Частину бронетехніки зі Старого парку мерія готова передати в зону АТО. На думку військових, це не більше ніж піар.
Окремі тернополяни переконані, що передача — спосіб звільнити ласий шмат землі, мовляв, техніку – в зону АТО, а землю — під будову. Підозри виправдані.
Передача техніки є ініціативою не міської влади, а батальйону спеціального призначення "Січ".
- До нас звернувся командир батальйону спецпризначення "Січ" із проханням віддати бойову техніку зі Старого парку на потреби військових, - повідомив міський голова Сергій Надал.
За словами мера, техніка потребує ремонту. Проте батальйон "Січ" сам візьметься за відновлення. Та влада скромно промовчала, що батальйон патрульної служби "Січ" сформований здебільшого зі свободівців-добровольців - однопартійців міського голови та більшості депутатів у міськраді. Дехто жартома називає цей батальйон "волейбольним загоном".
Формування не воюватиме, а охоронятиме звільнені населені пункти. Там часто "зависають" кандидати у нардепи та політики. І одні, і другі часто виставляють у соцмережах фотографії в повному бойовому спорядженні зі зброєю в руках і пишуть про війну. "Воює" там і наш земляк-свободівець Володимир Стаюра. Тож організувати звернення надати техніку, припускаємо, - не проблема.
Тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Володимир Катинський неодноразово зазначав, що передавати техніку зі Старого парку, яка морально та фізично застаріла, – недоцільно. Її відновлення потребуватиме багато коштів, а ефективності на війні не буде.
- В Україні є боєздатна техніка, - каже пан Катинський. - Питання лише в тому, хто нею повинен керувати.
Бійців, які перебувають у зоні АТО - не тих, що в глибокому тилу, а на передовій - інформація про музейну техніку насмішила.
- Як можна відправляти у бій металобрухт, який на вулиці десятиліттями стояв і в якому немає нічого, крім “шкаралупи”? - обурюється тернополянин Сергій, який уже п'ятий місяць воює на Сході. - Я бачив, як у бій йшли нові машини і танки, а поверталися решетом чи взагалі там залишалися. Техніка прикриває людей. Вона повинна бути надійною.
Передаватимуть, як повідомили в мерії, не всю техніку.
"Відповідно до запиту Головного Управління МВС України в м. Києві, для тимчасової передачі після технічного обстеження на придатність та оформлення відповідних документів підлягають дві одиниці техніки БТР - 60П (1965 року випуску) та БРДМ (1954 рік випуску)... Інші зразки військової техніки залишаються на даній території, а після повернення БТР та БРДМ з зони військових дій, їх буде встановлено на попередні місця", - повідомив заступник міського голови Іван Хімейчук.
Також у мерії зазначили, що майданчик, на якому розміщені зразки військової техніки, належить до земель загального користування. Тобто офіційно це не парк. Однак у міській раді "забули" розповісти, що дозволили скласти проект землеустрою на ділянку. З'ясувати це, до слова, було важко. Адже на сайті міськради рішення про це немає. Також немає цієї інформації в архівах проектів рішень. Просимо прокуратуру звернути увагу на таке приховування інформації від громадян. Нам же допоміг власний архів редакції, де зберігаємо сумнівні рішення.
"Дати дозвіл комунальному підприємству фірмі "Тернопільбудінвестзамовник" на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 0,30 га під будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудинковими приміщеннями громадського призначення за адресою вул. Шухевича", - йдеться у рішенні №6/7/56 від 2011 р.
Як би це парадоксально не звучало, але радянська техніка в парку захищає нашу землю від намірів “патріотичних” політиків.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер