Сьогодні, 10 червня: Всесвітній день морозива. Що ще відзначають у світі й Україні?

Сьогодні, 10 червня: Всесвітній день морозива. Що ще відзначають у світі й Україні?
  • Щороку 10 червня українці відзначають чимало різних свят, вітають знайомих з іменинами та згадують визначні дати.
  • Журналісти «20 хвилин» зібрали для всі важливі свята, про які не варто забувати, а також нагадаємо, кого варто привітати.

У церковному календарі – день пам’яті преподобного Микити Сповідника. Він жив у другій половині VIII століття і вже в юні роки особливо любив Бога. У свідомому віці зрікся всього мирського та присвятив себе служінню Господа. Згодом став єпископом, а потім ще й архіпастирем. Був милосердним, благочестивим та добрим чоловіком, який завжди дбав про немічних, дітей та вдів.

Коли імператором був Лев Вірменин, Микита активно боровся із єрессю, переконував людей прийняти християнство та всіляко підтримував вірян. За це його схопили і піддали страшним тортурам, а пізніше відправлили у заслання.

Відео дня

Також 10 червня відзначають Всесвітній день морозива. Саме в цей день у 1786 році розпочалися масові продажі всесвітньо відомої лакоминки на території Сполучених Штатів Америки. Проте світова кулінарія могла похвалитися вишуканими рецептами цього неймовірного десерту ще задовго до цієї події.

Ініціатива впровадження Всесвітнього дня морозива належить представникам американської компанії Ben & Jerry’s. Це фабрика морозива, шербету, заморожених йогуртів, яку утворили у 1978 році. Засновники компанії відкрили кафе з продажу морозива, щоб заробити гроші на вантажівку, оскільки прагнули стати далекобійниками. Проте їхня справа стала популярною, а 10 червня 1979 році Ben & Jerry’s влаштували величезну акцію, на якій роздавали морозиво безкоштовно.

Зараз морозиво вважається найулюбленішим та найдоступнішим десертом для багатьох людей.

10 червня згадують і про День кулькової ручки. У червні 1943 року угорські винахідники брати Біро, Ласло і Дьyoрджі стали власниками патенту США на кулькову ручку №2,390,636.

Основний дизайн кулькової ручки походить з патенту 1888 на ручку, яка могла писати на шкірі, придуману американцем Джоном Лаудом, дубильником шкіри, але цей дизайн не підходив для листа на папері.

Перша партія кулькових ручок надійшла у продаж у Нью-Йорку. Кулькові ручки були представлені в Америці Мілтоном Рейнольдсом, американським підприємцем, який змінив їх дизайн у середині 1940-х років, хоча тільки в 1950-х роках Марсель Біш винайшов у Франції надійнішу ручку, яка не протікає і має плавний потік чорнила і продавався під назвою «Bic».

Що не можна робити цього дня

  • Не дозволяється працювати — присвятіть свій вільний час молитві та спілкуванню з рідними.
  • Не можна сваритися, лаятися і лихословити.
  • Не варто залишати двері в будинку відчиненими.

Народні прикмети і традиції на 10 червня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: погожа погода означає, що буде великий урожай;
  • птахи низько літають — чекайте на дощ;
  • з'явилося багато ящірок — до дощу;
  • в мурашнику багато мурах — буде вітер;
  • якщо погода безвітряна, буде хороший урожай;
  • на траві роса — хліби будуть добре колоситися.

Які сьогодні іменини: Денис, Гнат, Захар, Дмитро, Микола, Микита, Павло, Макар.

Талісманом людини, народженої 10 червня, є хризоберил. Золотистий мінерал, який було знайдено та описано наприкінці XVIII століття. Але відомо, що хризоберил використовували ще в II столітті до нашої ери. Вірили, що він наділений магічними властивостями, наприклад, амулети з каменем допомагають розуміти мову звірів та птахів.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, які важливі події сталися дев'ятого червня.

 

Цього дня народилися:

 

1911 рік — український актор театру та кіно, телеведучий Петро Юхимович Вескляров;

1923 рік — британський бізнесмен, творець видавничої та газетної імперії, уродженець Солотвина (Закарпаття) Роберт Максвелл;

1951 рік — український письменник і політичний діяч, "батько українського бестселера" Василь Шкляр;

1987 рік — український артист балету, прем'єр Національної опери України Стоянов Олександр Опанасович.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up