Тернополяни скаржаться на чужі авто, а водії нарікають, що їх ніде подіти

Тернополяни скаржаться на чужі авто, а водії нарікають, що їх ніде подіти
Тернополяни скаржаться, що через скупчення чужих машин не можуть ні пройти, ані проїхати до власних під’їздів. Натомість водії нарікають на брак місць на стоянках, дорожнечу оренди та відсутність відповідальності з боку орендодавців

У двір будинків, що на вул. Камінній, 4 і 6 неможливо зайти. Авто, які приїжджають до офісу фірми, розташованої у домі поруч, паркують на проїжджій частині, тротуарах та газонах, скаржиться тернополянка Олена Василевич.

- Дорогу перегородили настільки, що не тільки проїхати наші мешканці у двір не можуть, а й пройти вже проблематично, – каже вона. – Якби мешканці наших будинків ставили машини – то вже по-сусідськи можна терпіти. Але ж купа чужих машин! Фірма орендує поруч офіс, то всі машини – працівників та клієнтів.

Поставили паркан і огорожу
У мешканців сусідніх будинків ще донедавна була схожа проблема. Однак, вони власними силами поставили металевий паркан. Хоча досі люди побоюються, що огорожу можуть демонтувати.
- Ми також вже збираємо гроші, аби загородитися, – каже пані Олена. – Але огорожа дуже дорога, та й не один поріг треба оббити, щоб отримати дозвіл.

Відео дня
>На автомобільну тісняву нарікають і на “Сонячному”. Під вечір у дворах скупчується стільки машин, що не проїхати, ні пройти. Та власники авто бідкаються, що машин нема куди ставити. Стоянок мало, і розташовані вони далеко від дому.

- Коли ми купили машину, шукали для неї місце для ночівлі, – розповів Микола Адрущенко. – Тоді оббігали чимало стоянок, розташованих на “Сонячному”. Там або не було місць, або пропонували поставити на ніч-дві. Коли я запитав, чи хтось відповідатиме, якщо мою машину хтось зачепить чи вкраде, мені заперечили. Кажуть, що несуть матеріальну відповідальність, коли є укладений договір. А підписують його лише на тривалий термін.
Пан Микола каже, що з подібною проблемою стикнулися чимало їхніх сусідів. До найближчих гаражів, щоб орендувати, треба діставатися 20-30 хвилин.

Самі облаштували стоянку
Неподалік є будинок, у дворі якого мешканці самі облаштували місця для стоянок, продовжує тернополянин. На прибудинковій території забетонували частину пустира, почіпляли лампи, які загоряються, коли хтось проходить повз під’їзд.
- Ми захопились, хотіли і собі таке зробити, але – зась, - каже пан Андрущенко.

Мешканці зібрались разом, навіть суму прикинули, яку власникам машин доведеться викласти на облаштування стоянки. Однак планам збутися не судилось через комунікації та… сусідські грядки.
- У жеку нам пояснили, що ми можемо за власний кошт зробити стоянки, якщо отримаємо дозволи міської влади та всіх без винятку сусідів, – розповів мешканець одного з будинків на “Сонячному” пан Ігор. – Попередили, що у дворі, перед будинком, це облаштувати не можна, бо під землею проведені комунікації. Ззаду дому – будь ласка.

Коли автовласники пішли квартирами збирати підписи, дехто їм відмовляв. Адже кілька мешканців розбили поза домом грядки та висаджують там квіти й городину. Сваритися з сусідами не хочеться, тому і полишили ідею зі стоянкою. Водіям доводиться далі паркуватися біля під’їздів та на тротуарах, щоб могла проїхати інша машина.

Пишіть заяви меру
Несанкціоновані стоянки — не в компетенції управління транспорту і зв’язку, стверджує керівник цієї служби. Цією проблемою має займатися державтоінспекція, адже йдеться саме про порушення правил дорожнього руху. Хоча, довести, що водій ставить машину, скажімо, не на декілька годин, а на добу чи декілька – майже неможливо. Для цього потрібно встановити камери і вести спостереження протягом 24 годин.

- Ці питання потребують детального вивчення. Якщо у мешканців виникає проблема, де поставити машину, громада має звернутися із заявою на ім’я міського голови, – каже начальник управління транспорту і зв’язку міськради Ігор Мединський. – Під це потрібно виділяти земельну ділянку, укладати договори на цільове призначення. Якби мешканці звертались до органу місцевого самоврядування, я думаю, тоді б питання розглядали компетентні органи і шукали шляхи вирішення проблеми.

За кордоном проблем з парковками під житловими будинками практично немає, додає Ігор Мединський. Хоча, може і заважають чужі авто мешканцям. Однак, усі розуміють, що земельних ділянок під стоянки для всіх охочих влада не знайде. Тому до “сусідських” авто за кордоном ставляться з розумінням.

Мають бути “кишені”
Державтоінспекція може притягнути водія до відповільності тільки, якщо перед в’їздом до двору є знаки – “Рух заборонено”, “Зупинка заборонена” чи “Стоянка заборонена”, пояснює начальник сектору профілактичної роботи обласної державтоінспекції Микола Лецкалюк.

