Сьогодні, 21 жовтня: Всесвітній день йододифіциту

Сьогодні, 21 жовтня: Всесвітній день йододифіциту

21 жовтня проводять Всесвітній день йододефіциту. Всесвітній день профілактики йододефіцитних захворювань. Ці жовтневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Всесвітній день боротьби з дефіцитом йоду, який відзначається 21 жовтня, спрямований на підвищення поінформованості про використання йоду та наголошує на наслідках дефіциту йоду. Йододефіцитний розлад виникає через нестачу йоду в раціоні. Близько 72 відсотків населення світу зазнає дефіциту йоду, повідомляє Ділова мова

Насправді, дефіцит йоду є найбільшою причиною труднощів у навчанні. У крайніх випадках дефіцит може призвести до вродженого дефіциту гормонів щитовидної залози.

Єдина організація, яка концентрується на дефіциті йоду, – це Міжнародна рада боротьби з йододефіцитними захворюваннями (ICCIDD). Вона відіграє важливу роль у популяризації та успіху Всесвітнього дня боротьби з дефіцитом йоду.

Відео дня

Що відзначають у світі 21 жовтня

  • Міжнародний день культури злагоди та миру
  • День пам'яті преподобної Таїсії
  • Міжнародний день начос
  • День очищення віртуального робочого столу на комп'ютері
  • Всесвітній день йододифіциту
  • Всесвітній день шампанського
  • День балаканини чи день базіки

У кого іменини 21 жовтня?

Надія, Єлизавета, Таїсія, Марія, Ігнатій, Віктор, Павло, Микола, Петро, Дмитро, Василь, Володимир, Тетяна, Іван.

Знаменні події

У 1991 році здійснено перший в світі політ над Еверестом на повітряній кулі.

У 1975 році Елтон Джон отримав Зірку на голлівудській Алеї Слави.

У 1950 році вступили в силу Женевські конвенції про захист жертв війни.

У 1944 році в «Бермудському трикутнику» загадково зник екіпаж кубинського судна «Рубікон».

У 1897 році в Миколаєві почав працювати Чорноморський суднобудівний завод.

У 1805 році Трафальгарській бій, в якому англійський флот під командуванням адмірала Нельсона розгромив франко-іспанський флот. Адмірал загинув. Втрати союзників - 28 тис. солдатів.

В 1596 укладена Брестська унія, відповідно до якої єпископи православної церкви на польських територіях визнали над собою владу Папи Римського.

У 1520 році Фернан Магеллан відкрив і пройшов протоку між Атлантичним і Тихим океанами, названу згодом його ім'ям.

У 1056 році диякон Григорій вивів першу літеру. 12 травня наступного року він завершить свою роботу. В історію рукопис увійшов під назвою «Остромирове Євангеліє». Це найдавніша зі збережених до нашого часу східнослов'янських рукописних книжок. Її 294 аркуша прикрашені прекрасними заставками, трьома великими мініатюрами.

Народилися

У 1852 році Хосе Торібіо Медіна, чилійський учений, книгознавець, бібліограф. Зібрав бібліотеку рідкісних книг в 40 тис. томів, які подарував Національній бібліотеці Чилі.

У 1833 році Альфред Нобель, шведський хімік, винахідник динаміту, засновник Нобелівських премій.

У 1832 році Густав Лангеншейдт, німецький видавець. У 1856 році заснував фірму, яка до цього дня випускає словники, посібники для навчання мовам.

У 1772 році Семюел Тейлор Кольрідж, англійський поет-реформатор, філософ, літературний критик, один із засновників літературного напряму - романтизму.

У 1760 році Кацусика Хокусай, японський художник, майстер ксилографії. За своє життя намалював приблизно 30 тис. картин, тобто дві за день!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up