Сьогодні, 15 серпня: День міста Тернопіль

Сьогодні, 15 серпня: День міста Тернопіль
  • 15 серпня у свято Успіння Пресвятої Богородиці Тернопіль відзначає День міста. Цьогоріч Тернополю виповнилося 484 роки. 
  • 15 серпня за новим церковним календарем віряни відзначають велике свято — Успіння Пресвятої Богородиці, а також день пам'яті ікони Успіння Божої Матері Києво-Печерської. У народі день отримав назву Перша Пречиста.

Цьогоріч День міста у Тернополі вперше відзначають 15 серпня. Таке рішення було прийняте у зв'язку з переходом на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року. Традиційно День міста відзначався в день християнського свята Успіння Пресвятої Богородиці, яке є храмовим празником у місті.  

День міста Тернопіль  

Назва міста походить від прізвища власника-засновника Яна Амора Тарновського. До 1944 року місто називалося Тарнопіль. Існує також версія про те, що неподалік від міста росло тернове поле й тому так назвали це місто, повідомляє Ділова мова.

У 1540 році польський король Сигізмунд I видав грамоту краківському каштеляну Яну Амору Тарновському на заснування міста та володіння землею навколо нього.

Відео дня

У 1809-1815 роках місто входило до складу Росії. Під час першої світової війни в 1914 році було зайняте російськими військами, а в 1915 — військами центральних держав. Після першої світової війни місто перебувало у складі Польші. В 1939 році було зайняте Червоною армією і увійшло до складу УРСР. Під час Великої Вітчизняної війни було у 1941 році захоплене німецькими військами, 15 квітня 1944-ого року вщент зруйнований Тернопіль узяла Червона армія.

Яке 15 серпня церковне свято

15 серпня з переходом на новий календар – Успіння Пресвятої Богородиці. Останнє двонадесяте свято церковного року і одне з найважливіших християнських свят. Це свято присвячене дню, коли Божа Матір завершила своє земне життя і перейшла до Царства Небесного. За християнською традицією, це не називається смертю, а успінням, або засинанням, бо Діва Марія померла уві сні і через три дні воскресла, після чого була піднесена на небо.

Успіння Богородиці має глибокий духовний і символічний сенс. Це свято показує, що Марія була не тільки матір’ю Ісуса Христа, але й Його першою ученицею, яка слухала Його слова і зберігала їх у своєму серці. Вона була прикладом віри, любові, покори і служіння Богові. Вона також була обраною Богом для особливої місії — стати Матір’ю Божою і посередницею між людьми і Богом. Вона стала першою людиною, яка досягла повного об’єднання з Богом і взяла участь у Його славі.

Успіння Богородиці також має практичне значення для християн. Це свято нагадує нам про наше призначення — жити для Бога і прагнути до Нього. Марія є нашою заступницею і захисницею, яка молиться за нас і допомагає нам у скрутних часах. Вона є нашою матір’ю, яка любить нас і турбується про нас. Вона є нашим зразком, який вчить нас бути послушними Богові і виконувати Його волю.

У цей день християни вшановують Успіння Богородиці різними способами. Зазвичай вони ходять до церкви, де служаться особливі богослужіння, приносять до храму квіти і фрукти, як символ подяки Богові за урожай і благословення. Вони моляться до Марії, просячи її заступництва і захисту і також читають Святе Письмо, сповідаються і приймають Святе Причастя. Деякі християни також дотримуються посту перед святом або протягом двох тижнів, які йдуть перед ним.

Що не можна робити в цей день

  • Заборонено ходити по росі босими ногами — вважається, що вона є слізьми Діви Марії, тому можна накликати на себе біду.
  • Не можна вдягати незручне або брудне взуття — якщо цього дня натерти ноги, то все життя проживете в "мозолях".
  • Не варто сваритися, особливо з рідними — всі погані думки обов'язково повернуться до вас бумерангом.

Народні прикмети і традиції на свято

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: яка погода цього дня така і осінь;
  • на небі з'явилася веселка — осінь буде теплою;
  • багато павутиння означає, що взимку буде мало снігу, але сильний мороз;
  • погода хороша на прохолодне бабине літо;
  • стелиться туман — йдіть шукати гриби в лісі;
  • видно на деревах іній — до швидкого холоду восени.

Читайте також:

До Дня міста у Тернополі відбудуться понад два десятки заходів (ОНОВЛЕНЕ)

Як засновник Тернополя Ян Амор Тарновський до Святої Землі ходив

Власники Тернополя – бабуся, дідусь і дружина королів

Перемогти сильніших – талант Яна Амора Тарновського

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Дарія Морозович

    З ДНЕМ МІСТА , ТЕРНОПОЛЯНИ!
  • Γαληνα Μουρατιδυ Μουρατιδου

    Тернопіль файне місто України

keyboard_arrow_up