Тернополяни скаржаться на низьку напругу в мережі: коли це виправлять і як захистити техніку

Тернополяни скаржаться на низьку напругу в мережі: коли це виправлять і як захистити техніку
  • Тернополяни скаржаться, що під час увімкнення включення електроенергії напруга в мережі низька. Журналісти «20 хвилин» дізналися, чому так відбувається та коли це виправлять.
  • Скільки коштують стабілізатори та реле напруги, щоб зберегти побутову техніку. Про це у матеріалі. 

У місті застосовують аварійні відключення електроенергії через влучання в об’єкт енергосистеми. Через це електроенергія подається кілька декілька годин на день. 

Напруга низька, техніка не запускається

Деякі тернополяни скаржаться, що коли є світло – напруга низька. Читачі «20 хвилин» пишуть про ситуацію в своїх помешканнях. Чимало людей скаржаться, що побутова техніка не запускається через низьку напругу, світло тьмяне. Дехто не наважується вмикати через це техніку. 

Відео дня

– Коли є світло – напруга низька. Світло дуже тьмяне та постійно миготить. Напруга падає нижче 190В. Тому хоча електроенергія була – техніку вмикати не ризикнув, – каже тернополянин Василь.    

– Центр, напруга дуже низька 182. 190 навіть не було. Бойлер бідний майже не нагрівається, пише користувачка Vilena Vuik.

– Світло було але часто мигало і пральна машина погано прала через низьку напругу, – пише Надія Бабич. 

– 189-194 вольт, – пише Оксана Паско. 

– Котел не вмикається, – пише пише терноплянка Людмила. 

– Ледь горить світло, – пише Вікторія. 

– Напруга майже ніяка. Лампочка навіть світить тьмяно, яка раніше давала нормальне світло, – пише Інеса Терлецька. 

– Якщо і є світло, напруга дуже низька. Морозильна камера не запускається, – пише Ніна Шаповал. 

А яка ситуація з напругою у вас? Проголосуйте та напишіть у коментарях!

Опитування

Чи є перепади напруги у вас?

Яка напруга має бути в мережі

Щодо якості електричної енергії у мережі споживачів є вимоги. Стандартна номінальна напруга має значення 220 В у споживачів. 

Зміна напруги не повинна перевищувати ± 10 % від величини номінальної напруги.

Тобто напруга у мережі має бути в межах  від 198В до 242В. 

Щоб зберегти побутову техніку, в ДТЕК нагадують основні правила користування електроенергією під час застосування графіків відключення:

  • Вимкніть з мережі всі енергоємні прилади та вимикачі в кімнатах, де немає людей.
  • Як світло з’явилось, одночасно не вмикайте всі енергоємні прилади. Спершу — один, а інший — після того, як відключили попередній.
  • Прилади з таймерами запрограмуйте на роботу в нічний час — з 00:00 до 06:00 ранку.
  • Електродвигуни і насосні станції вмикайте в мережу через 20–30 хвилин після появи електроенергії.

Чому відбуваються перепади напруги

Журналісти «20 хвилин» звернулися до ВАТ «Тернопільобленерго» на запитали, чому відбуваються перепади напруги. 

– Рівень низької напруги мережі повʼязаний з тим,що живлення споживачів області забезпечується по транзитах від резервних джерел живлення, котрі знаходяться на значній відстані від споживачів. Ситуація буде відрегульована після відновлення постійної схеми електропостачання споживачів.

Споживачам радять перевірити рекомендації щодо робочої напруги для побутових приладів. Вони вказані у інструкціях виробників, індивідуально до кожного електроприладу.

Скільки коштують реле та стабілізатори

Щоб зберегти техніку від різких перепадів напруги, тернополяни купують спеціальні прилади. 

В магазинах та на ринку продають спеціальні реле напруги. Їх можна підключити до розетки та вмикати побутову техніку. Як пояснюють продавці, вони працюють за принципом відсікача. Якщо напруга падає або зростає вище норми – вони відключають прилад та роблять перерву. Потім – знову вмикають прилад, якщо напруга в нормі.

Ціни на такі реле в магазинах в середньому від 400 до 550 гривень. Є прилади різних виробників. 

Деякі мають функцію налаштування нижнього та верхнього порогу відключення, а також час перерви. Деякі – мають вбудовані налаштування, які не можна змінити.

На ринку тернополяни купують реле напруги. Продавці кажуть, через перебої з електропостачанням люди купують реле, щоб зберегти побутову техніку. Їх радять купувати для того, щоб підключати холодильник, котел чи іншу техніку.

Також можна підключити через реле подовжувач, щоб вмикати одразу кілька приладів. 

Найдешевше реле напруги, яке вдалося знайти на ринку – 250 гривень. Його не можна переналаштовувати. Також прилад не має еркану, тому не можна побачити, яка напруга в мережі. Але є USB-порт окрім розетки, тому можна додатково підключити кабель для підзарядки смартфону. 

В середньому, ціни на реле напруги коштують 450-550 гривень. 

Якщо напруга занизька або надто висока – радять купити стабілізатор. У разі перепадів напруги прилади продовжують працювати. 

Вартість стабілізаторів починаються віж 2000 гривень. В середньому ціни на стабілізатор потужністю 2 КВт коштує 2500-3500 грн. Продавці кажуть – цього вистачить щоб підключити холодильник, котел та ноутбук або смартфон.

А чи маєте ви проблему з перепадом напруги? Напишіть у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Volodimira Zajac
    А ви що думаєте що на пенсію 2750 гр можна накупити і поміняти добре що ви маєте тисячі обо мільйони що награбили а чого я маю купувати це ваша вина
  • Читач95
    У мене в ніч атаки на нашу енергосистему вийшла з ладу пральна машина - все роблю вночі бо  є спецлічильник для цієї доби. Як все стабілізується викличу майстра, витрачусь- ось  до чого приводять скачки напруги в мережі. СУМНО І ГІРКО.
  • Роман Дикий
    Саме основне,що взагалі є світло!
  • Larisa Tuchyna
    А де графік увімкнень від АТ "Тернопільобленерго" на завтра?

keyboard_arrow_up