Соціальна реабілітація жертв злочинів — одна з ключових проблем сучасного правового суспільства. Ще у вересні 1985 року на черговому конгресі ООН розглядалися способи попередження злочинності та боротьби з правопорушниками. Тоді міжнародне співтовариство прийняло текст декларації, яка описувала основні принципи правосуддя щодо жертв злочинів.
До того, як почали відзначати Міжнародний день підтримки жертв злочинів, Генеральна Асамблея ООН розробила програму підтримки людей, які стали жертвами злочинів і зловживань владою. На основі цієї програми багато країн створили законодавчу базу, яка забезпечує захист постраждалих від чиїхось неправомірних дій.
Серед пріоритетів Міжнародного дня підтримки жертв злочинів можна відзначити забезпечення компенсації жертвам за заподіяну матеріальну та моральну шкоду.
Події:
1848 — У Парижі почались масові заворушення, жорстоке придушення яких королівськими військами призвело до зречення престолу короля Луї-Філіппа I 24 лютого і проголошення 25 лютого республіки
1901 — при вході в бухту Золоті Ворота наскочив на рифи і затонув американський пароплав «Ріо-де-Жанейро», загинули 128 людей
1920 — У Каліфорнії вперше влаштовані перегони собак за механічним зайцем
1935 — літакам заборонено пролітати над резиденцією президента США — Білим домом
1945 — Раднарком СРСР ухвалив рішення щодо будівництва метро в Києві
1966 — в СРСР запущений супутник «Космос-110»: уперше екіпаж складався з двох собак — Вєтєрка і Уголька
1968 — під час 13-ї Радянської антарктичної експедиції відкрита перша радянська полярна станція біля берегів Західної Антарктиди — «Беллінсгаузен»
Народилися:
1959 — Кайл Маклахлен, американський кіноактор («Дюна» та «Твін Пікс»).
1962 — Стівен Роберт Ірвін, австралійський натураліст та тележурналіст.
1975 — Дрю Беррімор, американська акторка («Ангели Чарлі»,«Нецілована»)
Померли:
1960 — Паторжинський Іван Сергійович, український співак (бас), Народний артист СРСР.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер