Тернопіль: під час Великого посту потрібно загартовувати волю та зцілювати душу

Люди помиляються, якщо пов’язують піст із одними “табу” на жирну їжу. Головне завдання під час посту – очистити душу, переконують священики.
Тернопіль: під час Великого посту потрібно загартовувати волю та зцілювати душу


Що ж таке Великий піст, для чого він, і як себе потрібно поводити у дні посту, “20 хвилин” запитала у митрофорного протоієрея Євгена Заплетнюка, голови місіонерського відділу патріархії УАПЦ.
- Для чого нам потрібен піст?
- Великий піст – це такий період в житті Церкви, коли віруючі особливими духовними практиками закликають на себе спасаючу благодать Божу. Великим цей піст названо не через його тривалість, а через величезне значення для нашого духовного зцілення та спасіння. Утримуючись від звичних нам речей, ми не лише зможемо загартувати свою волю, але й маємо шанс зцілити свої душі від безлічі реальних хвороб.
Чим відрізняється Великий піст від Петрівки, Успенського і Різдвяного?
Жодної різниці по-суті між постами немає. Всякий піст - це час, коли віруючі, об’єднуючись навколо Церкви, разом працюють над власним духовним здоров’ям. А от Церква - єдина хто нам в цьому і може, і хоче допомогти. Якщо ми дозволимо. Якщо ні – все буде так само, як було все наше життя: жили не знати заради чого. За час посту нам потрібно реально змінитись. Зазвичай більшість людей, які вирішили “публічно постити”, будують у власній уяві кольорові замки власної праведності лише від того, що не з’їли шматок ковбаски. Це сумно.
- Кому дають “послаблення” під час Великого посту?
- Хіба мертвим. Справа в тому, що піст це не лише утримання в їжі. Ми, звісно, починаємо свій піст саме з приборкання власного шлунка, але це лише початок основної роботи над собою. Зазвичай деякі модерністські церкви придумують цілий ряд послаблень і винятків для тих, кому фізично складно постити з уваги на здоров’я. Очевидно, в такий список входять діти і старші люди, вагітні, люди які займаються важкою працею. Але це лише послаблення однієї із складових посту.
Яких табу потрібно дотримуватись у цей час?
Божі та Церковні Заповіді – зовсім не є складною системою заборон і табу для нашого пригноблення Господом. Божі Заповіді - це поради люблячого Отця, які можуть охоронити нас від жахливих помилок у житті. Щоб дотриматися посту, потрібно змінити звичний порядок речей: стати уважним до чоловіка чи дружити, почати вітатися з сусідом, перестати красти на роботі, та жерти на ніч, кинути палити, врешті, знайти свій молитовник. Не бійтеся святості. Вона вам не загрожує. Тому, для всіх, хто хоче постити по-християнськи, а не фарисейськи, можу побажати тільки одного: більш критичного ставлення до себе, і більше любові до ближніх. 

Коментарі (7)
 • Anonymous

  Дійсно, якийсь дивний лексикон як для святого отця

  Anonymous reply Anonymous

  От вже і за лексику починаєш судити. І абсолютно безпідставно.

  Anonymous reply Anonymous

  казав ми міхал-піст!піст! а я йому-коту під фіст!
 • Anonymous

  можливо мало бути "не обїдатися", а не "жерти на ніч"

  Anonymous reply Anonymous

  Вночі саме жеруть ) Обїдаються в день.
 • Anonymous

  У назві статті після "Великого" пропущено слово "посту".

  Anonymous reply Anonymous

  Читай уважно

Суспільство накладає на чоловіків певні обов'язки: він має бути сильним, ніколи не плакати і не давати слабинку. До Міжнародного...

Як виглядав Центрі міста, що одягали тернополянки, які у них були зачіски, - все це можна побачити у відео, знятому у 1994...

Перша вагітність: перші +20 кг, капризи і токсикоз. Перші пологи: болючі перейми. Перше материнство: післяпологова депресія,...

1-2-3 грудня у тернопільському драмтеатрі відбудеться міжнародний джазовий фестиваль JAZZBEZ. Цього року вже дванадцятий...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up