Сьогодні, 10 липня: проводять День мовчання

Сьогодні, 10 липня: проводять День мовчання

День мовчання відзначається послідовниками Мехер Баби. Вони зберігають вербальне мовчання протягом 24 годин.

З 10 липня 1925 до своєї смерті в 1969 році Мехер Баба добровільно мовчав, спілкуючись за допомогою алфавітного дошки, а потім жестами рук. Послідовники зберігають вербальне мовчання протягом 24 годин. Ці липневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер, повідомляє Ділова мова.

Найцікавіші події України та світу, що відбувалися колись у сьогоднішній день

У 1547 році в Королівстві Франція пройшла остання офіційно дозволена королем дуель.

1651 рік — під Берестечком закінчилася найбільша битва визвольної війни 1648-1654 років.

Відео дня

Це була  війна об'єднаних військ Богдана Хмельницького (100 тис. вояків) та кримського хана Іслам-Гірея (50 тисяч) із польською армією короля Яна II Казимира (150 тисяч).  Через зраду і втечу татар із поля бою лівий фланг українського війська залишився незахищеним, що спричинило поразку українців й полон гетьмана.

У 1878 році в Англії футбольний арбітр вперше використав на полі свисток, а до цього судді просто кричали, зриваючи горло.

1925-й  — у США почався "Мавпячий процес" — суд над учителем Джоном Скоупсом, який своїх лекціях викладав основи теорії еволюції Чарльза Дарвіна.

Адвокат Скоупса, відомий кримінальний юрист Кларенс Дерроу фактично виграв процес у представника обвинувачення, юриста Вільяма Брайана (екс-держсекретаря при президенті Вільсоні). Однак Скоупс, згідно з вердиктом суду, був визнаний винним і мав заплатити мінімальний штраф — 100 доларів

У 1925 році   постановою президії ЦВК СРСР створено ТАРС — Телеграфне агентство Радянського Союзу.

Агенство  володіло виключним правом на розповсюдження інформації про події за межами СРСР. Інформаційні агенції союзних республік (РАТАУ, БелТА, УзТАГ, КазТАГ, Грузінформ, Азерінформ, ЕльТА, АТЕМ, Латінформ, КірТАГ, ТаджикТА, Арменпрес, Туркменінформ, ЕТА) організаційно входили до складу ТАРС. На основі ТАРС у січні 1992 було створено телеграфне агенство Росії (ІТАР-ТАРС).

1934 — Постановою ЦВК і РНК СРСР разом з НКВС була створена система таборів ГУЛАГ.

1938 року  американець Говард Г'юз з екіпажем із чотирьох осіб облетів на літаку навколо Землі за 91 годину.

У 1960 році футбольна збірна СРСР завоювала Кубок Європи.

У 1984 році на прес-конференції в Мілані радянський режисер Андрій Тарковський заявив, що залишається на Заході.

1985-го  сталася  найбільша авіаційна катастрофа в СРСР(200 загиблих).

Біля міста Учкудук Узбецької РСР літак Ту-154Б-2 зірвався в плоский штопор і розбився невдовзі після вильоту з аеропорту міста Ташкент.

У 1994 році Леоніда Кучму обрали Президентом України, а Олександра Лукашенка - президентом Білорусі.

Народилися:

1775 рік — Петро Прокопович, визначний український бджоляр, основоположник раціонального бджільництва.

Зробив цілу низку винаходів, які мали велике значення для розвитку світового бджільництва, зокрема перший у світі розбірний рамковий вулик.

1938 року —  Михайло Воронін, український дизайнер і підприємець, виробник класичного одягу.

Костюми у М. Вороніна замовляли Сільвестр Сталлоне, Роман Віктюк, Володимир Гришко, Микола Басков, інші відомі політики, спортсмени і актори. В 2002 році Михайло Воронін пошиттям смокінгу 500-го розміру (заввишки з триповерховий будинок) встановив світовий рекорд розміру смокінга, який було занесено до Книги рекордів Гіннеса.

У 1957-му  — Юрій Стоянов, російський і радянський актор, комік, учасник дуету "Городок" та ведучий однойменної телепрограми.

10 липня 1982 року народився Влад Яма, популярний український танцівник.

Танцювальна кар’єра починалася Влада в танцювальному клубі "Крок" міста Запоріжжя. Потім, в тому ж місті, перейшов в клуб Фієста. Коли Влад переїхав до Києва, він почав займатися у київській школі "Данс-центр", і виступав З 9-го класу  почав викладати, його першими учнями були діти. Коли Владу виповнилося 16-17 років він почав їздити і за кордон. Був на чемпіонатах з бальних танців у Польщі і Словенії. А в 19 років Влад із Запоріжжя поїхав до Києва - до цих пір там і живе. У цьому ж віці він почав викладати танцю всім віковим категоріям. Об’їздив всю Європу по змаганнях. Зараз графік Влада Ями сильно напружений: участь у проекті телеканалу «СТБ» - "Танцюють всі", потім, ближче до Нового року участь у проекті "Україна має талант", власні виступи. Влад Яма став лисим в 2006 році: він поголився для концертного туру з Лолітою Мілявської. Зараз він зустрічається з брюнеткою Лілією. Пара познайомилася в серпні 2007 року, але починати сімейне життя Влад не поспішає. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Хтось

    Сьогодні день народження одного з найгеніальніших винахідників в історії планети! Нам всім дуже пощастило, що 10 липня 1856 року на цей світ прийшов Нікола Тесла! І пора би вже навчитися не забувати про таких людей!

keyboard_arrow_up