Сьогодні, 27 вересня: Всесвітній день туризму

Історія стверджує, що туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття.
Стрімко набираючи обертів, це явище стало на стільки популярним, що туризмом в тій чи іншій мірі стало займатися переважна більшість людей, особливо в розвинених країнах і країнах, що розвиваються. Поняття туризму почало швидко обростати специфічними термінами і визначеннями. Це і діловий туризм, і туризм для відпочинку, розважальний та освітній туризм і ціла маса найрізноманітніших форм і напрямків.
Популярність туризму пояснюється дуже просто, туризм — це вигода в усіх напрямках. Він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники в процесі здійснення своєї поїздки, а й дає величезний заряд бадьорості.
За даними проекту DilovaMova.com, розуміючи користь і важливість розвитку доступного туризму, в 1979-му році Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташовувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, заснувала міжнародне свято — «Всесвітній день туризму», яке було запропоновано відзначати 27-го вересня. Метою цього свята було не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку як окремих регіонів, так і світового співтовариства в цілому, а також подальший глибокий позитивний розвиток міжнародних зв’язків усіх країн. Девіз 1980 років був «Внесок туризму у збереження культурної спадщини, у загальний мир і взаєморозуміння», наприклад, в 2009 році це «Туризм — тріумф різноманітності», в 2017 девізом була фраза «Стійкий туризм - інструмент для розвитку».
Безліч країн підтримали ініціативу цієї поважної світової організації. Так, наприклад, в незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента Україні від 21-го вересня 1998-го року № 1047/98 і носить назву «День туризму», відзначається також 27-го вересня.
Традиційні урочистості, які присвячені до святкування Дня туризму, включають дії для заохочення туристичної активності, знижки та акції. Бізнес і офіційні особи висловлюють свою підтримку туристичної галузі, проходять презентації та відкриття нових туристичних напрямків для всіх категорій туристів.
День туризму — свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись з щоденної буденної суєти в ліс або на поле, на берег річки або озера, на море чи курорт, а також в інші місця, на які так багата наша улюблена земля! Цілком природно, що це свято і тих, хто сам безпосередньо зайнятий у цій сфері — сфері туристичного бізнесу. Свято персоналу та керівників готельних комплексів, співробітників туристичних компаній і музейних працівників, а також всіх, хто намагається професійно забезпечувати наш повноцінний відпочинок. Зі святом всіх, небайдужих до туризму людей!
Знаменні події
У 2017 році дослідники з університетів Оксфорда, Мюнстера і Ексетера створюють фотонні комп'ютерні чіпи, які використовують світло, а не електрику, щоб імітувати роботу синапсів мозку.
У 2016 році повідомляється про першу дитину в світі, яка народилася через спірну нову генетичну техніку «трьох батьків».
У 2002 році співачку Мадонну оголосили «найвидатнішою жінкою в історії музики» за результатами опитування глядачів музичного телеканалу VH1.
У 2001 році уряд Норвегії заснував міжнародну премію за математичні дослідження. Вона носить назву — Абелівської премії.
У 1998 році заснована компанія Google.
У 1990 році СРСР вступив в Інтерпол.
У 1977 році пущена в дію перша атомна електростанція Української РСР — Чорнобильська АЕС.
У 1942 році Японська імперія підтвердила, що не має наміру воювати проти СРСР.
У 1941 році в окупованому нацистами Києві оприлюднено наказ коменданта: всім євреям з'явитися на збірний пункт в районі Бабиного Яру «для евакуації» на той світ.
У 1940 році укладено Троїстий (Берлінський) пакт між Третім Рейхом, Королівством Італія і Японською імперією, яким був створений військовий союз, відомий як «Країни Осі».
У 1939 році нацисти захопили Варшаву.
У 1937 році в містечку Альбіон (штат Нью-Йорк, США) відкрилася перша школа з навчання Санта Клаусів.
У 1920 році Нестор Махно уклав союз з Червоною Армією.
У 1920 році Симон Петлюра підписав наказ Головній команді військ УНР про організацію повстання на Правобережній Україні.
У 1920 році командувач червоного Південного (Кримського) фронту М. Фрунзе видав наказ про оборону Донбасу від Врангеля.
У 1895 році шведський хімік, інженер і підприємець Альфред Нобель підписав заповіт, за яким його спадок мав дати основу фонду для виплати щорічних премій людям, які зробили найбільший внесок у розвиток фізики, хімії, медицини, літератури і загального миру (Нобелівська премія).
У 1893 році в Джерсі-Сіті почали видавати перший за океаном український друкований орган — газету «Свобода». Одне з найстаріших у світі і нині чинне українське друковане видання. Українська газета з довгою історією.
У 1885 році в Харкові відкрито Південноросійський технологічний інститут - перший в Російській імперії і в російській частині України вищий технічний навчальний заклад.
У 1825 році у Великобританії почався рух першою залізницею — поїзд провіз 450 пасажирів зі швидкістю 24 км / год.
У 1802 році російський імператор Олександр I своїм указом частково відновив в Києві дію Магдебурзького права, скасованого його бабусею Катериною II.
У 1781 році на території Лівобережної України (колишньої Гетьманщини) влада Російської імперії утворила Київське, Чернігівське, Новгород-Сіверське намісництва.
У 1605 році війська Речі Посполитої розбили шведів під Кірхгольмом.
Народилися
1921 - народився Лев Силенко, український філософ — засновник РУНвіри — "Рідної української національної віри" (1966, віра в єдиного Дажбога). Із часу війни — в Німеччині, з 1953 р. — жив на еміграції у Канаді.
У 1601 році Людовик XIII (король Франції).
У 1533 народився Стефан Баторій, князь Трансильванії у 1571-1576 рр., король Польщі у 1576-1586 рр.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.