Ми порадили тернополянці звернутись до кадрової агенції, яка займається підбором персоналу для роботи за кордоном. Однак, жінка пояснила: там готові надати інформацію лише після того, як оформиш з ними договір. Він платний. А з грошима сутужно, бо не працює.
Намагаючись допомогти нашій читачці, ми звернулись до Асоціації роботодавців. Та з’ясували плюси і мінуси поїздки на роботу до Польщі на 3, 6, 9 місяців і рік. Яка різниця між запрошеннями і що краще обрати.
Хочете їхати по біометриці, не відкриваючи візи – ви зможете перебувати на території Польщі лише 90 днів. Потім – не менше 90 днів в Україні. Якщо у ваших планах є піврічна робота – потрібна робоча віза на цей строк на основі запрошення від роботодавця. На рік - воєвода – також робоча віза+запрошення від роботодавця на 360 днів.
Сезонне запрошення в Польщу ZASWIADCZENIE - це документ, за яким можна відкрити візу терміном на 9 місяців. Його надає потенційний роботодавець. Таке підійде тим, хто збирається працювати у сільськогосподарській галузі, на полі, по догляду за тваринами. Заводи і фабрики такого не надають.
- Якщо у Вас за останні пів року вже була піврічна віза, на підставі освядченія, Вам необхідно очікувати пів року на Україні, - пояснила Світлана Повар. – Аби скоротити час перебування вдома і знову невдовзі їхати на роботу – сезонне запрошення стане в нагоді. Днів через 15 ви знову поїдете на роботу. Якщо у вас запрошення на пів року – після піврічної роботи ще 6 місяців доведеться таки сидіти вдома. Сезонне запрошення виготовляють швидко.
Якщо їхати в Польщу треба вже і негайно, не перечікуючи пів року вдома, у вас є три варіанти:
- їхати по безвізу на 90 днів як турист;
- відкрити візу на підставі запрошення від воєводи;
- або відкрити візу по запрошенню на сезонні роботи.
- Врахуйте, що термін оформлення воєводського запрошення - близько 2 місяців, що не всіх влаштовує, - каже Світлана Повар. - Запрошення на сезонні роботи оформляється швидко, в середньому 2-3 тижні.
Після того, як ви офіційно працювали по безвізу 90 днів, повторно піврічне запрошення (освядченіє) вам не видадуть на пів року, а всього на 90 днів, каже менеджер з персоналу.
Як не стати жертвою шахраїв, обираючи роботу за кордоном і на що потрібно звернути увагу, радить Світла Повар.
Як надумали звертатись до агентів з підбору персоналу, передусім, поцікавтесь наявністю у них ліцензії та офіційних документів і дозволів на подібний вид діяльності. Не зайвим буде поцікавитись, скільки років він працює на ринку праці та за відгуками перевірити його репутацію.
Якщо ви звертаєтесь до посередника, варто погоджуватись на зустріч лише на його робочому місці. Там мають бути всі документи, що підтверджують дозвіл на діяльність. Вас на зустріч запрошують в бар – варто ставити під сумнів.
Проблеми можуть бути з самого початку. І найголовніше – незнання мови. Тому перед поїздкою варто піти на курси чи бодай подивитись відеоуроки в інтернеті, аби хоча б розуміти, про що вам говорять.
Погоджуйтесь тільки на легальну роботу – лише тоді ви будете убезпечені від неприємностей та матимете страховку і соцпакет, радить менеджер з персоналу.
Дійсний закордонний паспорт
Відповідну візу (робочу)
Трудову угоду (контракт із закордонним роботодавцем)
Дозвіл на роботу, який зазвичай видається органом працевлаштування країни, де працюватиме людина.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
Ігор
Грамотії (facepalm)