Сьогодні, 19 травня: в Україні відзначають День сімейної медицини

Сьогодні, 19 травня: в Україні відзначають День сімейної медицини
 • 19 травня, в Україні святкують День сімейної медицини. Віряни вшановують пам'ять Іова Багатостраждального.
 • 19 травня 2023 року — п’ятниця. 450-й день війни в Україні.

Яке 19 травня церковне свято

19 травня в церковному календарі – день пам’яті Іова Багатостраждального. Він був відомою благочестивою людиною за часів Мойсея. Було в нього дуже велике сімейство. Якось втрутився в його життя диявол, позбавивши Іова всього, що у нього було, та ще й вразив його страшною хворобою, повідомляє ТСН.

В цей час його дружина багато працювала і тому часто скаржилася Іову на страждання, на що той відповідав, що Бог не дає людям того, що вони не можуть винести, тому їм слід бути вдячними. Іова за глибоку віру Господь нагородив, повернувши все втрачене з лишком. Прожив святий чоловік від того часу ще 140 років.

Що не можна робити цього дня

 • Не сваріться з родичами, інакше в сім'ї довго не буде щастя.
 • Заборонено байдикувати — можете сильно захворіти.
 • Вранці краще не висаджувати горох — склюють птахи.

Народні прикмети і традиції на 19 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

Відео дня
 • дивилися, який сьогодні день: вранішній туман вказує на те, що ще довго не буде дощів;
 • на ґанок будинку сідають ворони — чекайте на погані новини;
 • сонячний і яскравий день — до спекотного літа;
 • якщо роса рясна — вродять огірки.

В народі цей день носив назву Іов Горошник. А все тому, що багато уваги приділялося роботі на городі, особливо висаджували горох, боби, огірки і кукурудзу. Також займалися і посівними роботами на полях. Робили це зазвичай після заходу сонця, щоб засіяне зерно не могли склювати птахи. Віряни просили Іова у молитві, щоб той подарував багатий урожай.

Пам’ятні дати 19 травня

Календар важливих подій в Україні та світі за 19 травня:

 • 1051 рік — у французькому Реймсі коронують дочку Ярослава Мудрого — Анну Ярославну;
 • 1536 рік — страчують Анну Болейн, дружину англійського короля Генріха VIII;
 • 1568 рік — англійська королева Єлизавета I наказує заточити в тюрму колишню шотландську королеву Марію Стюарт, котра пред'являла свої права на англійський престол;
 • 1649 рік — Англія стає республікою;
 • 1861 рік — у Сумах відкривають першу в Україні недільну школу;
 • 1997 рік — компанія "Hewlett-Packard" випускає свій перший портативний комп'ютер, що працював під операційною системою Windows CE;
 • 1998 рік — з національної галереї сучасного мистецтва у Римі невідомі викрадають дві картини Вінсента ван Гога і одну Поля Сезанна;
 • 2005 рік — на конференції міністрів освіти країн Європи у Бергені (Норвегія) ухвалюють рішення про приєднання України до Болонського процесу.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 19 травня

Які іменини: Василь, Денис, Іван, Іларіон, Сава, Ян.

Талісманом людини, народженої 19 травня, є агат. Один з найдавніших напівдорогоцінних каменів. Багато хто використовував агат як талісман. Вірили, що він також допомагає вилікувати зубний біль, безсоння, стрес, судоми і отруєння.

Цього дня народилися:

 • 1889 рік — український літературний критик, літературознавець і перекладач Микола Євшан;
 • 1912 рік — український живописець Гаврило Глюк;
 • 1941 рік — український археолог, доктор історичних наук, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Олег Приходнюк;
 • 1989 рік — український музикант Позитив.

Який день в Україні і світі

19 травня в Україні святкують День сімейної медицини. Важлива подія для українців, адже процес реформування медицинської системи потребує чималої підтримки. Важливо підкреслити потребу у розвитку медицини, підтримувати лікарів сімейної практики, покращувати стандарти надання медичної допомоги. Свято було створене за ініціативою Кабінету Міністрів України та указу президента України 6 грудня 2017 року.

Також 19 травня Всесвітній день сімейного лікаря. Подія присвячена важливій ролі сімейних лікарів в медичних системах країн світу, підкреслюючи їхній внесок у справу охорони здоров'я населення планети. Сімейна медицина виникла досить давно, однак вузька спеціалізація набула поширення лише в XX столітті. Наприклад, ще за часів Давнього Риму у заможніх громадян був вдома особливий раб-лікар, який повинен був лікувати господарів та членів їхньої родини, а також інших рабів у домі.

А ще 19 травня Міжнародний день віртуальних помічників. Щорічно припадає на третю п'ятницю травня. Віртуальним помічником більшість з нас користувалися хоча б раз у житті. Він сильно спрощує життя сучасної людини, адже допомагає планувати день, шукати потрібну інформацію чи організовувати справи. Віртуальні помічники спочатку були створені спеціально для військових. Американський інститут SRI International розпочав їхнє розроблення 2005 року. 2010 року світ побачив масовий варіант завдяки компанії Apple.

19 травня Всесвітній день боротьби з запальними захворюваннями кишечника. Подія була започаткована Європейською асоціацією хворих на виразковий коліт і хворобу Крона. Головними символами цього дня є фіолетова стрічка і взагалі фіолетовий колір. Ним підсвічують цього дня знамениті архітектурні пам'ятки.

Також 19 травня Міжнародний день боротьби з гепатитом. Дата була започаткована Міжнародним альянсом боротьби з гепатитом 2008 року. Гепатитом називають інфекційне захворювання печінки, яке викликане одним з вірусів гепатиту. Може бути різного виду — А, B, C, D, E. Хвороба часто переігає безсимптомно, але найпоширенішими симптомами є нудота, порушення роботи печінки, слабкість, жовтяниця, потемніння сечі.

Нагадаємо, раніше 20 хвилин повідомляли пор найважливіші події 18 травня.

 

Читайте також:

Сьогодня, 18 травня: День вишиванки

Сьогодні, 17 травня: день народження Інтернету

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up