Скільки коштує морозиво у парках Тернополя та як вибрати якісне
У парках міста є чимало кіосків, де продають морозиво. Ми дізналися, скільки коштує десерт та який є вибір у меню.
Біля МАФів із морозивом у парках часто можна побачити черги. Десерт продають із різними смаками. Можна купити одразу кілька кульок. Також у деяких кіосках є морозиво з фризеру.
Сопільче
У парку кіоски з морозивом розташовані біля фонтанів на головній алеї, а також вздовж алеї біля «Козацького острівця». Біля МАФів MoBurger встановлені окремі холодильники, де можна купити кульки морозива. Кулька з будь-яким смаком коштує 23 гривні. Також потрібно купити вафельний ріжок. Є по 3 та по 5 гривень. Морозиво є з різними смаками – шоколадне, суниця-йогурт, блакитне з маршмеллоу, бабл-гам, манго, тірамісу та інші.
У кіоску Jolly кулька морозива коштує від 20 до 27 гривень. За 20 гривень можна купити кульку білого, шоколадного, полуничного, бананового, зі смаком дині, манго, йогурта та чорниці. За 27 – із солоною карамеллю, «Снікерс» або печивом «Орео». Ще 5 грн вартує вафельний ріжок.
Ще у одному кіоску неподалік Зоокуточка кулька морозива з різними смаками коштує 25 гривень. Стаканчик – 5 гривень. Також можна купити до морозива додатковий топінг за 5 гривень.
Парк ім. Тараса Шевченка
Одразу кілька кіосків із морозивом розташовані біля дитячого майданчика біля Дяді Стьопи та причалу.
У кіоску Jolly, як і в інших парках, кулька морозива – від 20 до 27 гривень та ще 5 гривень – за вафельний стаканчик.
Біля входу на дитячий майданчик кіоск, де продають морозиво із фризера. Вершкове, шоколадне та вершково-шоколадне коштує 35 гривень. Кольорове морозиво – 40 гривень. Макфлурі з вишнею, шоколадом чи іншими смаками коштує 50 гривень. Макфлурі з манго, маракуйя з кісточкою та кранч арахіс найдорожчі – 55 гривень. Вафельні стаканчики тут по 5 гривень.
На причалі можна купити морозиво з фризера. Мале коштує 45 гривень, велике – 65 грн. Також є макфлурі «снікерс», полуниця, вишня, банан, шоколад. За 75 гривень.
Парк Національного відродження
Морозиво продають у кіосках біля атракціонів, а також неподалік центрального фонтану.
Біля атракціонів є МАФ Jolly. Асортимент та ціни такі ж, як і в інших парках – від 20 до 27 гривень за кульку та 5 гривень за стаканчик.
Біля фонтану є морозиво MoBurger. Кулька вартує 23 гривні. Є шоколадне, суниця-йогурт, блакитне з маршмеллоу, бабл-гам, манго, тірамісу та інші. Стаканчик – 3 або 5 гривень.
Також ще один кіоск із морозивом є на проспекті Злуки, неподалік входу до парку. Тут кулька морозива – 12 гривень. Є біле, шоколадне, «снікерс», зі смаком фісташки тощо. Вафельний стаканчик – 5 гривень.
Як вибрати якісне морозиво?
У Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів пояснили, на що слід звертати увагу, щоб обрати якісне та безпечне морозиво. Інформацію про продукт можна попросити у продавця, якщо ви купуєте морозиво не в упаковці, а кулькою. Вам зобов’язані надати цю інформацію.
Насамперед, слід звернути увагу:
-
на форму − якщо морозиво деформоване, це говорить про те, що продукт розморожували;
-
морозиво не повинне бути м’яким, а на його поверхні не повинно бути ніяких твердих утворень, крупинок або кристаликів;
-
на упаковку, на якій зазначена назва та склад продукту, виробник, дата виготовлення, термін придатності, харчова та енергетична цінність, умови зберігання, маса нетто та наявність алергенів.
Одним із важливих показників на етикетці морозива, на який необхідно звернути увагу, – це маркування ДСТУ.
Для морозива є три стандарти:
ДСТУ 4733:2007 – морозиво на молочній основі (молочне, вершкове і пломбір) повинне виготовлятися винятково з молока та продуктів його переробки, без застосування будь-яких жирів та білків немолочного походження;
ДСТУ 4734:2007 – виготовляється на основі плодово-ягідної або овочевої сировини з додаванням цукрового сиропу, натуральних барвників, ароматизаторів та інших необхідних для виробництва інгредієнтів;
ДСТУ 4735:2007 – виготовляють із комбінованим складом сировини і випускають із частковою заміною молочної сировини на компоненти рослинного походження (рослинні жири).
Крім наведених вище стандартів є ще технічні умови, які означають, що морозиво вироблене за індивідуальною рецептурою. В такому випадку на етикетці продукту замість звичного напису ДСТУ буде зазначена абревіатура ТУ і відповідний набір цифр. Обираючи таке морозиво, варто зважати на те, що підприємство-виробник має право самостійно вирішувати питання вибору складових компонентів цього продукту.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Сергій Третяк