Тернополянам показали картину миру, яку малювали майже 10 000 українців

Тернополянам показали картину миру, яку малювали майже 10 000 українців

Величезну картину – карту України, розміром 4х5 метрів, що складається з 25 пазлів усміхнених облич українців, 10 серпня привезли зі сходу України і виставили на Театральному майдані Тернополя зі сходу України. Цей гігантський витвір мистецтва занесений до Національного реєстру Книги рекордів України – «Картина, намальована найбільшою кількістю людей олійними фарбами». Її створювали  9 875 дорослих та дітей з різних регіонів України. Кожен елемент картини позначає окрему область, яку малювали жителі тієї місцевості.

Полотно показали тернополянам організатори Всеукраїнської культурно-мистецької патріотичної акції «Спільне бажання мільйонів сердець збудує щасливу країну!», що стартувала 30 липня із м. Дніпра. До 24 серпня картина-пазл побуває в усіх обласних центрах, проїхавши 5000 км. На ній свої підписи ставлять начальники управління культури та мери міст. Згодом це дозволить встановити ще один рекорд – «Картина, яка проїхала найбільшу кількість кілометрів дороги, і яку побачили понад 50 тисяч людей».

Ініціатором такого проекту стала учениця школи № 2 міста Покровська, Донецької області 16-річна Лілія Дорошенко.

–   Моя донька змалку займалася бальними танцями, – каже батько талановитої дівчини, заступник голови громадського об’єднання «Ти не один» Леонід Дорошенко. – Після того, як розпочались бойові дії, вона не могла більше їздити на танцювальні змагання та конкурси, тому й почала малювати. На виставках люди просили намалювати війну, але оскільки ця тема дуже болісна для нас, тому я запропонував доньці створити картину миру.

Разом із картиною-рекордсменкою пан Леонід возить творчі роботи своєї доньки. Долучитися до одноденних вуличних виставок на центральних площах міст в рамках акції «Мистецтво лікує» запрошує місцевих художників. Якщо картини продаються, то просить художників частину коштів пожертвувати на реабілітацію воїнів АТО. До акції «Мистецтво лікує» долучилися й тернопільські митці – Наталія Фугель та Євген Ковальчук. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Тернопільські студенти здобули призові місця на модному конкурсі photo_camera 20:00 У Бережанах дефілювали у старовинних строях з 17 сіл громади photo_camera 19:00 Тернопільська «Нива» зіграла внічию в останньому домашньому матчі сезону play_circle_filled 18:00 Двоє жителів Тернопільщини втратили через шахрайство понад 145 тисяч гривень Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 17:04 Побиті вікна і дерева на сходах: Будинок культури залізничників поступово руйнується 16:03 Службовця ТЦК викрили на шахрайстві й хабарі — під час затримання у нього виявили наркотики 15:02 Важливо, що про них пам’ятають: у День Героїв нагородили тих, хто віддав життя за Україну. Посмертно 14:00 Призначили дату розгляду апеляції нардепки Марченко, якій присудили два роки тюрми 13:00 У палатах обласної дитячої лікарні облаштували розкладні ліжка для рідних пацієнтів photo_camera 12:00 Обличчя сучасної історії: воїни 44-ї артбригади у День Героїв photo_camera 11:00 Чортків’янин Михайло Медведик повернувся додому після більше року російського полону photo_camera 10:00 Як приготувати запашне та вітамінне варення з бузку 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Дмитра Козака і Віталія Добринського
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up