· Учениця дев'ятого класу Тернопільської школи №3 Дарина Сліпченко активно долучалась до усіх екологічних ініціатив, які відбувались у місті. Школярка розповідає, що питання екології цікавить її вже понад рік. Дарина відмовилась від використання одноразових пакетів та пластикових пляшок, а також сортує сміття і веде блог, де ділиться досвідом із іншими. А цей проект дав їй можливість реалізовувати ідеї захисту навколишнього середовища.
· - Робити такі заходи дуже корисно для збільшення усвідомленості людей, - каже школярка. - Глобальні проблеми потрібно вирішувати мінімальними вчинками, кожен особисто має дбати про екологію, така моя думка. Школярка радить більше ходити пішки, щоб уникати виділення великої кількості шкідливих газів в середовище.
· - Я разом із однодумцями-друзями у рамках року Екології проводили еко-челендж в школі, знімали мотивуюче відео на екологічну тематику, - розповіла Дарина.
· До цього марафону покращення екології міста долучились десятки ініціативних старшокласників, яким не байдужа ця тема. Діти разом із допомогою фахівців, науковців та влади втілювали у життя свої ідеї щодо покращення життя.
· Зокрема, за 5 місяців року Екології у місті проведено понад 30 проектів.
· - Майже усі проекти ми реалізовували у школах Тернополя, - розповідає директор благодійного фонду “Єднання поколінь” Оля Гордієнко. - Діти відзняли відео, у яких пояснювали важливість сортування сміття та збереження чистого довкілля. Також у шкільних бібліотеках ми спільно із школярами та їх батьками проводили заходи на тему важливості води у нашому житті. А учні Тернопільської школи № 18 започаткували цілий проект “Вода за життя”.
· Як зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра, не даремно цей рік у місті визначений, як рік Екології. Ці екологічні проекти ставлять за мету показати взаємозв’язок різних галузей, бо здоров‘я не формується лише за допомогою медичної галузі, саме екологія відіграє велику роль у його формуванні.
· - Ми проаналізували стан здоров‘я учнів всіх шкіл. Вже запроваджені дві системи очистки води у навчальних закладах. Сьогодні ми вже представили перший питний фонтанчик у одній із шкіл, - каже пан Бицюра. - Наша задача зберегти здоров‘я дитини у школі. Тому ми вестимо контроль освітлення та температурного режиму, контролюватимемо якість харчування учнів у їдальнях. Загалом створюємо екологічне середовище.
· У школярів ще багато ідей, але, кажуть, головне, аби кожен тернополянин розумів важливість збереження природи.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер