Тернопільщина першою в Україні впровадила автоматичний запис дій поліцейських під час застосування зброї
На Тернопільщині поліцейські почали працювати з новою технологією для роботи в критичних ситуаціях. Область стала першою в Україні, де на базі поліції впровадили систему автоматичної активації боді-камер під час використання табельної вогнепальної зброї.
Про це повідомили в поліції Тернопільщини.
Йдеться про спеціальний датчик кобури, який синхронізується з боді-камерою поліцейського. Відтепер правоохоронцю не потрібно витрачати дорогоцінні секунди на ручне увімкнення запису - система спрацьовує автоматично в момент, як тільки зброя опиняється в руці. Це особливо важливо в умовах загрози, коли кожна дія має бути швидкою та максимально зосередженою на розвитку подій.

— Коли поліцейський дістає пістолет з кобури, датчик автоматично передає сигнал на боді-камеру за допомогою захищеної технології Bluetooth для запису поточної події. Відеопотік з камери передається до Ситуаційного центру ГУНП, де співробітник може переглядати дане відео в режимі онлайн. Переваги датчика кобури — автоматизація процесу запису, підвищення безпеки, моніторинг у реальному часі, швидке реагування та документування доказів, а також запобігання безпідставному застосуванню зброї відповідно до наказу МВС № 70, — розповідає начальник відділу управління головної інспекції ГУНП в Тернопільській області Андріана Слободян.
Ще одна важлива частина — можливість передачі відео в реальному часі. Завдяки підтримці E-sim нагрудні відеореєстратори передають відеопотік через мобільний інтернет безпосередньо до ситуаційного центру або іншого командного пункту. Це дозволяє керівництву миттєво оцінювати ситуацію і приймати рішення, не перебуваючи на місці події.
Нову технологію вже активно використовує група оперативного реагування, яка функціонує на базі Чортківського районного управління поліції. Її працівники першими виїжджають на виклики, пов’язані із застосуванням вогнепальної зброї, вибухівки та іншими резонансними подіями. Також система впроваджена у роботі бійців спецпідрозділу КОРД.
Дане нововведення стосується не лише технічного оновлення, а йдеться про зміну стандартів безпеки та прозорості роботи поліції. Автоматичний відеозапис кожної критичної дії мінімізує ризики помилок, підсилює контроль і водночас захищає як громадян, так і самих поліцейських, зазначають у поліції.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що у Києві чоловік відкрив стрілянину та захопив супермаркет. Внаслідок нападу загинули семеро цивільних осіб.
«44-річна жінка-поліцейська та її 27-річний напарник, озброєні табельною зброєю, прибули до під'їзду будинку, де жив нападник, майже за годину до подій в супермаркеті. Вони виявили у під'їзді будинку кількох поранених цивільних, серед яких були жінка, чоловік і дитина, що потребували термінової допомоги. Попри наявність законних підстав для застосування табельної вогнепальної зброї, поліцейські не втрутилися у конфлікт для нейтралізації нападника, не забезпечили належного прикриття постраждалим і втекли з місця події. Згодом він зайшов до супермаркету, де забарикадувався та захопив кількох заручників.
Бійці спецпідрозділу КОРД провели операцію зі знешкодження нападника та звільнення заручників.
Подія 18 квітня спричинила широкий суспільний резонанс і відновила дискусії щодо рівня підготовки працівників Національної поліції, відповідальності керівництва правоохоронних органів, а також можливого розширення прав громадян на володіння та носіння вогнепальної зброї», повідомляє Вікіпедія.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.