Сьогодні, 7 жовтня: Всесвітній день усмішки

Сьогодні, 7 жовтня: Всесвітній день усмішки
  • Всесвітній день посмішки або World Smile Day відзначається з 1999-го року. Це відбувається, як правило, в першу п’ятницю жовтневого місяця.
  • В 2022 році Всесвітній день усмішки припадає на 7 жовтня.

На сторінках міжнародного календаря є такий день — Всесвітній день посмішки, в який нас закликають вкрай позитивно впливати на наш з вами настрій.

За даними проєкту DilovaMova.com, Всесвітній день посмішки або World Smile Day відзначається з 1999-го року. Це відбувається, як правило, в першу п’ятницю жовтневого місяця. Виникненню цього свята посприяв колись зовсім невідомий американський художник Харві Белл. Згідно з легендою, своєю творчістю він нічим особливо не виділявся серед його колег. Критики вважали його і зовсім пересічним, і посереднім художником допоки десь у 1963-му році він не створив усім відомого «смайлика».

В одному з інтерв’ю Харві Белл підкреслив, що для історії художнього мистецтва не було жодної подібної роботи, зробленої так просто і яка стала такою  зрозумілою всім, що так швидко і широко поширившись, приносила б людям стільки задоволення, радості і щастя.

Відео дня

Посміхніться, подаруйте собі гарний настрій. Поділіться посмішкою з рідними, друзями, товаришами по службі, не забудьте посміхнутися кому-небудь по дорозі. Це не складно. Це зробить ваш день набагато приємніше. Спробуйте!

Також цього дня відзначають: 

  • Всесвітній день бавовни
  • Всесвітній день дій за гідну працю

Знаменні події

У 2001 році в небо піднявся перший вертоліт незалежної України - АК1-3, політ здійснив заслужений льотчик-випробувач СРСР Полуйчік Станіслав Дем'янович.

У 2001 році у відповідь на проведені 11 вересня теракти в Нью-Йорку і Вашингтоні та після відмови рухом Талібан видати США Осаму бін Ладена, якого звинувачують в їх організації, о 19.27 за київським часом американські війська почали операцію «Відплата», завдавши ракетно-бомбових ударів по стратегічних позиціях талібів в Афганістані. З підтримкою дій США виступили керівники Великої Британії, Німеччини і росії.

У 1999 році британські вчені оголосили про можливе існування 10-й, найвіддаленішій і найбільшою, планети Сонячної системи.

У 1997 році засновано Українську універсальну біржу в Полтаві.

У 1992 році Національна Рада Азербайджану проголосувала проти вступу республіки в СНД.

У 1990 році в Ізраїлі у зв'язку з погрозами Саддама Хусейна піддати країну газовій атаці почали видавати населенню протигази.

У 1988 році в Ризі вперше з 1940 року підняли латвійський національний прапор.

У 1982 році в Нью-Йорку відбулася прем'єра мюзиклу Ендрю Уеббера та Тіма Райса «Коти», який до закриття у вересні 2000 року був зіграний на Бродвеї 7486 разів.

У 1977 році прийнята остання Конституція СРСР (брежнєвська).

У 1976 році в Китайській Народній Республіці заарештували «банду чотирьох» на чолі з вдовою Мао Цзедуна.

У 1958 році радянський супутник зробив перші знімки зворотного боку Місяця.

У 1952 році отримано патент на штрих-код.

У 1950 році війська ООН вступили на територію Північної Кореї.

У 1949 році створена Німецька Демократична Республіка (НДР).

У 1944 році США, СРСР, Великобританія і Республіка Китай домовилися про заміну Ліги Націй на Організацію Об'єднаних Націй.

У 1938 році в Третьому Рейху оголошено, що всі паспорти євреїв будуть позначатися літерою J.

У 1926 році фашистська партія Італії проголошена «партією держави».

У 1920 році перші сто жінок прийняті в Оксфордський університет.

У 1918 році перервані російсько-українські мирні переговори через розбіжності з питань територіальної приналежності Донбасу і Криму.

У 1916 році Гітлер на фронті отримав осколкове поранення в ногу (не в голову?).

У 1913 році вперше в світі на заводі Генрі Форда в Детройті весь виробничий процес збирання автомобілів почали виконувати за новою технологічною схемою - на конвеєрі.

У 1903 році в провінції Онтаріо (Канада) відкрито поклади срібла.

У 1806 році у Великобританії вперше запатентовано копіювальний папір.

Народилися

У 1885 році Нільс (Генрік Давид) Бор († 1962), датський фізик-теоретик, творець першої квантової теорії будови атома, лауреат Нобелівської премії з фізики (1922).

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up