Тернопільщина рахує збитки: довкіллю завдали шкоди на понад 65 мільйонів гривень

Тернопільщина рахує збитки: довкіллю завдали шкоди на понад 65 мільйонів гривень
Фото ілюстративне

Від початку 2025 року екологи спільно з правоохоронцями допомогли виявити десятки фактів порушення природоохоронного законодавства. Загальна сума розрахованих збитків довкіллю — понад 65 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Тернопільській області.

— Фахівці Державної екологічної інспекції у Тернопільській області в рамках статті 71 Кримінального процесуального кодексу України регулярно залучаються правоохоронними органами як спеціалісти до слідчих дій, які здійснюються у рамках кримінальних проваджень, відкритих органами СБУ, прокуратури, поліції за фактами порушення природоохоронного законодавства, — йдеться в повідомленні.

​Оскільки екологічне законодавство складне і охоплює багато напрямів, для розслідувань часто необхідна участь профільних фахівців. Саме тому наші спеціалісти залучаються для проведення аналізів, надання висновків, консультацій, довідок чи пояснень, які допомагають виявити правопорушення та підтвердити шкоду довкіллю.

Відео дня

Загалом за 6 місяців 2025 року фахівці Інспекції були залучені правоохоронними органами у 62 кримінальних провадженнях, зокрема:

  • 44 випадки пов’язані з незаконною порубкою лісу, в тому числі й на територіях природно-заповідного фонду;
  • інші – стосуються галузі охорони земельних та водних ресурсів, користування надрами, незаконного вилову риби, захисту тварин від жорстокого поводження тощо.

​Загальна сума розрахованих збитків внаслідок порушення природоохоронного законодавства становить 65 936 270 гривень.

​Спільна робота Інспекції та правоохоронних органів, спрямована на захист нашого довкілля, триватиме й надалі.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що  на Тернопільщині оголосили підозру головному інженеру одного із комунальних підприємств Кременецької міської ради. Посадовця підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 242 Кримінального кодексу України — порушення правил охорони вод, що спричинило забруднення поверхневих вод і створило небезпеку для довкілля.

Читайте також:

Рішення зробити кафе на історичній горі Бона в Кременці обернулось збитками на 3,5 млн грн

На Тернопільщині службова недбалість посадовця спричинила збитки екології на понад 1,7 млн гривень  

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Олег Лень
    Виявляти багато розуму не потрібно..... Що робиться для того щоб такі факти не допускати і наказувати ту  бидлоту що це робить ??? Багато таких затримали ???
    Дмитро Сана reply Олег Лень
    Олег Лень склали протоколи на 51 і все…

keyboard_arrow_up