В Україні День святого Валентина особливе свято для усіх закоханих. В цей день закохані пари вітають одне одного, признаються в почуттях, роблять сюрпризи та романтичні вечори. Є країни, в яких цей день немає нічого спільного з коханням.
За легендою свято Дня святого Валентина пішло з Італії. У цій країні цей день називають "солодким". І головними подарунками коханим є солодощі у формі серця.
Поляки14 лютого відвідують Познанську митрополію, де покояться мощі святого Валентина та є його чудотворна ікона. Вони вірять, що це паломництво допоможе їм у любовних справах.
В Уельсі люди вирізають з дерева "ложки кохання" і урочисто дарують один одному. Такий подарунок у буквальному сенсі означає: "Ти знайшов дорогу до мого серця".
Найнезвичніше святкують цей день у Німеччині. В цій країні Валентин вважається святим покровителем не закоханих, а психічно хворих. Німці прикрашають психіатричні лікарні червоними стрічками, в каплицях проводять спеціальне богослужіння.
Особливе право у цей день мають жінки в Голландії: саме 14 лютого жінка може першою підійти до чоловіка і запропонувати одружитись. В інші дні це вважається непристойним. Якщо чоловік не оцінить такий вчинок, то йому доведеться витратити чимало грошей на шовкову сукню.
Нарізану сердечками ковбасу можуть подарувати у Франції. Дарують і традиційні подарунки: білизну, цукерки, шоколадні муси, романтичні подорожі.
У День святого Валентина на Філіппінах проходять масові весільні церемонії.
У США до 19-ого столліття закохані дарували один одному марципани, які вважались дуже цінним подарунком, оскільки один з інгрідієнтів - цукор на той час був дуже дорогим. Американці вітають не лише других половинок, а й всіх, кого просто люблять.
У День Святого Валентина у Данії влаштовують масові вистави і концерти, виступи та виставки, галасливі вечірки. Серед подарунків: білі квіти та листівки зі смішними віршами і любовними поемами, які посилають коханим, друзям, рідним, колегам.
В Кореї в цей день в парку або на площі будується великий поміст, з якого молодь викрикують признання в любові. Найголовніше - крикнути якомога голосінше. Зазвичай, подарунки дарують лише жінки. До того ж, не лише своєму коханму, а й колегам, родичам, знайомим.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер