Що зробив Сергій Надал за рік? Про що звітував і чи ви задоволені його роботою (ОПИТУВАННЯ)

Що зробив Сергій Надал за рік? Про що звітував і чи ви задоволені його роботою (ОПИТУВАННЯ)
 • 7 листопада звітують онлайн про виконання роботи за 2021 рік міський голова Тернополя Сергій Надал і Тернопільська міська рада.
 • Жителі Тернопільської громади можуть ставити міському голові і керівникам виконавчих органів ради різні запитання. Що найбільше турбує тернополян? Які питання лунали найчастіше?
 • Про це та інше читайте в тексті, а також долучайтесь до опитування.

 

 

 

7 листопада Тернопільська міська рада запросила тернополян та жителів громади до відкритого діалогу з міським головою. Під час онлайн-звітування про виконання роботи Тернопільської міської ради на чолі з міським головою за 2021 рік, мешканці громади задавали Сергію Надалу різноманітні запитання. 

Звітують за такими категоріями: житлово-комунальне господарство та екологія, громадський транспорт, соціально-економічний розвиток, охорона здоров'я, освіта та наука, культура та патріотичне виховання, фізкультура і спорт, відкритість влади, е-сервіси, стратегічний розвиток міста, безпека та порядок, сім'я, молодіжна політика та захист дітей. 

Звіт базується на пунктах передвиборчої програми Сергія Надала. 

Нагадаємо, напередодні Сергій Надал написав на своїй сторінці у соцмережі:

— Ви можете поставити свої запитання мені або керівникам виконавчих органів міської ради під прямою трансляцією, яка також відбуватиметься на моїй офіційній сторінці та сторінці міської ради у соціальній мережі Фейсбук, — зазначив пан Надал.

Звіт роботи міського голови Тернополя за 2021 рік можна знайти тут. 

Нагадаємо, Сергій Надал уже втретє є міським головою Тернополя. Він перемагав на виборах міського голови 31 жовтня 2010 року, 25 жовтня 2015 року. І на місцевих виборах 2020 року знову балотувався на посаду міського голови та був переобраний.

Звіт Сергія Надала за 2021 рік: головне

Розпочав онлайн-звітування Юрій Дейнека – начальник Управління стратегічного розвитку Тернопільської міської ради. Потім чиновник передав слово міському голові Сергію Надалу, який підсумував найважливіші здобутки, як міського голови, за рік.

— Щодня разом ми своє місто робимо кращим. Є досягнення, якими ми пишаємось, є, звичайно, і проблеми, — каже Сергій Надал.

Міський голова подякував тернополянам і згадав, що Тернопіль був визнаний, як найкомфортніше місто для проживання в Україні за версією журналу «Фокус».

Інфраструктура

Завершується будівництво Гаївської розв'язки та Об'їзної дороги Тернополя.

— Моя принципова позиція така, що ремонтувати потрібно не лише центральні дороги, а й двори, прибудинкові території та міжквартальні проїзди, — каже міський голова.

Завершується будівництво дощового колектора на вул.Галицькій, що має вирішити проблему відведення дощових і талих вод.

Транспорт

Тернопіль — перший в Україні з безготівковим проїздом у громадському транспорті.

— Маємо у Тернополі цивілізовану, європейську систему оплати проїзду у громадському транспорті, — підсумував міський голова.

Крім того, Сергій Надал поінформував, що планується проведення тендерів на закупівлю загалом 45 нових автобусів і 30 нових тролейбусів.

Енергоефективність

Наголосив Сергій Надал і на тому, що Тернопіль споживає на 20% менше газу і майже на 40% менше електроенергії, порівняно з іншими українськими містами.

Медицина

Навчилися жити в умовах пандемії.

— Другий рік ми живемо в умовах пандемії. Цього року відремонтували приймальні відділення у двох лікарнях: №1 і №2. Придбані необхідні генератори і мобільні кисневі концентратори у лікарні міста, — розповів очільник міста.

Освіта

Було оновлено їдальні у шістьох школах Тернопільської громади. Також оновили і поремонтували у школах спортивні зали, майданчики, харчоблоки, класи, дахи, тощо. Придбано нові методичні навчальні матеріали для учнів.

