Сьогодні, 4 липня: день Тернопільської ікони Божої Матері. Яка її історія

Сьогодні, 4 липня: день Тернопільської ікони Божої Матері. Яка її історія

Сьогодні, 4 липня, вшановують Тернопільську ікону Божої Матері та підносять молитву Пресвятій Діві Марії за всі щедроти та милості, які Вона посилає.

Цю старовинну ікону передала храмові побожна родина тернопільського шевця Маркевича, що мешкав над ставом біля Хрестовоздвиженської церкви. Саме в його домі під час Великого посту Матір Божа “Одигітрія” (з грецької — “покровителька в дорозі”) почала лити сльози, повідомляє пресслужба Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ).

У великому хрестовому ході 15 липня 1730 року у день Положення Ризи Пресвятої Богородиці ікону було урочисто перенесено в церкву і поміщено за головним престолом.

Відео дня

В храмі над ставом ікона зберігалася аж до Першої світової війни, в роки військової розрухи її для безпеки перенесли з тодішньої околиці до центру – в парафіяльну церкву Різдва Христового. Після війни священик цієї церкви отець Володимир (Громницький), повернувшись із російського полону прикрасив ікону Богородиці срібною ризою.

В роки Другої світової війни, вважають старі тернополяни, саме Тернопільська чудотворна ікона Матері Божої, врятувала від руйнувань прикрасу і святиню міста – старовинну Зелену Церкву, в котрій зберігалася, адже у квітні 1944 року після тривалих і запеклих боїв за Тернопіль усі навколишні будівлі вулиці перетворилися в суцільні руїни.

Чудотворна ікона Матері Божої Тернопільської і сьогодні перебуває в Храмі Різдва Христового, який є кафедральним собором Православної Церкви України ( Української Православної Церкви), а також пам’ятником архітектури XVII ст. Про чудесні зцілення від ікони свідчать численні дари вдячності вірян.

В часи коли настоятелем храму Різдва Христового був Блаженніший МЕФОДІЙ (Кудряков) Митрополит Київський і всієї України Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви (2000-2015) – ікону Матері Божої із вівтаря було перенесено у середню частину храму для більш доступного поклоніння віруючих.

Свого часу в знак подяки, Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ з прихожанами храму, прикрасили ікону Богородиці різбленою та позолоченою рамою, а пізніше, у 2014 році незадовго до смерті, Владика МЕФОДІЙ, особисто зпроектував та встановив мармуровий кивот для чудотворної ікони.

Ікону Тернопільської Богоматері люди дуже шанують і довкола неї досі з’являються нові традиції. Щодня священики служать молебні до ікони. Окрім того, під час літургій зачитують записки прихожан із проханнями до Матері Божої. У храм кожен приходить зі своїм горем, думками та молитвами, однак Пресвята Діва Тернопільська в чудотворній іконі – не відмовила нікому.

Молитва до Тернопільської
Чудотворної Ікони Божої Матері

О, світу Заступнице, Царице Неба і Землі, безустанна наша Молитвинице, чи є таке місце, де б не проявилась милість Твоя. 
До Тебе взивали батьки наші і були почуті, на Тебе надію покладали і не були осоромлені. Не відвертайся і від нас, грішних та немічних, що перед святим чудотворним Твоїм образом наболівші серця приклонивши, молитви гарячі возносимо, оспівуючи дивні знамена Твої, в місті Тернополі явлені. Благаємо, Милосердна Мати, будь і надалі повсякчасною нашою Хоронителькою. Як птаха в негоду, рятуючи пташенят,прикриває їх крилами, так і Ти, Приблага і Пречиста, покрий Покровом святим Своїм місто наше, землю нашу і всіх людей Своїх, рятуючи від бід та скорбот.
О, Мати Найсолодшого Господа нашого Ісуса Христа, прийми щиросердні материнські моління за дітей добрих і прикрих, жон та мужів, а мужів за жон своїх, а найперше чисті благання дітей за батьків і збереження родинного вогнища та сповни прохання їхні, нехай запанує злагода і любов між ними, бо як не Ти, Всеблагая, то хто ж допоможе.
Дай, Всесильна Владичице, ревність, мудрість і мужність пастирям Православним, щоб засівали ниву сердець наших словами вічної правди, щоб просвітили нас прикладом життя по вірі. Церкву Свою Святу розшири від розколів і єрисей вбережи.

Щоб було одне стадо і один пастир. Державу утверди, військо зміцни, щоб безсилими стали потуга недругів, миром їх осіни; правителям премудрість, чесність і совість низпошли; щоб врозумились і пізнали Бога Істинного і його церкву Православну; народ просвіти світлом вчення Христового, щоб серця наші були плотяними, а не кам’яними, і до покаяння та направлення життя приведи, щоб принесли ми гідні плоди віри і добрих діл та заслужено удостоїлись Небесного Царства. Де в купі з усіма Святими прославимо всечесне і величне ім’я. В Тройці славимо Бога: Отця, Сина і Святого Духа
АМІНЬ

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up