Партнер рубрики Події

Що робити, якщо замовили закордонний паспорт чи ID і довелось переїхати?

Що робити, якщо замовили закордонний паспорт чи ID і довелось переїхати?

Скільки часу буде чинним паспорт громадянина України, якщо в нього не вклеїти фото в 25 і 45 років? Куди звертатись, якщо підрозділ, до якого здавали документи, закрили через воєнні дії або система виявила помилку в наборі даних, пояснив «20 хвилин» Ярослав Давибіда.

 

Паспорт-книжечка буде чинним, навіть якщо в нього не вклеїти фото в 25 і 45 років. Щоправда, лише поки діє воєнний стан. 

А що робити, якщо під час перевірки стану оформлення документа на сайті ДМС відображається статус: «Під час персоналізації документа ДМ «Поліграфічний комбінат Україна» виявлено помилку в наборі даних»? Або підрозділ, до якого подавали документи на виготовлення  закордонного паспорту чи ID закрили через воєнні дії, — на запитання читачів «20 хвилин» відповів начальник управління Державної міграційної служби в області Ярослав Давибіда.

 

Відео дня

Як не вклеїли фото

Якщо під час війни строк дії ID-картки закінчився або у паспорт не вклеїли фотокартку у 25 чи 45 років, чи може такий документ посвідчувати особу громадянина України?

Так. Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1202 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану» установлено, що паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

 

Чи є можливість переслати ID-картку чи закордонний паспорт до іншого підрозділу міграційної служби у більш безпечному регіоні України для його отримання?

Так, це можливо. Для цього особі необхідно звернутися до територіального підрозділу ДМС де особа буде отримувати паспорт та подати письмову заяву, у якій зазначити наступну інформацію:

— дані особи, на ім’я якої оформлюється паспорт (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний номер телефону);

— назва територіального органу/територіального підрозділу ДМС який здійснив оформлення паспорта;

— обставини, через які виникла необхідність отримання паспорта в іншому підрозділі ДМС та назва територіального підрозділу в якому заявник буде отримувати паспорт.

 

Якщо видає помилку

Документи для оформлення ID-картки чи закордонного паспорта подали до підрозділу ДМС, який у зв'язку з проведенням активних бойових дій не працює. Чи є можливість завершити оформлення паспорту в іншому підрозділі?

Так, це можливо.  Для цього особі необхідно звернутися до територіального підрозділу ДМС де особа хоче отримувати паспорт та подати письмову заяву, у якій зазначити наступну інформацію:

— дані особи, на ім’я якої оформлюється паспорт (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний номер телефону);

— назва територіального органу/територіального підрозділу ДМС/ЦНАП/ДП «Документ», до якого подавалися документи для оформлення паспорта;

— обставини, через які виникла необхідність переключити заяву-анкету та здійснити видачу виготовленого паспорта у іншому територіальному підрозділі ДМС).

Розгляд заяви-анкети про оформлення паспорта /паспорта для виїзду за кордон переключать на той підрозділ, який зазначено у заяві та в подальшому здійснено доставку виготовленого документа.

 

Що робити, якщо під час перевірки стану оформлення документа на сайті ДМС України відображається статус: «Під час персоналізації документа ДМ «Поліграфічний комбінат Україна» виявлено помилку в наборі даних»?

Найчастіше відображення таких статусів у електронному сервісі «Перевірка стану оформлення документів» означає, що документи для оформлення паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон були подані до того  територіального підрозділу ДМС, який наразі не працює через складну безпекову ситуацію у тому населеному пункті, де даний підрозділ ДМС знаходиться. У такому випадку  радимо громадян з’ясовувати свій конкретний випадок, звернувшись за номерами  «гарячих ліній» апарату ДМС України або тих територіальних органів і територіальних підрозділів ДМС, які знаходяться в безпечних областях України .

Або безпосередньо звернутися до найближчого працюючого територіального підрозділу ДМС та подати заяву для завершення оформлення ID-картки або закордонного паспорту. Виготовлений паспорт тоді доставлять до такого територіального підрозділу ДМС, до якого подали заяву.

 

Довідка

Номер тел. «гарячої лінії» УДМС у Тернопільській області — (0352) 52-05-20.

 

 

 

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up