Партнер рубрики Події

Судяться через електронні торги

Судяться через електронні торги
Одразу двоє людей вважають себе переможцями електронних торгів за об'єкт нерухомості. Половину будинку чомусь продавали двічі у різні дні...

Аукціони онлайн — це спосіб продажу арештованого та конфіскованого майна. Речі, транспорт, будівлі, квартири — за все це можна поторгуватися на електронних торгах, які організовує структурний підрозділ Мін’юсту.

Фінальна вартість цих об’єктів часто значно менша, ніж на ринку.

Не міг робити ставок

Відео дня

В ідеалі, такий спосіб вигідний: зареєструвався, заплатив внесок, запропонував кращу ціну з-поміж присутніх і виграв. Але не завжди так буває. У редакцію звернувся житель області, який розповів про проблему з онлайн-аукціоном. Мова йде про торг за половину нежитлового будинку у Чортківському районі.

- Електронний торг за об'єкт відбувався 2 березня цього року, - говорить Віктор Бельзецький. - Я зареєструвався, заплатив за участь і вносив свої цінові пропозиції. Проте система почала зависати. Я не міг зробити ставку. Отримав декілька сервісних листів із повідомленням про те, що ресурс перезавантажений і є проблема в інших учасників. В одному з листів була інформація, що торг перенесли на 6 березня. Шостого числа я знову взяв участь в аукціоні і виграв з кращою ціною — більше 50 тисяч гривень. Та, як з'ясувалося згодом, є ще один переможець щодо цього ж об'єкта у торгах. І переміг він 2 березня. Тобто у тих торгах, які офіційно зупинили і перенесли.

Сума, з якою учасник переміг 2 березня, - вдвічі нижча, аніж та, з якою переміг пан Бельзецький 6 березня. Нагадаємо, що йдеться про один і той же об'єкт, торги за яким проводили в два різні дні. Тож кожен з учасників переможцем вважає себе.

Аби розібратися в ситуації, ми з інформаційним запитом звернулися до ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, яке й проводило онлайн-торг. Запитали про два дні проведення аукціону, різних переможців та проблеми, на які нарікав читач. Крім того, на нашому сайті розмістили оголошення щодо пошуку інших учасників торгів за вказаний об'єкт, які відбувалися 2 та 6 березня. Це зробили, бо ж персональної інформації на сайті торгів (https://torgi.minjust.gov.ua – авт.) немає, а покупці позначені як "учасник 1", "учасник 2" і т. д.

Заплатив удвічі менше

На нашу публікацію відгукнувся житель області, який також змагався за об'єкт 2 березня. Чоловік підтвердив: можливість робити ставки у торгах була заблокована.

- Я не знаю, чи це "глюк" системи, чи це перевантаження, чи злий умисел, але у мене змоги робити ставок не було, - каже пан Андрій (прізвище редакції відоме – прим. авт.). – Так не має бути. Мене позбавили шансу на добросовісний торг, хоч я і зареєструвався, заплатив внесок. У мене небагато досвіду в таких торгах, але якщо трапляються подібні речі, де є два торги і два переможці, то постає питання про адекватність цієї системи.

Інші учасники, зокрема і переможець торгів 2-го числа, не відгукнулись. Відповідь від "Інформаційного центру", яку ми отримали, була скромною. Там не відповіли на наші питання щодо двох днів торгів та технічні проблеми. Однак проінформували, що, згідно з протоколом електронних торгів від 2 березня, торги за лотом 43134 (половина нежитлового будинку в Чортківському районі – прим. авт.) відбулись. "Під час проведення торгів цінові пропозиції надійшли від двох учасників торгів. Переможцем електронних торгів визначено учасника, який запропонував найвищу цінову пропозицію". Найвищою ціновою пропозицією була сума 27 тисяч 804 гривні, яка лише на півтори тисячі вища від стартової. Підтвердженням того, що 2 березня були проблеми з можливістю робити ставки, є й те, що з сімох зареєстрованих учасників лише двоє змогли внести пропозиції...

Зараз щодо цього лоту та проблемних торгів триває судовий розгляд. Переможець торгів від 6 березня, який переміг із сумою понад 50 тисяч гривень, просить Феміду визначити, хто ж таки переможець. Після завершення розгляду ми напишемо про результат. Зі свого боку, закликаємо правоохоронців перевірити викладені у публікації факти. Потенційним учасникам торгів варто знати, що система, вочевидь, неідеальна, тож повідомлення "торги перенесені" зовсім не означають, що їх перенесли. Якщо ви зіткнулися з подібними проблемами в електронних торгах, просимо звертатися в редакцію.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 На фронті загинув відомий волонтер Едуард Хатмуллін. Прощатимуться з воїном у Шумську 21:00 Біля Катедри на Великдень відбудуться гаївки 20:01 З фісташками, трояндами та позолотою: скільки коштують авторські паски та де придбати 19:00 Як відбуватимуться богослужіння на Великдень у тернопільських церквах Від читача 17:08 Кіберполіція запустила проєкт "Чатові онлайн" 18:10 Підтвердили загибель військовослужбовця з Підволочиської громади 17:06 «Діду, рятуй, бо бабуся б'є маму»: засудили за те, що, розбороняючи, вдарив сусідку 16:05 Аварія на Замонастирській — рух транспорту ускладнений 15:35 200 доларів і 500 гривень: жителя Тернопільського району підозрюють у підкупі працівників поліції 15:03 Скуповують м’ясо та паски: як тернополяни готуються до Великодня photo_camera 14:05 У Тернополі 18 багатоквартирних будинків відремонтують на умовах співфінансування 13:20 Як отримати посвідчення донора крові у Тернополі: «20 хвилин» перевірили photo_camera 12:40 У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток photo_camera 11:30 У Гусятині 17-річний хлопець на мотоциклі зіткнувся з автобусом 11:05 Тернопільського лікаря нагородили грамотою Верховної Ради «За заслуги перед українським народом» 10:25 На 2 і 3 травня в районі вулиці Сахарова змінили рух громадського транспорту 09:46 Школярка з Заліщиків отримуватиме стипендію Президента 09:00 Тернопільська громада втратила захисника Руслана Зазуляка 08:01 Тарифи на платні медичні послуги Тернопільської міської дитячої лікарні затвердив виконком (документ)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up