У Тернополі створили унікальну гру “Тернопільська громада”, яка розповідає про тернопільську громаду, її історію, архітектуру, бренди, особливості, електронні сервіси та інструменти громадської участі.
Частину примірників організатори роздадуть у школи, бібліотеки та будинки культури тих населених пунктів, які увійшли в Тернопільську громаду. А також її можна буде придбати усім бажаючим.
Грою “Тернопільська громада” організатори допомагатимуть усім мешканцям, як Тернополя, так і сіл, легко інтегруватись у єдину громаду. Гра буде цікава як мешканцям Тернопільської громади, так і туристам, які хочуть більше про нас дізнатися, - кажуть організатори.
Тернопіль став об'єднаною громадою, приєднавши до себе 8 населених пунктів. Мешканці цих сіл отримали доступ до електронних сервісів та інструментів громадської участі, які вже функціонують у Тернополі.
У п’ятницю, 7 червня, гру “Тернопільська громада” вперше презентували у Тернополі. Цю настільну гру громадська організація Освітньо-аналітичний центр розвитку громад розробляла близько півроку.
- Ми побачили, що сьогодні дуже активно розвиваються настільні ігри і зрозуміли, що через ігрову форму ми зможемо ефективно допомогти більше дізнатись про громаду та інтегруватись усім жителям у єдину громаду, - розповідає розповідає організатор Максим Черкашин. - Ми пропрацьовували кожну деталь у цій грі, бо хотіли зробити її справді цікавою.
В ігровій формі охочі зіграти дізнаватимуться цікаву інформацію про Тернопіль та прилеглі населені пункти, які приєднались до міста.
Вона дасть можливість людям більше дізнатись про Тернопіль та села, які увійшли до міської ОТГ. Зокрема, містить інформацію та запитання про електронні сервіси, історію міста, архітектуру, відомих особистостей – все, що стосується Тернопільської громади.
- Для прикладу, перша в Україні еротична газета, яка була в Тернополі, як вона називалась – “Пан плюс пані”. Або якісь такі особливості місцеві, це магазин “Бурячок” чи “Молоко”, - каже пан Черкашин. - Вікових обмежень, щодо того, хто може грати цю гру, практично немає. Ми зазначили, що її можуть грати діти від 6 років до безкінечності.
Пілотний тираж гри буде 500 примірників. З них чимало організатори розповсюджуватимуть безкоштовно.
- Ми хочемо надати, передати їх у всі школи як міста, так і тих шкіл, які знаходяться у селах, а також - у будинки культури, бібліотеки, центр науки, молодіжний центр, - каже Максим Черкашин.
А також гру можна буде придбати онлайн або у Туристично-інформаційному центрі Тернополя. Її вартість 599 гривень.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер