Скільки коштує долар та євро у банках та обмінниках Тернополя: порівняли курс валют

Скільки коштує долар та євро у банках та обмінниках Тернополя: порівняли курс валют

Журналісти «20 хвилин» дізналися а скільки можна купити та продати іноземну валюту в банках та різних обмінниках міста. Дивіться, де вигідніший курс!

Офіційний курс долара Національний банк України встановив на рівні 41,24 грн за 1 долар,станом на 2 жовтня. Курс євро – 45,71 грн.

Скільки коштує валюта у банках

У відділеннях банків міста не завжди можна купити валюту. Лише якщо вона є у касі, або ж за попереднім замовленням, якщо ви знімаєте її зі свого валютного рахунку або депозиту. Долар можна продати по курсу від 40,90 грн до 41,20 грн. Купити валюту за наявності можна по курсу від 41,44 грн до 41,60 грн. Детальніше дивіться на інфографіці:

Відео дня

Євро у касі банів можна продати від 45,25 до 45,85 грн. Купити європейську валюту можна по курсу від 45,98 до 46,40 за наявності в касі.

Яка ситуація в обмінниках

В деяких обмінниках продати долар можна вигідніше, ніж у касах банків. Найвигідніша пропозиція серед пунктів обміну, в яких ми побували – 41,30 грн за долар.

Продають долари у більшості обмінників по 41,70, але можна знайти і дешевше по 41,55.

Євро можна продати по курсу від 45,20 до 45,90. Купити – по курсу від 46,15 до 46,60.

Як курс валют впливає на ціни

Як пояснюють експерти, зростання курсу валют вплине на бізнес та споживачів. Варто очікувати поступового зростання цін на товари, особливо на імпортні, або ті, які використовують імпортну сировину.

– В Україні багато підприємців залежать від імпортних товарів чи сировини, – розповідає голова «Асоціації власників малого та середнього бізнесу» Руслан Соболь. – Їх ми постачаємо переважно з Європи, тому наша економіка залежить від долару та євро. Це напряму впливає на споживачів. Оскільки курс зростає – варто очікувати подорожчання, адже бізнес не може працювати собі в збиток. Наразі важко прогнозувати, чи це зростання продовжиться, чи за деякий час курс повернеться до попередніх позначок. Але варто розуміти, що «катастрофи» не станеться. Економіка України продовжує працювати попри війну і складну ситуацію. Також ми отримуємо фінансову допомогу та підтримку міжнародних партнерів, тому гіперінфляції чи падіння гривні не варто чекати за таких умов. Але варто готуватися до того, що ціни продовжать зростати.

Як пояснює експерт, зростання курсу – не єдина причина, яка впливає на ціноутворення.

– Наразі ми спостерігаємо, що Держава намагається наповнити бюджет, – каже Руслан Соболь. –Ми очікуємо зростання тарифів на електроенергію. Законодавці пропонують різні методи – нові податки, штрафи, тощо. Деякі з них відсіюються та відкликаються, як з нещодавнім законопроектом про податки бездітним. Але те, що таке пропонують і обговорюють – сигналізує про необхідність наповнювати бюджет. Підвищення курсу валют – це також одне з джерел наповнити державну казну.

Голова «Ради бізнесу Тернопілля» Руслан Савчишин каже – бізнес відреагує на підвищенні курсу валюти в врешті, це вплине на ціни. Однак відбуваються ці процеси не миттєво. Тож, якщо ситуація не стабілізується і валюта буде дорожчати, це вплине на ціни.  

– Ключовий фактор, який впливає на бізнес – це прогноз та очікування майбутнього, оскільки є певна затримка між тим що зараз і тим що буде, – каже він. – Малий та середній бізнес завжди орієнтується на коротке та середньострокове майбутнє. Зараз ситуація дуже ризикована і бізнес однозначно готовий до різних ризиків, включаючи зміну курсу. На курс впливає багато факторів, починаючи з ситуації на фронтах та перемовини з міжнародними кредиторами України. Бізнес очікує зміни виключно в сторону підвищення ризиків, це вплине на ціни за рахунок кінцевих споживачів. Пам'ятаємо що в кінці кінців за все платитиме кінцевий споживач.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Поліна Дайнега

    Оце так курс 😑

keyboard_arrow_up