В Іловайському котлі загинули сотні українських Героїв. Більшість ідентифікували, а частину досі вважають «зниклими безвісти». Серед загиблих багато тернополян. Одного з них, Руслана Коцюка, згадаємо сьогодні
Ми не будемо писати про бої та подвиги. Натомість опублікуємо спогади дружини Героя та вірші, які Руслан Коцюк написав ще школярем. Для чого? Аби кожен з нас, який звик до слів «боєць», «герой», «загиблий» пригадав, що за словами – люди. Люди, яких не повернеш, але за якими можна поплакати, помолитися чи з щирою посмішкою пройти їхнім життям та дізнатися про них більше…
Руслан товаришував із братом Іванни (дружина бійця – прим. авт.) Ігорем. Завдяки брату ще в шкільні роки Руслан та Іванна познайомилося. Проте доля не одразу повінчала їх.
На той час Руслан працював у Бердичеві у фірмі родича - ремонтував техніку. Коли мама захворіла, він залишив роботу, щоб доглядати її. А ще на його плечі лягла оплата братового навчання.
В 2014 Руслана призвали на службу. Про війну та чоловіка на ній, про його загибель та подальші події жінці говорити важко. Пройшли роки, але біль та смуток залишились.
- Мені було дуже важко, - пригадує дружина. - З двома дітьми я залишилася сама. День, коли мені повідомили про його загибель, став чорною п'ятницю у моєму житті. Світ перестав для мене існувати, я була ніби в тумані, але діти давали мені силу і енергію для життя. Бо кому вони будуть потрібні, якщо я їх не поставлю на ноги. Марічці було 4, Ігорчику - 14. В одну мить син подорослішав, адже зрозумів, що потрібно мені допомагати. Так він закінчив школу і вступив у медичний коледж. Дякувати Богу, знайшлися добрі люди, які підтримали мене у цей важкий час. Підтримують і досі… Хоч ми прожили коротке сімейне життя, але я дізналася, що таке бути коханою та щасливою дружиною. Бажаю всім жінкам мати такого люблячого і розуміючого чоловіка…
Руслан Володимирович Коцюк (3 травня 1978, с. Джурин, Чортківського району Тернопільської області — загинув 29 серпня 2014, під Іловайськом Донецька області) — український військовик, старший лейтенант, командир взводу розвідки 3-го батальйону 51-ї окремої мехбригади.
Мобілізований до лав Збройних сил України 11 квітня 2014 року. Вишкіл проходив у військовій частині у Володимирі-Волинському. Наприкінці травня направлений до Іловайська. Останній раз виходив на зв'язок 28 серпня, перебуваючи під Іловайськом. З того часу рідні бійця кинули всі сили, щоб знайти його.
Спочатку Герой був похований на військовому кладовищі у селищі Кушугум під Запоріжжям поряд з іншими своїми бойовими побратимами, тіла яких не вдалося розпізнати. Дружина чотири рази робила ДНК-аналіз та кожен раз результат був негативним. Прізвище бійця, навіть, числилося у списку полонених. Ступінь рідності визначено судмедекспертами за відповідним матеріалом ДНК-експертизи доньки. Підтвердження рідні отримали 16 березня.
Перепохований у рідному селі 20 березня 2015 року. За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня, посмертно.
Автори: Христина ФЕЦІЦА, Андрій ШКУЛА
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер