Скільки коштують маски та антисептики у Тернополі. Чи варто готувати запаси на зиму?

Скільки коштують маски та антисептики у Тернополі. Чи варто готувати запаси на зиму?
  • У Тернополі продовжується ріст захворюваності на коронавірус. З настанням холодів розпочнеться сезонний період ГРВІ, який лише додасть труднощів лікарям, адже кількість хворих значно збільшиться. Тому медики радять дотримуватися карантинних вимог.
  • Журналіст «20 хвилин» дізнався, чи є дефіцит на захисні маски, де їх можна дешевше купити та як правильно обрати антисептик.

Ще до першого випадку захворювання на Тернопільщині маски та антисептики стали справжнім дефіцитом. Люди розкупили всі запаси у аптеках та магазинах. Дехто навіть скуповував білизну для дезінфекції у будинках. Однак наразі дефіциту немає.

Скільки коштують маски?

Журналіст «20 хвилин» дізнався ціни на медичні маски, які продають в аптеках. Цих засобів достатньо у продажу. Їх можна придбати вже не лише в аптеці, а і в магазинах товарів для дому чи супермаркетах. Однак ціни всюди різні.

Ми обійшли кілька різних аптек та дізнались ціни на тришарові хірургічні маски.

Відео дня

Аптека:

Ціна:

Подорожник

5 грн

DS

7.5 грн

Аптека911

7.5 грн

Бажаємо здоров'я

4.5 грн

Пишіть у коментарях ціни на маски у аптеках, де ви зазвичай купуєте.

В одній з аптек запевнили, дефіциту знову чекати не варто.

- Маски купують, але щоб масово закупляли про запас на осінь та зину - такого немає, - каже фармацевт Ольга. - Стосовно цін - нічого ще не знаємо, але теж не думаю, що ціни будуть рости, так як масок і антисептиків нам привозять достатньо. 

Маски продають і в магазинах з товарами для дому. В одному з таких ми знайшли тришарові хірургічні маски по 4 гривні.

В одному з супермаркетів ми знайшли тришарові маски по 5 гривень за штуку, але продаються вони упаковками по 50 гривень (10 масок). Також продають респіратори – 40 гривень за штуку.

Нагадаємо, до початку пандемії коронавірусу тришарові медичні маски коштували 1 – 2 гривні, а захисні маски респіраторного типу – всього 12 – 20 гривень.

Як радить лікар епідеміолог Володимир Паничев, щоб обрати справді медичну маску, а не ганчірку, яка не захистить ні вас, ні оточуючих – варто дивитись на маркування.

- Якщо людина не має змоги уникнути поїздок у громадському транспорті, варто використовувати захисні респіратори, а не звичайні маски, - пояснює Володимир Паничев. - Респіратор має бути типу FFP2 чи FFP3. Якщо маска рівня FFP2 – її можна носити до 3-х годин. FFP3 – ефективна до 6 годин.

Однак пам’ятайте, що маски мають свій час використання. Для кожного типу – є свій рекомендований час. Також маску варто замінити тоді, коли вона стає вологою.

- Маску можна носити з перервами. Наприклад, у вас респіратор з маркуванням FFP2, - пояснює епідеміолог. - Ви можете одягнути її на пів години, зняти її і у вас лишається ще 2,5 години запасу. Варто стежити за часом. Кожна маска має свій рекомендований час використання.

У МОЗ також назвали основні вимоги до захисних масок та респіраторів відповідно до Державних стандартів України, які регулюють вимоги до засобів індивідуального захисту

Респіратор N95/FFP2 повинен бути виготовлений з нетканого фільтрувального матеріалу повинен бути оснащений носовим зажимом (носовою кліпсою), носовим обтюратором. Внутрішня частина респіратора має бути виготовлена з м’якого гіпоалергенного нетканого матеріалу. Повинен бути призначений для захисту від дрібнодисперсних аерозолів.

Респіратор класу захисту не нижче FFP2 повинен бути виготовлений з нетканого фільтрувального матеріалу. Повинен бути оснащений носовим зажимом (носовою кліпсою), носовим обтюратором. Внутрішня частина респіратора має бути виготовлена з м’якого гіпоалергенного нетканого матеріалу.

Маски медичні (хірургічні) повинні бути виготовлені з гіпоалергенного нетканного матеріалу без запаху. Зовнішня та внутрішня поверхні повинні бути різного кольору, на резинках, з фіксатором на переніссі. Не повинна перешкоджати вільному диханню.

