Близько сотні медиків зібрались під стінами ОДА. На протест прийшли студенти-медики шостого курсу, який найбільше торкається це питання реформи інтернатури. Студентка 6-го курсу Оксана каже, що прийшла на протест, бо вона за розумні зміни, а не просто реформи.
- Ми вступали сюди із іншими умовами, - каже дівчина. - Розраховували на те, що буде інтернатура від двох до трьох років. А зараз нам кажуть, щоб ми вчились три роки інтернатури, а потім ще три резентатури. А потім хочуть, щоб ми самі шукали роботу. Ми просимо гарантії працевлаштування. Ми не проти реформи, але, якщо вони вже будуть її вводити, то нехай із 2020-го року, щоб вступники розуміли, куди вони прийшли. Я хотіла бути лором. До реформи моя інтернатура мала тривати два роки, а тепер шість.
Студенти пояснюють, що вони не можуть не протестувати, бо це ж вирішується питання їхнього майбутнього.
- Я хотіла вибрати спеціальність, яка буде мені по душі, але нова реформа не дає мені такої можливість, - каже студентка Христина. - Збільшується термін інтернатури. Не правильно лише зараз нам говорити про ці зміни, потрібно це оголошувати при вступі. Ми маємо здати КРОК, який також не є надто об’єктивним іспитом для оцінки наших дій. Ми за прозорість умов. Ми хочемо, щоб нас помітили і ми повторимо, що студенти не проти реформи, але ми хочемо її вдосконалення.
Голова облдержадміністрації Ігор Сопель вийшов до студентів Тернопільського національного медичного університету ім.Івана Горбачевського, які прийшли під стіни ОДА щоб висловити свою позицію щодо реформи інтернатури.
- Я вислухав вашу думку й дізнався вашу позицію, - сказав Ігор Сопель. - Знаю проблему. Хочу допомогти. Пропоную провести в приміщенні адміністрації робочу зустріч з вашою ініціативною групою. Запрошую до участі в ній керівників управління охорони здоров’я, ректорату медуніверситету, щоб предметно обговорити ситуацію, яка склалася.
Зустріч має відбутися у четвер, 14 листопада. Редакція “20 хвилин” буде стежити за розвитком подій.
Зазначимо, Наразі студенти різних спеціальностей проходять інтернатуру від одного до трьох років. У МОЗ пропонують збільшити тривалість інтернатури до трьох років для всіх спеціальностей, крім загальної стоматології (один рік).
Після інтернатури планується, що лікарі будуть проходити резидентуру, яка триватиме відповідно до складності спеціалізації. Згідно з новим проєктом, кількість спеціальностей, за якими відбуватиметься набір до інтернатури, зменшать з 34 до 13.
Також у МОЗ пропонують запровадити розподіл місць на інтернатуру за електронним реєстром за результатами Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Для студентів, які складають тільки ліцензійний іспит «КРОК 2», рейтинговим показником буде результат цього іспиту. На розподіл не впливатиме форма навчання студентів.
Проходити інтернатуру випускник зможе тільки в тих закладах охорони здоров'я, що будуть відповідати затвердженим МОЗ вимогам до баз стажування.
Після проходження інтернатури студенти повинні будуть скласти ліцензійний інтегрований іспит «Крок 3» за відповідною спеціальністю, допуском до якого буде об'єктивний структурований клінічний іспит.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
І електронний розподіл не подобається?
Хочуть далі платити мільйонерам -головним лікарям за робочі місця?
повідомити прейскурант?
вчіться!
А не танцюйте на замовлення медичної мафіЇ!
І якщо щось і змінювати ,то треба спочатку добре все продумати, підготувати матеріальну базу,підняти зарплати....