Тернопільські вибухотехніки розміновують Схід України

Тернопільські вибухотехніки розміновують Схід України

Уже другий рік спеціалісти-вибухотехніки ГУНП в Тернопільській області в складі зведеного загону вибухотехнічної служби Нацполіції розміновують та очищають українські землі від снарядів, мін та небезпечних боєприпасів.

Тернопільські вибухотехніки знаходять, вивозять та знешкоджують артилерійські снаряди, протипіхотні та протитанкові міни, касетні боєприпаси, різноманітні вибухонебезпечні предмети — усен, що залишив ворог на деокупованих територіях України.

Про це повідомили в поліції Тернопільської області.

— Робота складна та небезпечна, бо найменший неправильний рух може призвести до непоправного, — розповідає начальник вибухотехнічної служби ГУНП в Тернопільській області Ігор Васьків. — Сьогодні ми працюємо на теренах Харківської області й розміновуємо поля сільськогосподарського призначення.

Відео дня

Працюють вибухотехніки в бронежилетах та шоломах. Але іноді доводиться одягати спеціальні костюми вага яких майже 40 кілограмів. Врівноваженість, сконцентрованість, оперативність та уважність — основа роботи вибухотехніків.

Вона ускладнюється тим, що всі засоби ураження розкидані хаотично. Крок за кроком рухаються вибухотехніки, виявляють небезпечні предмети та знищують їх. Фахівці припускають, що розміновувати доведеться не один рік. Проте Ігор Васьків вірить, що вони розмінують землі України й до своїх домівок повернуться родини.

Фахівці служби реально оцінюють ризики, аби убезпечити себе та навколишніх від негативних наслідків і  роблять усе можливе, аби кількість підходів дорівнювала кількості відходів.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, як знищують ворога тернопільські артилеристи.

 

Читайте також:

У 44-ій бригаді показали як нищать ворога

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up