Скільки коштують антисептики

Антисептики також можна придбати як в аптеках, так і в магазинах. Ціни на них приблизно однакові. Невеликий флакон об’ємом 30 мл коштуватиме 25 – 35 гривень. Вони бувають у вигляді спрею та гелю.

В супермаркетах ми знайшли антисептики у великих флаконах. 1 літр антисептика на основі спирту коштує 240 гривень. Флакони об’ємом 100 мл  коштують від 50 до 70 гривень.

Однак з використанням антисептиків варто бути обережним, адже надмірме використання може спричинити пересихання шкіри та її подразнення. 

До того ж, у МОЗ радять обирати ті антисептичні засоби, які не мають додаткових ароматизаторів чи барвників, адже вони можуть викликати алергічну реакцію. Краще за все використовувати антисептик лише тоді, коли ви не маєте можливості помити руки з милом.

- Якщо у вас немає можливості помити руки з милом біля проточної води, в доступі повинні бути антисептики, - каже заступник голови МОЗ Віктор Ляшко. - Щоб використання було раціональним, потрібно застосувати 2,5-3 мл антисептика, а потім протерти руки. Тільки після такої процедури ми можемо відчувати безпеку і навіть потерти очі, якщо є така необхідність.

Щоб не пересушувати шкіру – перед покупкою прочитайте склад антисептика. В ньому має бути гліцерин, який зволожує шкіру.

- Щоб антисептики не пересушували шкіру, у них додають гліцерин, який зволожує, - пояснює Володимир Паничев. - Але якщо люди використовують звичайний спирт – шкіру буде сушити. Є рекомендації, як приготувати дезінфікуючий розчин власними силами. Потрібно взяти спирт, воду, гліцерин та перекис водню. Мило можна використовувати замість антисептичних засобів, але бажано брати господарське, - каже пан Паничев. - Ним можна протирати різні поверхні, обробляти шкіру. Також можна приготувати антисептик самостійно.

Для домашнього антисептика, за рекомендаціями ВООЗ, потрібно:

  • Етиловий спирт 96% - 833 мл
  • Перекис водню 3% - 41,7 мл
  • Гліцерин – 14,5 мл
  • Кип’ячена або дистильована вода.

ВООЗ рекомендує обробляти руки антисептиком не менше 30 секунд. Руки варто обробити ретельно, особливу увагу приділивши зоні під нігтями.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Хтось
    В часи інтернету навіщо шукати по аптеках, наражаючи себе на зайву небезпеку?
  • Olga Kapynus
    трохи дивно подано інформацію - ціни в аптеках вказано лише на маски, про респіратори -інфи 0. А повідомлення типу "в одному із магазинів для дому", "в одному із супермаркетів"  - викликає лише сміх
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Язловецький замок: історія і таємниці давньої фортеці photo_camera 21:00 Письменниця з Тернопільщини Наталка Галицька вирощує спаржу на власному городі. Як готувати 20:03 Що знімали тернополяни у ТікТок: добірка нових популярних відео за тиждень play_circle_filled 19:30 Заморозки до -3°C та туман: штормове попередження оголосили на Тернопільщині на 12 травня Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 19:03 Частинка Італії у Тернополі: яка історія Венеціанського дворика. Дивіться відео! play_circle_filled 18:00 Троянди для палацу: спільнота квітникарів подарувала понад 150 кущів для Вишнівця 17:00 Як зрозуміти, що дитина готова йти у перший клас та підготувати її: поради психолога 16:00 На Тернопільщині київські спелеологи виявили нову печеру 15:00 У День матері поїзди Укрзалізниці курсують під іменами матерів захисників України 14:03 На Театральному майдані благодійний концерт до Дня матері: збирають гроші на аптечки для захисників photo_camera 13:03 Миру, любові та повернення синів: тернополяни вітають з Днем матері photo_camera 12:00 Залиште ці гроші для себе: як економити на енергоспоживанні 11:00 Тернополяни вітають матусь зі святом: підбірка з соцмереж play_circle_filled photo_camera 10:00 В Україні запрацювали зміни до діючих валютних обмежень 09:00 Війна забрала життя 34-річного Героя з Гермаківки на Тернопільщині Івана Тимківа
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up