Куди поїхати відпочити під час карантинного літа знають тернополяни. Вони діляться в соцмережах ідеями відпочинку в Україні не за всі гроші.
Про подорож до Скалата тернополянин Ігор Качмарський пише, що це мандрівка для людей з міцною спиною та витривалою ходовою в авто.
- Дорога з Тернополя до містечка Гусятин на Збручі ідеальна в літню Ковідну пору, чудові пейзажі, обмаль автомобілів і туристів, - йдеться у його дописі в соцмережі.
Село Личківці - посередині між Скалатом і Гусятином, але з нього почали. Колись тут був камяний замок, але його розтягли по шматках ( по селі чимало фундаметів характерних) а з решти зробили щось типу каплички. У 300-річному костьолі обвалився дах, всередині романтично і трішки лячно.
На протилежному горбі - «замок Тимельмана», претензія на готику від скоробагатька початку 20 ст. Уже на початку 21 ст його викупив скоробагатько сучасний, мабуть з думками про готель при трасі і чергу туристів з валютою. Не судилося. грошей нового власника вистачило лише на камяний паркан довжиною 1,5 км (!) і специфічні ворота. Через шпарину видно, що траву біля «замку» косили ще минулого року.
Гусятин, попри те, що я виріс в однойменному районі, побачив уперше в житті. Відразу питання: а де поділися люди? Неділя, післяобідня, чудова погода, а на вулицях порожньо. У звичайні часи тут водяться туристи, що приїздять попити знамениту місцеву водичку, але зараз, самі знаєте.
Три релігійні пам'ятки - костьол, церква і синагога на відстані пішоі прогулянки. Костьол бернардинів початку 17 ст на реставрації, після якоі стане одним з найкращих споруд такого типу в Україні. Він і зараз виглядає досить нічого.
Церква св. Онуфрія закладена ще у 16 столітті, перероблена на мечеть ( саме в Гусятині, а не Кам‘янці був край Османськоі імперії) а потім назад, дуже зіпсована дешевою бляхою на даху, але двір з огорожею/колишнім муром, затишний і доглянутий.
Синагога, теж 16 століття, колись була візитівкою Гусятина. Пам’ятаю ще радянські штори в автобусах ЛАЗ з цією культовою спорудою, що дивно. Знайти її можна в занедбаному центральному парку містечка. синагога і парк змагаються за звання більш занедбаного.
Прямо на центральній площі оригінальні «бізнес-центр» і юридична контора в бляшаних вагончиках. Шем такого не видів.
По дорозі до Тернополя заскочили в Скалатський замок. Власне, це більше фортеця. Цілісна, правильної форми, чудово відновлена зовні, одна з кращих в країні і абсолютно порожня в середині. Квитки вартує купити заради підтримки пам’ятки, експозиція в 2 баштах не вартує витраченого часу. Зате для селфоманів тут рай. 4 цілі башти і стіни, рови, хмарки. Беліссімо.
Цілком достойний маршрут на день, який можна доповнити поїздкою в заповідник Медобори «дорогою смерті» Гримайлів-Сатанів.
- Маленька мрія, яка здійснилася незвично та швидко. І клаптик суші, який неочікувано став дуже популярним, - написав на своїй сторінці у соцмережі тернополянин Ромко Задорожний. - Кажуть, зараз тут багатолюдно, але якось не відчувається. Хоча, що може сказати людина, яка вперше в житті на морі. Дякую всім причетним за гнучкість та любов до експерименті.
А ось інший допис.
- Вітряна спека. Пісок в салаті. Медузи в морі. Леся Рой пів ночі співає поруч... Я б міг сказати "Не їдьте на Джарилгач, не тре", але сам точно поїду сюди ще. Здається, саме тут відчув, що таке розмірений відпочинок. Чіл на один день, але вартий тижня і всіх кілометрі, - написав Роман.
Про мандрівку на Дністер пише тернополянка Марина Орап.
Відповідаю на численні запитання... Показую і розказую... Рекомендую
Готельно-ресторанний комплекс "Ксенія" (с.Врублівці, Кам'янець-Подільський район). Досить близько від Тернополя - мальовничі краєвиди, річка, басейни, яхти, катамарани, ластівки, комфортабельні умови (мені було уже достатньо одних краєвидів, від яких перехоплює подих).
Фото я, звісно, наробила скільки дозволила пам'ять телефона, але вони передають може відсотків 50 тієї краси, яку треба всотувати безпосередньо....
А ще, хотілося на альтанках, сходах і затишних куточках комплексу прибити табличку "Зроблено з любов'ю"
А де ви встигли відпочити цього літа? Діліться маршрутами у фотографіями в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер