Тернополянам показали Україну з іншої сторони

Тернополянам показали Україну з іншої сторони

Презентація проекту Ukraїner відбулась 4 серпня в Бункермузі.

Ukraїner - це суспільно-культурний проект про людей, які творять країну кожного дня своїми ремеслами і вміннями, а також про місця, які частіше за все не входять до путівників.  Проект відкриває Україну для українців з різних регіонів та іноземців.  

Богдан Логвиненко розпочав створення проекту 2,5 роки тому з простої ідеї презентувати Україну світові.

- Я подорожував дуже багато світом і іноземці часто запитували звідки я приїхав. Коли я казав, що з України, то чув у відповідь : « А де це? Що ти можеш розповісти про свою країну?», - розповідає хлопець. - Я розумів, що окрім визначних катастроф і кількох відомих футболістів, боксерів, нам немає що розказати. Це не тому, що цього немає, а тому що ми не вміємо себе презентувати. Власне з цієї ідеї з’явився проект Ukraїner.

Відео дня

Богдан каже, що спочатку уявляв, що буде робити це все сам, писатиме тексти, буде фотографувати на телефон і відсилати своїм друзям за кордон. Але потім з’явилась волонтерська форма і до проекту долучились понад 200 людей. Це оператори, фотографи, монтажери і багато інших людей. Кілька днів тому Інтерсіті почав транслювати ці відео.

- Ми всі величезною командою робимо те, що зазвичай у розвинених країнах робить сама країна, наприклад, міністерство туризму. У нас такого немає, тому ми робимо це самі, так як ми це бачимо, тому в нас адміністративний поділ, таким, як ми його бачимо, яким його зробила історія.

Знімальна група їде в експедицію по Україні і шукають звичайних людей, про яких можна розповісти у себе в сюжеті. Оператори живуть по кілька днів у сім’ях, щоб створити повноцінний ролик.

- Основною ідеєю було знімати відео про звичайних людей, які надихають, які живуть своїм простим життям і зазвичай їм не потрібен піар, рекламу, тому з ними іноді дуже важко домовитися про інтерв’ю чи про якусь зйомку.

 

Нещодавно група зняла сюжет про співи на Поліссі. Але поки що не готова фінальна версія цього відео. Власне, це чотири села, чотири родини, які продовжують співати, бо раніше на Поліссі люди були дуже співучими.

- У них і досі зберіглась своя говірка. Це те, що насправді захоплює багатьох іноземців, які шукають таку автентичну культуру і приїжджають саме за нею в Україну. Зараз села практично вимерли, але традиції все ще зберігаються. Ми мали неабияку можливість це все зафіксувати і показати для майбутнього, якщо хто небудь захоче це відтворити.

Хлопець розповідає, що люди не розуміють чому їх хочуть знімати, не розуміють цінності свого

- Вони готові накрити нам стіл, розказати історію про своє життя, але вони не розуміють чому ми просимо їх співати. Це ще одна місія нашого проекту, яку ми усвідомили уже в процесі. Ми зрозуміли, що є підтримкою для таких людей, можемо показати їх зі сторони і надихнути продовжувати займатись далі своєю працею.

Богдан пояснює, що вони відкривають зовсім іншу Україну і не намагаються її якось прикрасити. Вони хочуть показати людей такими, як вони є насправді. Ці історії виходять одразу з 5-6 доріжками субтитрів 6-ма мовами.

- Нас надихає, коли ми показуємо одну історію, а вона провокує появу іншої. Нам дуже багато пишуть, що після перегляду історій, люди для себе розуміють, що потрібно займатись якоюсь своєю справою. Також люди, які є нашими героями бачать себе зі сторони і для них це є величезною цінністю.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:01 На Східному 22-річного чоловіка вдарили ножем у груди та живіт. Що сказав суд? 18:54 8 років та 2 місяці позбавлення волі: Ігоря Гайдука взяли під варту в залі суду 18:10 Юна тернополянка перемогла на міжнародному конкурсі з web-дизайну 17:45 «На щиті» повертаються Герої з Тернопільщини Олександр Товарніцький та Богдан Смоляк Від читача 11:55 ❓За які допоміжні засоби надається компенсація для облаштування робочого місця особи з інвалідністю? 17:31 На Петриківському кільці масштабна ДТП. Рух ускладнений (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 17:01 Дітей з Копичинців, які отруїлися грибами, повертають матері 16:20 Студентки тернопільського училища отримали спеціальну премію «Skill star» 15:15 У Тернополі 11 липня ремонтують дороги і двори — де виникають затори 15:04 Прийдіть на ярмарок — долучіться до збору на Mavik 14:20 На Мазепи відремонтували тротуар: який вигляд має тепер? photo_camera 13:40 Бучацька громада зустріла звільненого з полону Михайла Барана photo_camera 13:00 Два водії хотіли відкупитися від поліції за «п'яну» їзду 12:10 Будинок адвоката 1912 року в Микулинцях досі не має охоронного договору — відкрили провадження 11:35 Майже 100 тисяч гривень викрали шахраї з картки тернополянина — у чому полагає схема 11:00 В аварії на Будного постраждав пішохід 10:35 У Тернополі відкрили меморіальну дошку загиблим на війні медикам 10:05 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 12-13 липня 09:45 Якою буде погода на Тернопільщині 11-13 липня 09:00 «На щиті» повертається Герой з Бережанщини Михайло Лабайчук
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up