Зареєстрували квартиранта - чи будуть субсидії?

Зареєстрували квартиранта - чи будуть субсидії?

Якщо квартиранти зареєструють своє місце проживання у орендованій ними квартирі, а власник, який проживає у цій же квартирі, претендує на субсидію, тоді їхні доходи будуть включатись в розрахунок субсидії. І навпаки – якщо живуть, але не зареєстровані, то їхніх доходів ніхто не  враховуватиме.


Якщо ж власник не живе з квартирантами, тоді самі квартиранти можуть претендувати на субсидію і для цього їм реєструватися у помешканні не потрібно, але обов’язково укласти угоду оренди житла.

Тема реєстрації квартирантів, нагадаємо, стала актуальною після поділу міської влади на своїх і чужих. В результаті такого поділу  людям без тернопільської реєстрації  треба буде, ймовірно, оплачувати за послуги позашкільних та дошкільних закладів, медзакладів. Під «роздачу» потрапила категорія жителів Тернополя, яка тут працює та орендує житло. Вирішити їхню проблему могли б договори оренди та реєстрація на орендованому житлі. Утім, як відомо,  багато власників квартир не поспішають ані укладати договори оренди, ані давати дозвіл на їхню реєстрацію в орендованому житлі. Однією з причин негативного ставлення до реєстрації є боязнь втратити субсидію.

читайте також: Чи дозволили б тернополяни квартирантам зареєструватись в орендованому житлі

Що змінює реєстрація квартиранта у питанні субсидії, розповіли у Департаменті соціального захисту облдержадміністрації.

- Моделюємо: якщо власниця живе з квартирантами, останні не зареєстровані, то під час розрахунку субсидії доходи їхні не враховуються, - каже очільник Департаменту Вадим Боярський. - Якщо ж вони зареєструються в квартирі, тоді їхні доходи будуть включатись  в розрахунок субсидії, на них буде розраховуватись норма на надання субсидії.


Якщо власниця не живе на зданій нею квартирі, додає пан Боярський, тоді субсидію можуть оформити квартиранти. Для цього їм слід подати в управління соцзахисту копію договору оренди. 


- Таких угод в Тернополі дуже багато оформлено, - додає Вадим Боярський. – Причому, на субсидію квартиранти можуть претендувати і без реєстрації місця проживання. Просто подавши копію договору оренди. Сам договір  оренди може бути без нотаріального посвідчення, якщо він укладений на термін до року. Якщо ж на більший термін, то без  нотаріального посвідчення не обійтись. 


Автоматичного  перепризначення субсидії  для такої категорії субсидіантів, продовжує він, нема. Відтак квартиранти, які претендують на субсидію, повинні щорічно звертатись в управління і підтверджувати договір оренди, незалежно від того, чи має він нотаріальне посвідчення, чи ні.

- Якщо власниця живе в іншій квартирі, то вона отримує субсидію на себе, а квартиранти – на себе, - каже Вадим Боярський. – Якщо власниця отримує з договору оренди прибуток, то це враховується їй, зрозуміло, у дохід. 


 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:00 Тернопіль прощається із 17-річним Артемом Малютою, життя якого обірвала ворожа атака 18:10 Ветеран PRO: запрацювала єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 17:35 У Тернополі молитимуться за жертв атаки на дев'ятий день після трагедії: розклад 17:27 Сергій Надал: Тернопільська міська рада домовилась з фондами і благодійниками про додаткову допомогу постраждалим (пресслужба Тернопільської міської ради) Від читача 17:39 Шахрайство під час купівлі товарів в Інтернеті: як не потрапити в пастку 17:04 Втекли від війни, але вона наздогнала у Тернополі 19 листопада: історія переселенки та її донечки 16:20 На Тернопільщині судитимуть головного інженера комунального підприємства за стічні води у Дністрі 15:40 Обірвалось життя лікарки-дієтологині Олени Дулиш 15:15 У будинку, який згорів на Збаражчині, виявили тіло тернополянина 14:50 В Україні швидкісний інтернет стане доступнішим: Президент підписав закон 14:10 13-річна Софійка Сачко у лікарні після ракетної атаки: «Хочу додому і щоб закінчилася війна» 13:50 Під завалами рідного будинку загинула колишня вчителька Валентина Гриняк 13:10 «Нова пошта» підвищує тарифи з 1 грудня 2025: скільки доведеться платити за послуги 12:30 Власнику авто оголосили дві підозри після смертельної аварії: дозволив другові напідпитку сісти за кермо 11:55 Будинок на 15 Квітня, куди влучила ракета, відновлять. Будинок на Стуса реконструкції не підлягає 11:30 Водій в’їхав у дерево в Залозецькій громаді. Залучали рятувальників 11:10 Графік відключення світла в Тернополі та області на 25 листопада (ОНОВЛЕНО) 10:40 Розклали намети та спальники: як у Київському метро люди рятувались від обстрілів photo_camera 10:10 Залишилось два дні: підтримайте петицію про присвоєння звання Героя тернополянину Арсену Балюку 09:35 Ще 22 постраждалі родини отримають допомогу по 15 000 грн для оренди житла
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up