Сім’ї полонених або зниклих безвісти зможуть користуватися їхніми пільгами

Сім’ї полонених або зниклих безвісти зможуть користуватися їхніми пільгами

Пільгами зможе користуватись один із членів сім’ї ветерана, який з ним проживав: чоловік, дружина, непрацездатні батьки, діти до 18 років, неодружені повнолітні діти з інвалідністю I чи II групи, а також інші особи, які перебували під опікою ветерана.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, завдяки якій родини полонених ветеранів війни або зниклих безвісти матимуть можливість користуватися їхніми пільгами до моменту звільнення ветерана з полону або визнання його в судовому порядку безвісно відсутнім чи померлим. Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Мінветеранів.

 

Де отримати витяг

— Документом, який надає таке право, стане витяг із Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ), — пояснили у Міністерстві ветеранів. — Отримати витяг можна у місцевому структурному підрозділі з питань ветеранської політики або у ЦНАП, незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).

Відео дня

Зокрема, пільгами зможе користуватись один із членів сім’ї ветерана, який з ним проживав: чоловік, дружина, непрацездатні батьки, діти до 18 років, неодружені повнолітні діти з інвалідністю I чи II групи, а також інші особи, які перебували під опікою ветерана.

Багато наших Захисників і Захисниць, які знаходяться у ворожому полоні або зникли безвісти, вже мають пільги та гарантії, передбачені для них чинним законодавством. Проте в силу обставин не можуть ними користуватися, як і члени їхніх сімей – адже із потраплянням у полон чи зникненням безвісти припиняється надання пільг.

 

Внесли зміни, аби підтримати родини

Відтак, за ініціативи Мінветеранів внесено зміни до кількох нормативних актів, зокрема щодо порядку надання пільг ветеранам війни, забезпечення житлових субсидій, а також використання даних ЄДРВВ,

— Це рішення забезпечить соціальну підтримку родин наших Воїнів, які потрапили у складні обставини через полон або зникнення. Держава продовжує виконувати свої зобов’язання перед Захисниками і Захисницями України, забезпечуючи їхні родини необхідною допомогою, навіть у найскладніших ситуаціях. Дякую Уряду за підтримку у реалізації ветеранської політики, — наголосила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

Нагадаємо, нещодавно «20 хвилин» повідомляли, що фахівці з супроводу ветеранів працюють у комунальних закладах ОТГ. Їх кількість поступово планують збільшувати.

Про це повідомляє Мінветеранів України.

— Як ми і планували, у грудні приступили до роботи фахівці з супроводу ветеранів. Перші 411 фахівців вже починають працювати у своїх громадах. Вони надаватимуть ветеранам та їхнім родинам інформаційний супровід та підтримку щодо отримання статусів, соціальних гарантій, проходження реабілітації, освітніх та інших послуг, працевлаштування, започаткування власної справи тощо. І процес працевлаштування фахівців із супроводу зараз триває, — зазначила очільниця Міністерства у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

 

 

Читайте також: 

Ветерани та члени їхніх родин зможуть отримати 12 послуг у Дії: які саме?

На Тернопільщині розпочали роботу перші 14 фахівців із супроводу ветеранів

Все про посвідчення ветерана в Дії: Відповіді на найпопулярніші запитання

Скільки і кому донатять українці — аналітика Опендатабот

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up