Сьогодні, 2 жовтня: День працівників освіти

Сьогодні, 2 жовтня: День працівників освіти

Свято День вчителя в Україні — День працівників освіти, відзначають у першу неділю жовтня. Встановлено Указом Президента України в 1994 році. Святкування і привітання вчителів на День вчителя проводять напередодні у всіх освітніх установах країни.

В 2022 році Український День вчителя (День працівників освіти чи День освітянина) припадає на 2 жовтня.

Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п’яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни, повідомляє «Ділова мова».

Також цього дня відзначають:

Відео дня
  • День територіальної оборони України
  • День уролога
  • Міжнародний день ненасильства
  • Міжнародний день соціального педагога
  • Всесвітній день гри
  • Всесвітній день тверезості та боротьби з алкоголізмом
  • Всесвітній день сільськогосподарських тварин

Знаменні події

У 2017 році нобелівська премія з фізіології і медицині присуджується Джеффрі К. Холу, Майклу Росбашу і Майклу У. Яугу за їх відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадний ритм (це приблизно 24-годинний цикл хімічних, фізичних і психічних процесів, які відбуваються в організмі людини ).

У 2002 році в Японії в продаж надійшов перший у світі робот-інкасатор. Він представляв собою самохідний візок з ємністю з надміцного сплаву, в яку завантажуються грошові банкноти або цінні папери. Завдяки комп'ютерно-навігаційній системі, робота можна було направити за потрібною адресою, назвавши ім'я одержувача вантажу.

У 1999 році фахівці інституту Огайо визнали Вашингтон містом з найрозвиненішою інтернет-мережею.

У 1990 році представники Студентського Братства Львова та Української студентської спілки (УСС) почали політичне голодування на площі Жовтневої революції (зараз Майдан Незалежності) в Києві.

У 1936 році в СРСР максимальний термін ув'язнення підвищили з 10 до 25 років.

У 1918 році Гетьман України Павло Скоропадський почав формування української національної гвардії.

У 1870 році Рим став столицею об'єднаного Королівства Італія.

У 1836 році Чарльз Дарвін повернувся з кругосвітньої подорожі на кораблі «Бігль», що тривала майже п'ять років і призвела до створення його теорії еволюції.

У 1738 році в Переяславі єпископ Переяславський Арсентій Берло відкрив вищий навчальний заклад — Переяславський колегіум.

У 1535 році французький дослідник Жак Картьє висадився в Хочелазі, назвавши це місце Монреаль.

Народилися

У 1951 році Стінг, британський рок-музикант.

У 1869 році Махатма Ганді (пом. 1948), один з керівників та ідеологів національно-визвольних рухів Індії.

У 1616 році Андреас Грифиус, німецький поет і драматург епохи бароко. Один з найвідоміших німецьких авторів сонетів в XVII столітті.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up