– Навіть під знак “Рух заборонено” можуть заїхати автовласники, які там проживають чи працюють, - каже він. - В інших випадках власники машин можуть паркуватись у дворі, але не заїжджати на клумби та тротуари і ставити авто так, щоб могли проїхати автомобілі екстрених чи аварійних служб.

На прибудинковій території мають бути спеціальні “кишені” для заїзду транспорту, стверджує Микола Лецкалюк. І такі місця повинні запланувати ще у проекті будинку. Якщо місць для стоянок немає, проблему має вирішувати управління ЖКГ. Адже в законах чітко прописано, що територія має бути обладнана так, щоб задовольняти вимоги всіх мешканців дитячими майданчиками, місцями для вигулу собак та відпочинку громадян, в тому числі і місцями для стоянки авто.

Штраф — 340-1360 гривень
Чимало скарг на парковки у дворах надходить і до муніципальної поліції. Працівники виїжджають на місце і в разі порушення складають адмінпротокол. Ця служба “ловить” лише автомобілістів, які ставлять машини на газонах чи клумбах із зеленими насадженнями.
- Ми отримуємо від тернополян дуже багато скарг, і працівники нашої служби від початку року склали вже більше сотні адмінпротоколів про порушення, – стверджують у муніципальній міліції. – Штраф за авто, залишене на території із зеленими насадженнями 340-1360 гривень
Оформлені протоколи працівники муніципальної поліції направляють до адміністративної комісії міськради. Там вирішують – притягувати порушника до відповідальності чи ні.

Тетяна ЛЕВЧЕНКО
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Anonymous
    Проблема не у водіях автомобілів а у відсутності місця на парковку...
    Anonymous reply Anonymous
    Проблема у тому, що "найбідніша область України", насправді, одна із наймашинізованіших. Так бідують тернополяни, що машини ніде ставити. Бідося чорна ))))
  • Anonymous
    Давайте все навколо заасфальтуємо і будемо дихати тими випарами і вихлопними газами(((((((((( Якщо має гроші на те щоб купити автомобіль, то нехай подумає про її паркування. Прибудинкові території не стоянки
    Anonymous reply Anonymous
    Якщо я не маю можливості тримати в Тернополі свиню чи корову-то я її не купляю.Так і власники авто,припаркованих на тротуарах і газонах,перед тим як купляти автомобіль-думайте де його тримати.Уявіть собі ситуацію-ви їдете по дорозі,а посередині проїжджої частини стоїть людина і обїхати її можна тільки по обочині.І так кожен день.Як би ви реагували?
  • Anonymous
    Міській владі давно пора зудуматись над багаторівневими паркінгами, а то з кожним роком проблема лише зростатиме.
  • Anonymous
    За кордоном всі машини паркують біля будинку а там дорого шо можна паркуватися я там ніде небачила шоб були грядки зв дворі при вході е квіти кущі а за будинком асвальтована і жителі цьго будинку ставлять свої машини там ніхто машини не припаркуе на стоянці де зупинка автобуса або тролейбуса де кра стоїть з водою для закачки машини пожежної в нас далеко до заграниці ЛІКВІДУЙТЕ ГРЯДКИ І ЗРОБІТЬ СТОЯКИ ДЛЯ МАШИН ЗА КОЖНИМ ДОМОМ.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:00 Підтвердили загибель Героя з Тернопільщини Василя Шевчука, якого вважали зниклим безвісти 08:00 Tesla, який був у розшуку, зупинили патрульні в Тернополі за перевищення швидкості 22:00 Квітковий рай неподалік Теребовлі: в Деренівці розквітнуло лавандове поле play_circle_filled photo_camera 21:01 До 30 тис. грн на навчання від держави: хто може отримати ваучер, які професії доступні та де вчитись Від читача 12:33 День слідства - професійне свято тих, хто щоденно бореться за справедливість. Сьогодні нагородив кращих у професії. 20:30 Автівка припаркувалась біля пандуса і обмежила рух? Що робити у такому випадку 20:05 Пожежа у Бучачі: горить хлібопекарня. Що відомо? photo_camera 19:00 На Тернопільщині вводять обмеження руху для вантажівок 18:10 Багажник грошей за «непридатність»: судитимуть жителя Тернополя за неправомірну вигоду 17:26 Біля кооперативного коледжу ремонтують тротуар: знижують висоту бордюрів photo_camera 17:02 Річка Тайна потемніла, купа мертвої риби: підозрюють скиди з території спиртзаводу 16:24 Собака Беррі, який вистрибнув з палаючої квартири на 10 поверсі в Тернополі, не вижив play_circle_filled photo_camera 15:57 Муніципальна оренда житла: хто та коли може скористатись новою послугою 15:23 Випускникам Галицького коледжу вручили дипломи: як усе відбувалося photo_camera 15:05 Робота у Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 2 липня) 14:52 Вулицями Чорткова ходив 20-річний чоловік з чотирма сотнями патронів до автомата 14:20 Нечистоти в річку Золота Липа: директора КП звинувачують у службовій недбалості 13:47 На Тернопільщині стартувала вступна кампанія до закладів професійної освіти 13:09 У Чорткові деякі вулиці без води: прокладають нову мережу photo_camera 12:35 У квартирі на Вишневецького, де сталась пожежа, була 15-річна дівчина
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up