Екологія

На Малашовецькому полігоні діє сучасна сортувальна станція, захороненню підлягають виключно органічні відходи.

Діє Програма очищення Тернопільського Ставу: ліквідували неприємний запах і цвітіння Ставу, каже міський голова.

Посадили 620 нових дерев і змінили систему зовнішнього освітлення на 59-ти вулицях. Так, замінили ртутні лампи на світлодіодні світильники. Це дозволить скоротити витрати електроенергії у п'ять разів, запевняє міський голова.

Спорт

У Тернополі будується перший в Україні трамплін для лижного фрістайлу, будується Палац Спорту, завершується будівництво Водної арени.

— Спорт має бути доступний для дітей і дорослих, — вважає міський голова.

Загалом у Тернополі збудовано 38 універсальних спортивних майданчиків. Облаштовано чотири великих спортивних майданчики, ще два — спортивно-юнацьких майданчики за рахунок Громадського бюджету та один освітньо-інформаційний простір для забезпечення фізичної самодостатності.

Міський стадіон Тернополя перейменовано на Стадіон ім. Романа Шухевича.

Сергій Надал вважає, що думка тернополян — це головний дороговказ у місті.

— Думка тернополян, ваша думка, є ключовою і тим дороговказом, куди саме і як має рухатися наше місто. Я запрошую всіх до активного спілкування. Тому що активна громада — це сильна громада, — так завершив свій звіт Сергій Надал.  

Питання — відповідь

Тернополяни і мешканці Тернопільської громади задавали свої запитання у коментарях під прямою трансляцією звітів міського голови і Тернопільської міської ради за 2021 рік у соціальних мережах.

Найцікавіші запитання до міського голови у Фейсбуці за версією «20 хвилин»

Також на поштову скриньку Сергія Надала у Фейсбуці надійшла велика кількість запитань. Представляємо деякі з них. Що відповідав міський голова?

— Чи планується якась інфраструктура у Варшавському мікрорайоні?

— Розростається Варшавський квартал. Це територія, яка активно забудовується в напрямку Аерпорта. Там планується тролейбусна лінія, автовокзал, медичний заклад, школа-сад, великий ТРЦ.

 

— На вулиці Бригадній вже 27 років занепадає недобудована школа. Коли її добудують?

— Ми розраховуємо, що у 2022 році даний об'єкт увійде у перелік Великого будівництва. Роботи почнуться у наступному 2022 році.

 

— Де саме покращилась транспортна інфраструктура і зменшились затори у місті?

— Буду вдячний за пропозиції тернополян, де краще скорегувати рух транспорту. Так, покращився рух на вулиці Руській. Завершується ремонт Об'їзної, яка теж має на меті зменшити затори. Триває будівництво дороги на вул. Галицькій, яка має забрати частину транспорту з вул. Збаразької.

 

— Чи буде ще зарибнення Тернопільського Ставу?

— Так, проводяться тендерні процедури на придбання малька сома. Якщо нам вдасться знайти зараз надійного рибного постачальника, то таке зарибнення проведеться у листопаді. Якщо ні, то вже навесні.

Найцікавіші запитання до начальників управлінь Тернопільської міської ради за версією «20 хвилин»

Для зручності представляємо питання-відповідь у форматі інтерв'ю.

Управління у справах сім'ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради

Відповідає начальник управління — Микола Круть.

— Чи будуть у Тернополі нові спортивні секції і з яких видів спорту?

— Все залежить від наявності інфраструктури і кваліфікованого тренерського складу. Планується відкриття відділення бадмінтону і дзюдо-самбо.

Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей

Відповідає начальниця управління — Христина Білінська.

— Що нам дав статус Молодіжної столиці України?

— Це насамперед про інформування. Про інформування мешканців міста, що Тернопіль зважає на думку молоді. Для цього закладений бюджет, аби реалізовувати молодіжну політику. Це можливість для реалізації всеукраїнських проєктів для молоді. Також завдяки такому статусу Тернопіль має можливість співпрацювати з міжнародними фондами.

Управління освіти і науки

Відповідає начальниця управління — Ольга Похиляк.

— Чи буде продовжена практика муніципального замовлення (друга освіта — прим.ред.)?

