Сподівалися, що Іван повернеться живим: історія воїна, якого вбили в полоні

Сподівалися, що Іван повернеться живим: історія воїна, якого вбили в полоні

На Тернопільщині попрощалися з загиблим Героєм Іваном Григусом. Він потрапив у полон росіян, де його розстріляли. Що про нього згадують односельчани – читайте у матеріалі. 

Івану було 33 роки. Він народився 2 лютого 1991 року в Залізцях. Закінчив школу у 2008 році. Навчався у Тернопільському політехнічному інституті. Працював на місцевому підприємстві. 

В жовтні 2023 пішов захищати Україну. Односельчани розповідають – Іван перестав виходити на зв’язок за кілька днів до свого дня народження. Згодом стало відомо, що він в полоні. Росіяни опублікували відео, де допитують Івана. Близькі та знайомі захисника вірили та сподівалися, що він повернеться додому живим. Однак наприкінці лютого родину сповістили, що Івана більше немає. Його розстріляли окупанти.

– Він ріс зі мною на одній вулиці. Добре знала його, – розповідає директорка Залозецької спеціалізованої загальноосвітньої школи Наталя Храбцьо. – Його дідусь раніше був директором школи, мама була вчителька. Був душею компанії, дуже товариський. Деякий час їздив на заробітки в Італію, але повернувся в Україну. Пішов захищати Батьківщину. Коли дізналися, що він у полоні – вірили і сподівалися, що рано чи пізно його обміняють і він повернеться додому. Але… На жаль…

Відео дня

Коли саме стратили Івана – невідомо. На його могилі лише дата народження та рік смерті.

Знайомі пригадують, що Іван був завжди усміхнений та товариський.   

– Знаю Івана зі школи. Він був старший за мене на рік, –  розповідає сусідка Героя Ірина Вуйків. – Він був у школі тихий, спокійний, завжди усміхнений. Дружив з моїм чоловіком з малечку. Чоловік постійно згадує, як вони малі гралися разом в пісочниці. В голові не вкладається, що його більше немає, що з ним вчинили таке звірство.  

– Він ніколи ні на кого не ображався, – каже сусідка Олена Редуха. – Був привітний, часто з ним розмовляли. Товаришувала з ним. Це дуже велика втрата для всіх нас. Співчуваю родині Івана.

Героя проваджали в останню путь сотні односельчан. З рідного подвір’я труну з тілом героя супроводжували до церкви та кладовища. Вздовж шляху встановили лампадки.

У Івана залишилися батьки та рідний брат.

Вічная пам'ять Герою! 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (11)
 • Світлана Шушкевич

  Вічна пам'ять і царство небесне.
 • Марія Жарковська

  Вічна пам'ять Герою
 • Olia Makogin

  Світла пам'ять Герою України
 • Світлана Негода-Ткачук

  Вічна пам'ять Герою, щирі співчуття рідним.

keyboard_arrow_up