микола

    та нічого нема
  • Ірина

    От ще тільки прильотів не вистачало
  • Inna

    Ну заголовок "шедевр"

keyboard_arrow_up