— Ми працювали по програмі, яка завершується у 2021 році. Готуємо проєкт на 2022-2024 роки. Завдяки муніципальному замовленню маємо змогу навчити педагогів інших профілів для роботи у дошкільних навчальних закладах.

Відділ охорони здоров'я та медичного забезпечення

Відповідає начальник відділу — Василь Даньчак.

— Який документ потрібно надати на роботі якщо перехворів/ла на COVID-19?

—Якщо ви перехворіли, можна звернутися до свого сімейного лікаря, від якого отримаєте довідку і пред'явити її на робочому місці. Крім того, з наступного тижня всі, хто перехворіли на коронавірусну хворобу, матимуть змогу в онлайн застосунку «Дія» згенерувати ковід-сертифікат про одужання.

Управління транспортних мереж та зв'язку

Відповідає начальник управління — Олег Вітрук.

— Як правильно користуватися послугою Єдиного квитка?

— Ця функція діє більше місяця. При валідації свого платіжного засобу в першому транспортному засобі ви отримуєте квиток про успішну валідацію. З цим квитком протягом 30-ти хвилин від такої валідації, ви можете зайти в наступний транспортний засіб, пред'явивши водію чи кондуктору-контролеру цей квиток і по ньому продовжуєте свою поїздку.

Управління соціальної політики

Відповідає начальник управління — Володимир Сулима.

— Як можна скористатися послугами соціального таксі?

— Необхідно звернутися до територіального центру за телефоном гарячої лінії. Протягом одного, двох чи трьох днів від такого запиту, вам нададуть можливість скористатися цією послугою. Право на отримання цієї послуги мають особи з порушеннями опорно-рухового апарату та зору, одинокі люди похилого віку. В окремих випадках ці послуги можуть надаватися іншим категоріям громадян.

Управління муніципальної інспекції

Відповідає начальник управління — Ігор Максимів.

— Чи обов'язково всі суб'єкти господарювання мають укласти угоди про вивезення сміття, навіть, якщо його не продукують?

— Так, абсолютно всі. Оскільки, якщо підприємства самі не продукують сміття, то є працівники, клієнти, відвідувачі. 

 

Опитування

Чи задоволені ви роботою Тернопільської міської ради за 2021 рік?

Опитування

Чи задоволені ви роботою міського голови Тернополя за 2021 рік?

Коментарі (18)
 • Vasil Chizhov

  Вор должен сідєть в тюрьмє
 • Наталя Гупало

  Ні одного позитивного коментаря а зато наш мер звітує що все якнайкраще. Ну просто рай в лапках.
 • Таня Мричко

  Багато чого не робить не чує людей
 • Vitalii Pysmennyi

  Соромно за Тернопіль

21:01 На Тернопільщині оголосили штормове попередження 20:10 З одного ракурсу: як виглядали тернопільські храми раніше і зараз. Дивіться фото photo_camera 19:10 Житель Чорткова у складі тих, хто звільняє Лиман. Разом із побратимом вони підняли там прапор України 18:05 Президент України відзначив державними нагородами освітян Тернопільщини. Хто їх отримав? Від читача 15:01 На Тернопільщині шукають роботу 267 вчителів 17:03 Свинина стрімко дорожчає, а сало тепер – елітний делікатес? Ми порівняли, які ціни на м’ясо у Тернополі photo_camera 16:14 Зеленський скасував осінній призов та відтермінував демобілізацію 16:00 Як найкращий вчитель України із Заліщиків Василь Дяків змінив звичайні уроки історії 15:01 У день, коли Віталіка не стало, плакали усі. Тернопільщина прощається з Віталієм Даніловим 14:15 Харківська режисерка переїхала на Тернопільщину та влаштувала кінолабораторію для дітей photo_camera 13:20 В Україні з жовтня змінилася система виплат субсидій та пільг: що це означає 12:35 На вул. Лесі України самотньо блукала 2-річна дівчинка 11:32 Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Тернополі очолив Літургію в Катедрі (РЕПОРТАЖ) play_circle_filled 10:05 Судитимуть чоловіка, який до смерті забив різками односельця-крадія 09:02 Що приготувати з баклажанів: смачні закуски, супи і основні страви play_circle_filled 08:00 Сьогодні, 1 жовтня: Міжнародний день людей похилого віку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up